TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Centrinės Afrikos Respublika (Central African Republic)

Skubios pagalbos telefono numeris: 118

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Vyriausybė efektyviai nekontroliuoja didžiosios dalies šalies teritorijos už sostinės Bangio ribų. Šalyje paplitę ginkluoti apiplėšimai, žmonių grobimai ir nelegalios kelių blokados. Valstybėje aktyviai veikia įvairios karinės grupuotės, keliančios grėsmę atvykėliams. Pasitaiko ir aukšto rango valstybės tarnautojų (net ir ministrų) bei Jungtinių Tautų organizacijos darbuotojų pagrobimų. Bangio mieste nepatartina lankytis PK5 rajone dėl aukšto nusikalstamumo ir pasikartojančių smurto proveržių. Todėl rekomenduojama visados išlikti ypatingai atsargiems lankantis šioje valstybėje.

2019 m. gegužės 21 d. ginkluota grupuotė 3R Uhamo-Pendės (pranc. Ouham-Pendé) prefektūroje įvykdė išpuolį prieš civilius, kurio metu buvo mirtinai sušaudyti 42 civiliai. Aukštutinio Koto (pranc. Haute-Kotto) ir Žemutinio Koto (pranc. Basse-Kotto) prefektūrose taip pat pastebėti išpuoliai prieš civilius.

Kaskart vykstančios taikios demonstracijos, reaguojant į pasaulinius ir vietinius įvykius, gali pavirsti į konfrontaciją ar konfliktą. Todėl vykstant į šią šalį, reikėtų vengti vietų, kur vyksta tokie susibūrimai, sekti žiniasklaidą bei išlikti budriems. Taip pat primygtinai rekomenduojame atsisakyti kelionių tamsiuoju paros metu ir, jei yra galimybė, keliauti grupėmis.

Kelių būklė, ypač drėgnuoju sezonu (gegužę - lapkritį), labai prasta.

Pastaruoju metu, vis mažiau tarptautinių oro linijų skraidina žmones į sostinę Bangį.

Atvykstant į šalį būtina būti pasiskiepijus nuo geltonojo drugio, kitaip būsite paskiepyti vietoje ir turėsite už tai susimokėti. Šalyje yra grėsmė užsikrėsti Zika virusu, maliarija ir cholera bei kitais mažiau žinomais vabzdžių platinamais virusais, kaip filariazė ir Afrikinė miegligė. Daugiau informacijos ULAC svetainėje (žiūrėti čia).

Atvykus į šalį būtina deklaruoti visą turimą valiutą. Fotografavimui ar filmavimui viešose vietose dažnai reikia turėti leidimą iš Turizmo ministerijos. Valstybinių ir karinių objektų, jų darbuotojų ir policijos pareigūnų fotografavimas/filmavimas gali būti baudžiamas areštu, baudomis ir įrašymo priemonių konfiskavimu.

Privaloma visuomet su savimi turėti leidimą gyventi arba patvirtintą asmens dokumento kopiją. Asmenys, neįvykdę policijos pareigūno prašymo parodyti asmens dokumentą, yra sulaikomi.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-23

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Daugiau informacijos apie vizas - Bangio oro uosto tinklapyje.

Paraišką vizai gauti galima pateikti CAR ambasadoje Briuselyje.

Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Egypt LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI
Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30) Darbo laikas V: Nedirba Pietų pertrauka: 12.00-12.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+20 2 2736 6461
amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
+20 2 2736 5130
http://eg.mfa.lt Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Prancūzijos ambasada Centrinės Afrikos Respublikoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Boulevard du Général de Gaulle - BP 884 - Bangui
Telefonas: (+236) 21 61 30 000
Faksas: (+236) 21 61 74 04
El.p. adresas: chancellerie.bangui-amba@diplomatie.gouv.fr
Svetainė: www.ambafrance-cf.org

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.