TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Hondūras (Honduras)

Skubios pagalbos telefono numeris: 198

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Smurtiniai nusikaltimai, įskaitant nužudymus, ginkluotus plėšimus, pagrobimus, seksualinę prievartą, Hondūre yra plačiai paplitę. Nužudymų šalyje rodiklis yra vienas aukščiausių pasaulyje. Rekomenduojama itin atidžiai vertinti aplinką, bandymo apiplėšti atveju – nesipriešinti. Itin didelė nusikaltimų grėsmė kyla didžiuosiuose šalies miestuose – San Pedro de Sula (ypač Čamelekono (Chamelecón), Čolomos (Choloma) ir Kofradijos (Cofradía) priemiesčiuose), Tegusigalpa (Tegucigalpa) ir La Seiba (La Ceiba).

Hondūro keliuose pasitaiko ginkluotų automobilių ir autobusų apiplėšimų, ypač pakeliui į oro uostą. Vairuojant automobilį, ypač miestuose, reikia važiuoti užrakintomis durimis ir uždarytais langais, vengti keliauti nežinomais maršrutais ir naktį. Kelyje reikėtų elgtis atsargiai ir vengti diskusijų ar konfliktų su kitais vairuotojais. Venkite vairuoti tamsiu paros metu. Kelių būklė prasta, reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų.

Reikia būti labai atidiems stotyse, oro uostuose, nesinaudoti viešuoju transportu, nestabdyti taksi gatvėje – verčiau paprašyti viešbučio ar restorano darbuotojų iškviesti taksi. Svarbu visada atidžiai stebėti ir saugoti savo asmeninius daiktus, nesinešioti didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, papuošalų. Nerekomenduojama eiti į gatvę ar paplūdimį sutemus.

Nesaugu pasienio teritorijose su Gvatemala, Salvadoru ir Nikaragva. Rekomenduojama kirsti sieną dienos metu ir tik per oficialius sienos perėjimo postus. Galimi laikini sienos su Gvatemala uždarymai ar pasienio punktų darbo laiko pakeitimai. Rekomenduojama iš anksto pasidomėti pasienio punktų darbo grafiku. Pasienyje su Nikaragva yra užminuotų vietų, todėl rekomenduojama vaikščioti ir važiuoti tik takais arba keliu.

Bahijos salose (Roatane, Guanache ir Utiloje) yra saugiau negu žemyninėje šalies dalyje, tačiau ir šiose vietose derėtų saugotis vagių, vengti tuščių paplūdimių.

Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.

Egzistuoja galimybė užsikrėsti uodų pernešamomis ligomis, tokiomis kaip Dengės karštligė, Čikungunijos virusas, maliarija.

Nerekomenduojama gerti nefiltruotą vandenį, tačiau vanduo buteliuose yra pigus ir lengvai prieinamas.

Hondūre dažni uraganai, potvyniai, žemės drebėjimai, miškų gaisrai. Uraganų sezonas prasideda birželį ir tęsiasi iki lapkričio. Jo metu prasideda potvyniai, atsiranda nuošliaužų grėsmė, nukenčia keliai.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-05-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

United States LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS
Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA
Darbo laikas I-IV: 8.30-16.30 Darbo laikas V: 8.30-16.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+1 202 234 5860
amb.us@urm.lt
info@usa.mfa.lt
consul.us@mfa.lt
+1 202 328 0466
http://usa.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Hondūre sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Hondūras Hondūro Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Avenue de Cortenberg 89 , 1000 BRUXELLES
Rodyti žemėlapyje
+32 2 734 00 00
info@hondurasembassy.be
+32 2 735 26 26
http://www.embassyofhonduras.eu/
plačiau »