TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Dokumentų legalizavimas ir tvirtinimas pažyma Apostille

Sukurta: 2015.07.21 / Atnaujinta: 2020.02.03 09:39

Dėl dokumentų legalizavimo Lietuvoje reikia kreiptis į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinį departamentą, esantį LR žemės ūkio ministerijos patalpose, adresu: J. Lelevelio g. 6, Vilnius (įėjimas iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pusės).

Lankytojų priėmimo laikas:

  • pirmadieniais - ketvirtadieniais: 9.00–12.00 val. ir 14.00–16.00 val.
  • penktadieniais: 9.0012.00 val. ir 14.0015.00 val.

Pastaba. Dokumentai negali būti pateikiami paštu ar elektroniniu paštu.

Kartu su dokumentais reikia pateikti pasą ar kitą asmens dokumentą. Kai dokumentus pateikia kitas asmuo, gali būti paprašyta pateikti įgaliojimą.

Konsulinis mokestis už vieno dokumento legalizavimą – 10 eurų.

Užsienio reikalų ministerijoje už dokumentų legalizavimą galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis VISA, VISA ELECTRON, MAESTRO, MASTERCARD ir V PAY.

Pageidaujantiems mokėti grynaisiais arba pavedimu Valstybinės mokesčių inspekcijos įmokas priimančiose vietose konsulinio mokesčio mokėjimo rekvizitai yra šie:

SVARBU! Jei konsulinis mokestis mokamas naudojantis internetine bankininkyste, maloniai prašome mokėjimo pavedimą patvirtinti banke arba pristatyti banko kvitą. 

Daugiau informacijos galite gauti telefonais: +370 5236 2964 ir +370 5236 2613

 


 

Dokumento legalizavimo ar patvirtinimo pažyma (Apostille) reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje.

  • Dokumentų legalizavimas – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas. Dokumentų legalizavimas atliekamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.
  • Dokumentų tvirtinimas pažyma (Apostille) – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas pažyma (Apostille). Dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille) atlieka Lietuvos Respublikos notarai (ne Užsienio reikalų ministerija).

Pastaba. Asmenys, esantys užsienio valstybėje, prašymą dėl dokumentų, išduotų Lietuvos Respublikos institucijų, tvirtinimo pažyma (Apostille), gali pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.

Gali būti legalizuojami ir tvirtinami pažyma (Apostille) šie oficialūs dokumentai:

  • išduoti valstybės ir savivaldybės institucijų ar pareigūnų, taip pat išduoti prokuroro, teismo pareigūno arba teismo sprendimus vykdančio asmens;

  • administraciniai dokumentai;

  • notariniai aktai;

  • fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai;

  • notariniai oficialių dokumentų nuorašai.

Dokumentai turi būti tvarkingi, įskaitomi. Jeigu dokumentą sudaro keli lapai, jie turi būti susiūti.

Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pvz. diplomas ir jo priedas yra 2 dokumentai).

SVARBU! Dokumentai, išduoti iki 1990 m. kovo 11 d., turintys Lietuvos Tarybų Socialistinės Republikos (LTSR) atributiką, nėra nei legalizuojami, nei tvirtinami pažyma (Apostille). Jie turi būti pakeisti naujais dokumentais.