TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Baltarusija (Belarus)

Skubios pagalbos telefono numeris: 103

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėmesio! Nuo spalio 21 d. Lietuva įtraukta į Baltarusijoje skelbiamą koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, todėl į šalį iš Lietuvos atvykusiems taikomas reikalavimas 10 dienų izoliuotis.

Baltarusijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į susirgimų COVID-19 užsienio valstybėse skaičių, paskelbė paveiktų šalių, iš kurių atvykusiems į Baltarusiją bus taikomas reikalavimas 10 dienų izoliuotis, sąrašą. Reikalavimas izoliuotis taip pat taikomas asmenims, atvykusiems iš šalių, neįtrauktų į paveiktų šalių sąrašą,  tačiau vykusiems tranzitu per į paveiktų šalių sąrašą įtrauktas valstybes ir neturintiems dokumentų, patvirtinančių, kad tranzitu per COVID-19 paveiktas šalis buvo vykstama trumpiau nei 24 val. Atkreipiame dėmesį, kad paveiktų šalių sąrašas yra nuolat atnaujinamas.

Iš paveiktų šalių į Baltarusiją atvykstantys asmenys pasienio kontrolės punkte turi užpildyti nustatytos formos Atvykstančiojo anketą.

Iš valstybių, kurios nėra įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, atvykę užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, išskyrus nuolat gyvenančius Baltarusijoje, pasienio kontrolės punkte privalo pateikti ne anksčiau kaip 72 val. iki Baltarusijos sienos kirtimo datos PCR metodu atlikto COVID-19 tyrimo neigiamo testo rezultatus. Medicininio dokumento originalas turi būti išduotas rusų, baltarusių arba anglų kalba, kuriame nurodyta tiriamojo vardas, pavardė ir atlikto tyrimo rezultatas. Asmenims, neturintiems šio medicininio dokumento, nebus leista atvykti į Baltarusijos Respubliką.

Reikalavimas izoliuotis ar pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą netaikomas:

  • užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, taip pat tarptautinių organizacijų, akredituotų Baltarusijos Respublikoje, darbuotojams ir jų šeimos nariams;
  • oficialių delegacijų nariams, taip pat atvykstantiems Baltarusijos valstybinių institucijų ir organizacijų kvietimu;
  • tarptautinio krovinių ir pašto pervežimo ekipažų nariams;
  • oro transporto ekipažo nariams, vidaus vandenų laivybos, traukinių ir tarptautinio susisiekimo geležinkeliu lokomotyvų brigadų nariams;
  • asmenims, vykstantiems iš paveiktų šalių tranzitu per Baltarusijos Respublikos teritoriją, ir turintiems patvirtinančius dokumentus, kad 1 paros bėgyje išvyks iš Baltarusijos;
  • užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės, turintiems leidimą nuolat gyventi Baltarusijoje, grįžusiems į Baltarusiją iš paveiktų šalių po tarnybinės komandiruotės;
  • asmenims, vykdantiems organų transplantaciją;
  • užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės, turintiems leidimą nuolat gyventi Baltarusijoje, atvykusiems iš šalių, neįtrauktų į paveiktų šalių sąrašą, tačiau vykusiems tranzitu per į paveiktų šalių sąrašą įtrauktas valstybes ir turintiems dokumentą, patvirtinantį, kad tranzitu per COVID-19 paveiktas šalis buvo vykstama trumpiau nei 24 val.

Informacija dėl vykimo iš Baltarusijos į Lietuvos Respubliką

Tarptautinius komercinius vežimus vykdantys užsieniečiai, atvykę į Lietuvą trumpiau nei 72 valandoms, privalo izoliuotis iki jų išvykimo iš Lietuvos dienos.

SVARBU! Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Medininkai- Kamenyj Log, Šalčininkai- Benekainys, Lavoriškės- Kotlovka, Raigardas- Privalka. Kelionė šiuo maršrutu su asmens tapatybės kortele negalima.

Dėl galimybės keliauti BELAVIA reisais iš Minsko į Vilnių - prašome vadovautis BELAVIA teikiama informacija bei sekti atšauktus skrydžius čia.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-12-16

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Baltarusijos teritorijoje šiuo metu veikia trys bevizio režimo schemos:

1. Bevizis režimas 5 parų laikotarpiui atvykstant ir išvykstant per Minsko oro uostą. Daugiau informacijos - Baltarusijos ambasados Vilniuje internetinėje svetainėje (informacija apie bevizį režimą pateikiama tik rusų kalba).

