TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Bolivija (Bolivia)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Atkreipiame dėmesį, kad dėl koronaviruso pandemijos nuo kovo 14 d. šalis atšaukė visus skrydžius iš Europos, uždarė mokyklas ir uždraudė renginius, kuriuose dalyvauja daugiau nei 1000 žmonių.

Nuo kovo 19 d. uždarytos valstybės sienos, nuo kovo 20 d. sustabdyti tarptautiniai skrydžiai.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Nors situacija po Bolivijos prezidento atsistatydinimo ir po to sekusių procesų stabilizavosi, šalyje vis dar vyksta politinės demonstracijos, dalis jų išauga į smurtinius susirėmimus. Rekomenduojama vengti bet kokių didesnių susibūrimų. Gali būti blokuojami keliai, nereikėtų mėginti jų kirsti, geriau pasirinkti kitą maršrutą. Dėl blokadų kartais atsiranda būtiniausių reikmenų trūkumas (vandens, maisto, kuro ir kt.). Rekomenduojama nuolat sekti vietos spaudą.

Turistų pamėgtose vietose yra smulkių nusikaltimų (apiplėšimų, vagysčių) pavojus, todėl rekomenduojama nepalikti savo daiktų be priežiūros. Pasą, lėktuvo bilietą ir kitus vertingus daiktus siūloma laikyti saugioje vietoje. Rekomenduojama su savimi visuomet turėti paso kopiją, taip pat paso puslapių, kuriuose yra Bolivijos pasienyje įdėti antspaudai, kopijas. Užsienio piliečiai gali tapti „trumpųjų pagrobimų“ aukomis: žmonės yra pagrobiami ir paleidžiami, kai nusikaltėliai ištuština aukos banko korteles arba pagrobtieji priverčiami patys paimti pinigus iš bankomato ir atiduoti juos nusikaltėliams. Bolivijoje padidėjo apiplėšimų skaičius, į kuriuos įtraukti taksi vairuotojai, todėl rekomenduojama naudotis tik registruotų taksi kompanijų paslaugomis. Venkite bet kokių kelionių naktimis.

Primygtinai rekomenduojama vengti Cochabamba miesto Coronilla kalvos rajono apylinkių prie autobusų stoties, šioje vietoje didelė apiplėšimų rizika. Didelio atsargumo patariama imtis La Pazo miesto Cementerio General ir Sopocachi rajonuose. Isla de Sol saloje vyksta vietinių bendruomenių konfliktai, kurie paveikė ir užsienio turistus. Prieš vykstant į salą patariama pasidomėti situacija ir imtis atsargumo priemonių. Rurrenabaque ir kitose turistų lankytinose vietovėse patariama išlikti budriems, kadangi užfiksuoti taksi motociklų smulkūs nusikaltimai prieš užsienio turistus. Moterims keliautojoms patariama būti atidžioms klubuose ir hosteliuose, kadangi užfiksuoti išprievartavimo atvejai.

Pranešama, jog yra atvejų, kai turistai yra apiplėšiami asmenų, kurie apsimeta policijos pareigūnais, tai įvyksta ir turistų pamėgtose vietose.

Primygtinai patariama nesileisti į žygius vieniems.

Lietaus sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiam sezonui būdingi potvyniai, dėl kurių keliai dažnai tampa nepravažiuojami, sutrinka eismas, kyla nuošliaužų pavojus. Didžiausia potvynių tikimybė yra kalnuotose vietovėse.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Santa Kruzo mieste užfiksuoti čikungunijos viruso atvejai. Šalyje egzistuoja tikimybė užsikrėsti geltonąja karštlige. Virusus platina uodai, todėl reikia saugotis jų įkandimų.

Patariama gerti tik į butelius išpilstytą vandenį.

Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės. Bolivijoje veikia nelegalūs barai. Yra tikimybė būti sulaikytam apklausai, jeigu būsite viename iš jų, ypač jei teritorijoje bus rasta narkotinių medžiagų.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-30

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Brazil LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE(BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)
Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brasil
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+55 (11) 2614 8665
kons.br@mfa.lt
atendimento@mfa.lt
http://br.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Ispanijos ambasada Bolivijoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Avda. 6 de Agosto, 2827- La Paz
Telefonas: (591-2) 243 35 18, 243 31 39, 243 01 18 ir 243 12 03
Faksas: (591-2) 2432752
El.p. adresas: Ofc.LaPaz@maec.es

Ispanijos generalinis konsulatas Santa Cruz de la Sierra

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Cancillería: Av. Cañoto esquina Calle Perú. – Santa Cruz de la Sierra
Telefonas: (591-3) 312 13 49
Faksas: (591-3) 312 13 68
El.p. adresas: cog.santacruzdelasierra@maec.es

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Bolivija Bolivijos Daugiatautės Valstybės ambasada
plačiau »