TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Filipinai (Philippines)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso nuo kovo 15 d. sustabdytos sausumos, vidaus oro ir jūrų kelionės į ir iš Manilos.

Filipinai atšaukė anksčiau skelbtą reikalavimą nuo karantino dėl koronaviruso įvedimo  (nuo kovo 16 d.) išvykti per 72 val., užsienio šalių piliečiams leidžiama išvykti bet kuriuo metu.

Nuo 2020-03-20 Filipinų Vyriausybė laikinai suspendavo bevizį įvažiavimą. Filipinų ambasados ir konsulatai laikinai nutraukia vizų išdavimą, o anksčiau išduotos vizos laikomos negaliojančiomis. Šie apribojimai netaikomi Filipinų piliečių sutuoktiniams ir vaikams.

Nuo 2020-03-22 į šalį draudžiama atvykti užsienio valstybių piliečiams. Daugelyje šalies regionų paskebta nepaprastoji padėtis, karantinas ir komendanto valandos.

Informaciją apie COVID -19 Filipinuose ir su tuo susijusias priemones bei ribojimus skelbia:


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Įspėjame keliautojus nevykti į:

  • Sulu archipelagą ir visą pietinę Sulu jūros dalį dėl nusikalstamumo, terorizmo, pilietinių neramumų ir grobimų pavojaus;
  • Marawi miestą Mindanao regione dėl terorizmo ir pilietinių neramumų.

Nerekomenduojame vykti į visą Mindanao regioną, kur yra paskelbta nepaprastoji padėtis ir galimi grobimai ir sprogdinimai ir kiti išpuoliai prieš užsieniečius, vykdomi teroristinių ir ginkluotų grupuočių.

Pasak Filipinų valdžios, terorizmo grėsmė šalyje aukšta, todėl ir likusioje šalies dalyje taip pat galimi neplanuoti patikrinimai. Privaloma su savimi nešiotis asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Kartu Filipinų valdžia įspėja apie didelį terorizmo pavojų Palavano provincijoje-archipelage; Malay Aklan savivaldybėje Boracay saloje; Negros salos pietuose; Zamboanga ir Isabela miestuose; Dipolog ir Dapitam miestuose; Zamboanga Sibugay provincijoje; Cotabato mieste; Palibang, Isulan ir Lebak miesteliuose; Kidapawan mieste; Kabacan, Pikit, Midsayap, Aleosan savivaldybėse; Maguindanao, Basilan ir Tawi-Tawi provincijose; Marawi mieste.

Visoje šalies teritorijoje išlieka didelė pagrobimų grėsmė, kuri gali padidėti švenčių laikotarpiu. Daugiausia pagrobimų įvykdoma pietinėse šalies teritorijose (Mindanao saloje, Palavano salos pietuose, centrinėje Visajos salyno dalyje (įskaitant Siquijor ir Dumagetės miestus), pajūrio ir salų kurortuose bei nardymo vietose. Šalyje taip pat paplitusios vagystės ir ginkluoti apiplėšimai. Renkantis taksi, patariama atsižvelgti į oro uosto arba viešbučio darbuotojų rekomendacijas.

Verta būti itin atidiems naudojantis bankomatais, nes prie jų gali būti pritvirtinami aparatai, nuskaitantys banko kortelės kodą. Nepalikite banko kortelių nepažįstamų asmenų akiratyje ar rankose.

Prieš keliaujant keltu ar laivu būtina įsitikinti, kad jie turi privalomas gelbėjimo priemones ir nėra perpildyti.

Nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų. Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės. Pasak nevyriausybinės organizacijos Human Rights Watch, nuo 2016 m. birželio mėnesio, kai buvo paskelbta kova prieš narkotikus, buvo nužudyta per 12000 žmonių.

Patariama vengti žmonių susibūrimo vietų bei demonstracijų. Filipinų imigracijos biuras užsieniečius įspėja nedalyvauti politinio pobūdžio sambūriuose, nepaisantiems draudimo gresia areštas ir/ar deportacija.

Filipinuose siaučia Dengė karštligės epidemija, nuo jos šiemet jau patvirtinti 662 mirties atvejai. Ddidelė tikimybė užsikrėsti Zikos virusu. Patariama pasitarti dėl kelionės su savo gydytoju, ypač nėščioms bei nėštumą planuojančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Kasmet, dažniausiai birželio–lapkričio mėnesiais, Filipinus pasiekia apie 20 taifūnų, kurie sukelia potvynius ir nuošliaužas. Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, joje taip pat gausu ugnikalnių. Prieš keliaujant ir kelionės metu rekomenduojama nuolat sekti vietos informacijos šaltinių informaciją ir prognozes dėl galimų stichinių nelaimių.

Daugumos Filipinuose registruotų avialinijų saugumo standartai atitinka tarptautinius reikalavimus ir joms leidžiama skraidyti Europos Sąjungoje, tačiau pasitaiko privačių avialinijų, kurios šių reikalavimų gali neatitikti. Saugių oro linijų sąrašą galite rasti čia.

Prireikus medicininės pagalbos skambinti 911.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-12-14

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

DĖMESIO! Nuo 2020-03-20 Filipinų Vyriausybė laikinai suspendavo bevizį įvažiavimą. Filipinų ambasados ir konsulatai laikinai nutraukė vizų išdavimą, o anksčiau išduotos vizos laikomos negaliojančiomis. Šie apribojimai netaikomi Filipinų piliečių sutuoktiniams ir vaikams.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Filipinai LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI, MALAIZIJAI, PIETRYČIŲ AZIJOS TAUTŲ ASOCIACIJAI, AZIJOS IR EUROPOS FONDUI
Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu, Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN
Darbo laikas I-IV: 10.00-17.00 Darbo laikas V: 10.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+81 3 3408 5091
amb.jp@urm.lt
consul.jp@urm.lt (konsuliniai klausimai)
+81 3 3408 5092
http://jp.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Austrijos Ambasada Filipinuose

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 8th floor, One Orion Building, 11th Avenue corner 38th street, Bonifacio Global City, Taguig
Telefonas: +6328179191
Faksas: +63-2- 813 42 38
El.p. adresas: manila-ob@bmeia.gv.at
Svetainė: https://www.bmeia.gv.at/en/embassy/manila.html

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Filipinai Filipinų Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: ul. Lentza 11, 02-956 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 490 20 25
warsaw.pe@dfa.gov.ph, pe.warsaw@gmail.com, consular.warsawpe@gmail.com
http://www.warsawpe.dfa.gov.ph/
plačiau »
Filipinai Filipinų Respublikos garbės generalinis konsulas Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: Lvovo g. 25, LT-09320 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 250 08 00
deividas.soloveick@cobalt.legal
plačiau »