2. Bevizis režimas 10 parų laikotarpiui Augustavo kanalo parko teritorijoje ir Gardine. Vykti į minėtą teritoriją be vizos yra būtinas leidimas, išduodamas Baltarusijos turizmo agentūrų. Daugiau informacijos - oficialiame bevizio režimo informacijos tinklapyje.

3. Bevizis režimas 3 parų laikotarpiui Belovežo girios nacionaliniame parke. Vykstant į minėtą teritoriją be vizos yra būtinas leidimas, kuris turi būti gautas iš anksto užsiregistravus Belovežo girios nacionalinio parko tinklapyje

Visais kitais atvejais vykstant į Baltarusiją reikalinga viza. Dėl detalesnės informacijos apie bevizius režimus ir vizas teirautis Baltarusijos ambasados Vilniuje.

Kita informacija

Informacija apie eiles pasienyje

Baltarusijos muitinės informacija

DĖMESIO! Dėl vykimo į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respubliką:

Rusijos Federacija įvedė apribojimus trečiųjų šalių ir ES piliečių patekimui į Rusijos Federacijos teritoriją iš Baltarusijos Respublikos pusės ne per tarptautinius ar dvišalio susisiekimo pasienio punktus. Kadangi šiuo metu tarp Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos nėra tarptautinių pasienio punktų, kuriuose būtų atliekama vykstančių asmenų ir transporto kontrolė, vykimas per Baltarusijos-Rusijos sieną ES piliečiams yra apribotas.

Vykimas į Rusijos Federaciją be apribojimų vyksta per Latvijos Respublikos – Rusijos Federacijos tarptautinius pasienio punktus.

Planuojant Baltarusijoje būti daugiau negu 30 dienų, privaloma užsiregistruoti Baltarusijos elektroninių paslaugų portale arba šalies institucijose. Daugiau inforamcijos rusų kalba - Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Baltarusija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BALTARUSIJOS RESPUBLIKOJE
Adresas: ul. Zacharova 68, 220088 Minsk, BELARUS
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-13.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

Sekretoriatas: tel. +375 17 217 64 91,
Vizų klausimai: tel. +375 17 285 24 48,
+375 17 285 24 49 - informacija teikiama 9.00-13.00 val.,
14.00-16.00
amb.by@urm.lt
konsulinis.by@urm.lt
+375 17 285 33 37,
(konsulinis skyrius: +375 17 285 31 74)
http://by.mfa.lt Facebook
plačiau »
Baltarusija LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS GARDINE (BALTARUSIJA)
Adresas: M. Vasilka g. 3, Gardinas 230025 BALTARUSIJA
Darbo laikas I-IV: 8.30-17.30 Darbo laikas V: 8.30-16.15

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+375 17 2177 090
kons.gardinas@urm.lt
http://consulate-grodno.mfa.lt Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Latvijos Respublikos konsulatas Vitebske

Atstovauja LR išduodant Šengeno vizas

Adresas: 27a B. Hmelnickogo, 210015 Vitebsk
Telefonas: +375 212 614 482
El.p. adresas: consulate.vitebsk@mfa.gov.lv

Prašymus išduoti Šengeno vizą gali pateikti tik diplomatinių ir tarnybinių pasų turėtojai.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Baltarusija Baltarusijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Mindaugo g. 13, LT - 03225 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 266 22 00,
+370 5 266 22 11
lithuania.emb@mfa.gov.by
+370 5 266 22 12
http://lithuania.mfa.gov.by/en/ , ,
Konsulinis skyrius
Adresas: Muitinės g. 41, LT - 03113 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 213 33 22,
+370 5 213 22 55 (informacija)
lithuania.cons@mfa.gov.by
+370 5 233 06 26
plačiau »
Baltarusija Baltarusijos Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje
Baltarusijos Respublikos konsulatas Klaipėdoje
Adresas: Naujojo sodo g. 12, LT-92127, Klaipėda
Rodyti žemėlapyje
+ 370 698 35 461
nlogvin@krynica.lt
plačiau »