TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Ekvadoras (Ecuador)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Ekvadore nuo birželio 15 d. 60-čiai dienų paskelbta ekstremali padėtis. Dėl koronaviruso Ekvadoras sustabdė visus skrydžius į šalį. Atvykę į Ekvadorą asmenys privalo laikytis 14 dienų izoliacijos.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


2019 m. spalio 3 – 13 dienomis vykusios demonstracijos visoje šalyje sukėlė tam tikrus trikdžius. Kai kuriose vietose (ypatingai Quito mieste) aršūs protestai pareikalavo aukų. 2019 m. spalio 3 dieną šalyje vienam mėnesiui įvesta nepaprastoji padėtis. Keliautojai turėtų būti labai atsargūs, tikėtis padidėjusios apsaugos. Patariama sekti vietinės valdžios nurodymus. Primygtinai rekomenduojama vengti demonstracijų ir didelių žmonių susibūrimo vietų, nes Ekvadoro įstatymai draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje.

Rekomenduojama nevykti į pasienio ruožą su Kolumbija (20 km iki sienos), išskyrus pasienio punktą prie Tulcan miesto Carchi provincijoje. Patartina atidėti visas nebūtinas keliones į Tarapoa ir Sucumbios provincijas, šiaurinę Orellana provincijos dalį, įskaitant Coca miestą, Carchi provinciją ir Esmeraldas provincijos šiaurinę dalį, įskaitant ir Esmeraldas miestą. Patariama Cuyabeno rezervate laikytis 20 km atstumu nuo Sucumbios provincijos bei El Angel ekologiniame rezervate laikytis 20 km nuo Carchi provincijos.

Ekvadore yra dažni vagysčių ir apiplėšimų atvejai, ypač Quito ir Guayaquil miestuose. Nenešiokite brangių papuošalų, didelių pinigų sumų, apribokite banko kortelių pinigų limitą, visada stebėkite savo daiktus. Pastaruoju metu padaugėjo apiplėšimų šalies transporte bei autobusų stotyse, ypač Quito, Riobamba ir Baños de Agua Santa.

Užsienio piliečiai gali tapti „trumpųjų pagrobimų“ aukomis – inscenizuojamas ginkluotas taksi pagrobimas, keleiviams grasinama ginklu, jie apiplėšiami, dažnai reikalaujama ištuštinti banko sąskaitas bankomatuose. Daugėja smurto ir išprievartavimo atvejų pagrobimų metu. „Trumpieji pagrobimai“ ypač paplitę Guayaquil ir Manta miestuose, atvejų pasitaiko ir sostinėje.

Rekomenduojama naudotis tik patikimų taksi kompanijų paslaugomis, venkite naudotis gatvėje sustabdytu taksi. Jei naudojatės geltonais taksi Quito ar Guayaquil, įsitikinkite, kad automobilis turi savivaldybės registracijos numerio lipduką, oranžinius arba baltus su oranžine juostele ženklus automobilio viršuje.

Ekvadore privaloma visą laiką su savimi turėti asmens dokumentus. Atsižvelgiant į tai, kad turistai dažnai tampa vagysčių aukomis, rekomenduojama nešiotis spalvotą asmens dokumento ir atvykimo į Ekvadorą spaudo kopiją.

Ekvadoras yra aktyvioje seisminėje zonoje, šalyje yra nemažai aktyvių ugnikalnių. Rekomenduojama nelipti į Tungurahua, Reventador, Chiles ir Cerro Negro ugnikalnius.

Ekvadoro pakrantėje ir Galapagų salose yra didelė cunamio rizika. Rekomenduojama pasidomėti evakuacijos maršrutais ir vadovautis vietinių institucijų rekomendacijomis. Vykstantiems į Ekvadorą ar jau esantiems šalyje, rekomenduojama pasidomėti šalies seisminiu aktyvumu čia ir naujausia vietos informacija apie kitus rizikos veiksnius čia. Liūčių sezonas paprastai prasideda gruodį ir baigiasi gegužę. Stiprios liūtys sukelia potvynius, purvo nuošliaužas, sugadina kelius.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl tam tikruose šalies regionuose pasitaikančių Zika viruso, kuris, mokslininkų sutarimu, kelia riziką besilaukiančioms moterims, atvejų. Plačiau skaitykite čia.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-15

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Vizų nereikia diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Brazil LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE(BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)
Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brasil
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+55 (11) 2614 8665
kons.br@mfa.lt
atendimento@mfa.lt
http://br.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Ispanijos generalinis konsulatas Kito

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Cancillería: Calle la Pinta E4-412 y Amazonas
Telefonas: 255 57 33
Faksas: 223 47 18
El.p. adresas: cog.quito@maec.es

Ispanijos generalinis konsulatas Gvajakilyje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Cancillería: Calle Vélez y Tungurahua
Telefonas: 601 74 60
Faksas: 4 245 30 24
El.p. adresas: cog.guayaquil@maec.es

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Ekvadoras MIGUEL ENRIQUE WEISSON CHIRIBOGA
Adresas: Km. 1.5 via Samborondón, Edificio Xima Piso 3, Oficina 318, Guayaquil, Ecuador
Jurisdikcija: Provinces of Guayaquil, Manabi, Guayas, Santa Elena, Los Rios, El Oro, Canar, Azuay, Loja, Zamora-Chinchipe and Morona Santiago
+593 99 853 8333
Pareigos: Garbės konsulas Ekvadore
Ekvadoras RAUL NEPTALI JARAMILLO ANDRADE
Adresas: Reina Victoria N25-33 Av. Cristobal Colón, Edificio Banco de Guayaquil, Piso 7, Oficina 705-A, Quito, Ecuador
Jurisdikcija: Provinces of Quito, Esmeraldas, Carchi, Imbabura, Pichincha, Cotopaxi, Santo Domingo de los Tsachilas, Tungurahua, Pastaza, Napo, Sucumbios, Orellana, Galapagos, Bolivar and Chimborazo
+593 9 97 100 555
Pareigos: Garbės konsulas Ekvadore

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Ekvadoras Ekvadoro Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Joachimstaler Str. 12, 10719 Berlin
Rodyti žemėlapyje
+49 30 800 9695
info@ecuadorembassy.de
+49 30 80 09 69 699
http://alemania.embajada.gob.ec/
plačiau »