TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Balsavimas užsienyje

Sukurta: 2016.10.20 / Atnaujinta: 2017.02.21 15:41

Ką daryti norint balsuoti užsienyje?

1. Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje. Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Svarbu! Registracijos laikotarpis prieš rinkimus yra ribotas. Datas, iki kada galima registruotis, galima rasti VRK tinklapyje.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

  • Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje ankstesniuose rinkimuose ir nurodė savo el. pašto adresus, VRK elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui kituose rinkimuose.
  • Rinkėjo registracijos prašyme rinkėjas turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu ar atvyks į diplomatinę atstovybę nustatytu laiku. Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.
  • Jeigu rinkimuose vyks antrasis turas, o balsavimui užsiregistravote prieš pirmąjį turą, pakartotinai registruotis nereikia.

2. Balsuoti:

  A. LR diplomatinėje atstovybėje. Rinkimų dieną su asmens dokumentu atvykite į atstovybę, kurioje balsuoti užsiregistravote. Nepamirškite atstovybės puslapyje pasitikrinti balsavimo laiko.

  B. Paštu. Jei rinkimų dieną negalite atvykti į LR atstovybę, galite balsuoti paštu, tačiau tai būtina nurodyti registruojantis balsavimui. Adresu, kurį pateikėte užsiregistruodami, gausite rinkimų biuletenį. Jį užpildę nedelsdami išsiųskite nurodytos diplomatinės atstovybės adresu.