Pateikiama informacija apie šalį, joje esančias LR diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas.

Pasirinkite šalį iš žemėlapio: Žemėlapis

Egiptas (Egypt, EG)

Jūsų pasirinkta valstybė yra valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti

Terorizmo grėsmė

Visoje šalies teritorijoje išlieka didelis teroristinių išpuolių pavojus.

Vykstantiems į Egipto kurortus rekomenduojama apsistoti viešbučiuose, kurių teritorija yra nuolat stebima ir saugoma apsaugos darbuotojų.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kairą ir Gizą, Aleksandriją, Ismailiją, Port Saidą ir kitus didžiuosius Egipto miestus bei Nilo deltos gyvenvietes, nes šiose vietovėse išlieka teroristinių išpuolių, demonstracijų ir protestuotojų susirėmimų su saugumo pajėgomis tikimybė.

Rekomenduojama nevykti į Šiaurės Sinajaus provinciją, kur dėl kriminalinių ir teroristinių grupuočių veiklos saugumo padėtis yra ypač sudėtinga, taip pat į Vakarų (Libijos) dykumą bei Sivos oazę. Rekomenduojama nevykti oro transportu į Šarm El Šeicho oro uostą ar iš jo, taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Pietų Sinajaus provinciją. Pastaba: ši rekomendacija netaikoma Šarm El Šeicho miesto teritorijai, įskaitant Šarm El Maja, Hadaba, Naama ir Ryklių paplūdimius bei Nabk.

Sveikatos draudimas kelionės metu

Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.

Kitos rekomendacijos

Užsienio reikalų ministerija primygtinai pataria Egipte esantiems Lietuvos piliečiams būti budriems, stebėti vietinės valdžios pranešimus, vengti masinio susibūrimo vietų, ypač penktadieniais ir švenčių dienomis, ir, esant galimybei, atsisakyti kelionių piko valandomis, laikytis vietinės valdžios nurodymų ir rekomendacijų, nefotografuoti karinės infrastruktūros objektų, visą laiką su savimi turėti asmens dokumentą su nuotrauka.

Keliaujantiems rekomenduojama elgtis atsargiai, vadovautis kelionių organizatorių, vadovų ir viešbučio administracijos nurodymais.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2016-06-07

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos piliečio pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia.

Pastaba:

Vykstantieji į Egiptą turistiniais tikslais vizas gali gauti atskridę oro uostuose.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Pietų Sinajaus kurortus per Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus (Šarm el Šeicho ar Tabos oro ar jūrų uostus, Nuveibos jūrų uostą ar St. Catherine oro uostą) ne ilgesniam nei 15 dienų laikotarpiui, yra atleidžiami nuo registracijos ir mokesčio už vizas. Tokiu atveju išvykti iš Egipto galima tik per nurodytus Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus.

Vadovaujantis Egipto teisės aktais užsienio valstybių piliečiai gali įsivežti ir turėti su savimi ne daugiau kaip 10 000 JAV dolerių arba ekvivalentą kita užsienio valiuta. Griežtai draudžiama siųsti pinigus oro paštu ar paštu.

Skiepai

Informaciją apie skiepijimus keliautojams ir profilaktinį skiepijimą, keliaujant į konkrečią valstybę, galite rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose „Rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos, keliaujant į užsienio šalis“.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos:

Egiptas LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, SIRIJOS ARABŲ RESPUBLIKAI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI
Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT +20 2 2736 6461
amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
+20 2 2736 5130
http://eg.mfa.lt
plačiau »

Diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Egiptas Egipto Arabų Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Kristianiagade 19, DK-2100 Copenhagen, Denmark
Rodyti žemėlapyje
(45 35) 437 070,
(45 35) 426 441 (Prekybos skyrius)
egyptembassydenmark@yahoo.com
(45 35) 253 262,
(45 35) 426 443 (Prekybos skyrius)
plačiau »