TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Airija (Ireland)
EU

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Nuo liepos 22 d. iš Lietuvos Respublikos į Airiją atvykstantiems gyventojams netaikomas 14 dienų saviizoliacijos reikalavimas. Šis reikalavimas netaikomas ir iš kitų, į Airijos "Žaliąjį sąrašą" įtrauktų valstybių, atvykstantiems gyventojams. Airijos "Žaliąjį sąrašą" galima rasti čia: https://www.gov.ie/en/publication/8868e-view-the-covid-19-travel-advice-list/

Visiems atvykstantiems į Airiją privaloma užpildyti Keleivio buvimo vietos formą (Passanger Locator Form). Nevykdantiems šio reikalavimo taikoma atsakomybė: bauda iki 2500 eurų arba laisvės atėmimas iki 6 mėn. 

Informaciją atvykstantiems iš šalių, įtrauktų į "Žaliąjį sąrašą" rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/74440-travelling-to-ireland-from-a-country-that-is-on-the-covid-19-travel-advice-list/

Atvykstantiems iš kitų valstybių, 14 dienų saviizoliacijos reikalavimas ir toliau išlieka.

SVARBU: nuo rugpjūčio 8 d. dviems savaitėms rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į centrinės Airijos Kildare, Laois ir Offaly grafystes. Į šias grafystes dėl pandeminės situacijos leidžiama atvykti/išvykti tik: darbo reikalais (kai nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu),  vizito pas gydytoją arba įsigyti medikamentų, lankyti šeimos narius, kai reikia prižiūrėti vaikus, pagyvenusius ar neįgalius asmenis (socialiniai vizitai draudžiami) ir ūkininkavimo tikslais (produktų gamyba, gyvulių priežiūra). Taip pat leidžiama sugrįžti iš atostogų, kai atostogos buvo prasidėjusios iki šių apribojimų įvedimo. Daugiau informacijos apie šiuos apribojimus rasite čia: https://www.gov.ie/en/publication/7b237-special-advice-for-those-living-in-kildare-laois-and-offaly-friday-7-august-2020/

Aktualią informaciją apie Airijoje iki rugpjūčio 31 d. taikomus apribojimus ir rekomendacijas, susijusias su Covid-19 ligos pandemija, rasite čia: https://www.gov.ie/en/news/58bc8b-taoiseach-announces-roadmap-for-reopening-society-and-business-and-u/?referrer=/roadmap/

Daugiau aktualios informacijos keliaujantiems į Airiją:

https://www.gov.ie/en/campaigns/75d92-covid-19-travel-advice/

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/coronavirus/

https://www.dublinairport.com/latest-news/2020/02/27/covid-19-update


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, rekomenduoja imtis atsargos priemonių. Dėl kelionės į šalį sąlygų rekomenduojama teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-31

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Airija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE
Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND
Darbo laikas I-IV: 9.00-17.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

Konsuliniai klausimai: +353 12 035 757,
kiti klausimai: +353 12 035 737
amb.ie@urm.lt
konsulinis.ie1@urm.lt
http://ie.mfa.lt Facebook
plačiau »

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai: