TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Angola (Angola)

Skubios pagalbos telefono numeris: 115

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso nuo kovo 20 d. visi komerciniai ir privatūs skrydžiai į ir iš Angolos yra sustabdyti, taip pat su tam tikromis išimtimis sustabdytas judėjimas per sausomos pasienio kontrolės punktus. Atvykusiems asmenims taikomas 14 dienų karantinas. Šalies viduje uždarytos visos parduotuvės, išskyrus vaistines ir maisto prekių parduotuves. Bet kuris šalies regionas gali apriboti keliones be išankstinio įspėjimo. Nuo kovo 27 d. šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis. Jei šiuo metu esate šalyje, turite vadovautis vietos valdžios patarimais.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kabindos provinciją (šiauriausią Angolos dalį, naftos turtingą Angolos eksklavą prie Atlanto vandenyno, apsuptą Kongo Respublikos ir Kongo Demokratinės Respublikos), taip pat į deimantais turtingas Šiaurės Lundos bei Pietų Lundos provincijas Angolos šiaurės rytuose. Būkite ypač atsargūs Serpentino kelyje (Nehru) tarp Marginalo ir Miramaro,  pastaruoju metu šiose vietovėse padaugėjo nusikaltimų.

Rekomenduojame vengti bet kokių didesnių susibūrimų, politinių demonstracijų, nefotografuoti valstybės įstaigų ir objektų, ypač karinių. Rekomenduojama nefotografuoti gatvėse, tai gali atkreipti valdžios dėmesį ir jūsų įranga gali būti konfiskuota.

Rekomenduojame su savimi visuomet turėti pasą bei galiojančią vizą ir/ar darbo leidimą. Šalyje yra grėsmė užsikrėsti Zika virusu, maliarija, cholera, dengės karštligė, geltonojo drugio liga, poliomielitu, vidurių šiltine. Tad, keliaujant į Angolą, su savimi būtina turėti tarptautinį skiepų pasą ir būti pasiskiepijus, atsižvelgiant į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro rekomendacijas. Luandoje yra keletas privačių klinikų, tačiau jų paslaugos labai brangios, privaloma susimokėti už paslaugas iš anksto. Keliauti rekomenduojama su sveikatos draudimu. Nors nusikalstamumo prieš užsieniečius lygmuo didžiausias sostinėje Luandoje, ypač nakties metu (nuo vagysčių iš kišenių ir daiktų išplėšimo iš rankų iki ginkluotų apiplėšimų), transportas ir apgyvendinimas už Luandos ribų yra ribotas, patariama itin atsargiai elgtis visoje Angoloje:

 • vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu, stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems;
 • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų objektų;
 • būti dėmesingais vairuojant: laikyti langus uždarytus ir duris užrakintas, atminti, kad automobiliai dažniau apvagiami prie šviesoforų ar priparkuoti izoliuotose vietose; dažnai inicijuojamos avarijos, norint apvogti turistus. Būkite budrūs, ypač jei šalia važiuojantis automobilis imtų signalizuoti, kad sustotumėte. Vagys, imituoja smulkų eismo įvykį ar tariamą automobilio techninę problemą, siekdami išvilioti jus iš automobilio, ir tuomet jį pavogti, arba tiesiog jus apiplėšti. Nuo 2016 m. fiksuota atvejų, kuomet užsienio piliečius Luandoje, dėl išpirkos, pagrobė ginkluotos gaujos;
 • perspėjama, kad mažesnės svarbos keliuose gali būti minų, todėl patariama keliauti tik šviesiu paros metu;
 • viešasis transportas nėra saugus, todėl juo naudotis nepatartina;
 • nesinešioti didelių pinigų sumų, tačiau nuolat turėti 100/200/500 kvanzų banknotų (agresijos atvejui);
 • agresijos, net jei iš pirmo žvilgsnio ir neginkluotos, atveju patariama nesipriešinti – dažnai užpuolikai turi ginklų ir nedvejoja juos panaudoti; po nusikaltimo apie jį rekomenduojama pranešti vietos policijai; nemažai civilių gyventojų turi įsigiję ginklų;
 • būti budriais pasirenkant bankomatus, valiutos keitimo punktus – nusikaltėlių mėgstamas aukų paieškos vietas; svarbu paminėti, jog kai kuriuose viešbučiuose ir restoranuose kreditinės kortelės nėra priimamos - prieš naudojantis paslaugomis įsitikinkite, kad turite prieinamą atsiskaitymo būdą; grynųjų pinigų, kuriuos galima importuoti ir eksportuoti, kiekis yra ribojamas. Šiuo metu limitas yra 15 000 JAV dolerių; grįžtant į nakvynės vietą, ypač tamsiuoju paros metu, prieš įeinant atidžiai apsižvalgyti, siekiant išvengti galimo kontakto su vagiais būsto viduje;
 • nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų ir asmens dokumentų, turėti savo esminių dokumentų fotokopijas, originalius dokumentus rekomenduojama palikti viešbučio seife;
 • šalyje kartais trūksta degalų, taip pat gali būti išjungta elektros energija, vanduo be išankstinio įspėjimo;
 • už sostinės ribų reikėtų naudoti vietinio ryšio operatorius „Unitel“ ir „Movicel“, nes kiekvieno paslaugos tiekėjo aprėptis visoje šalyje skiriasi.

Angola yra pasirašiusi nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES), kuria uždraudžiama prekyba dramblio kaulu. Privalu laikytis aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų.

Lietingo sezono metu, kuris prasideda lapkritį ir baigiasi balandį, pasitaiko, kad kai kurie keliai ir tiltai būna išardomi stiprių liūčių. Neretai patiriamas ir  pagrindinių resursų stygius (elektros, kuro, vandens), nors apie tai nėra pranešama, todėl rekomenduotina būti iš anksto pasiruošus tokioms situacijoms.

2019 m. sausio mėnesį Angolos parlamentas uždraudė diskriminaciją prieš seksualines mažumas. Tačiau visuomenės požiūris šiuo klausimu nepakito ir išlieka neigiamas.

Siūlome atkreipti dėmesį į oro linijų Angoloje patikimumą - dauguma Angolos oro kompanijų yra įtrauktos į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-17

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Daugiau informacijos - Angolos vizų išdavimo sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Angoloje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai: