TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Indija (India, IN)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti

Keliaujant po musoninių lūčių paveiktus regionus (Keralos valstija, Indijos šiaurinė dalis) siūlome imtis atsargos priemonių dėl potvynių ir nuošliaužų pavojų, sekti vietos žiniasklaidą ir vadovautis vietos valdžios nurodymais.


 • Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Manipuro (Manipur) valstiją, Džamu ir Kašmyrą (Jammu & Kashmir; išskyrus Ladako (Ladakh) regioną)
 • Ekstremistinių išpuolių pavojus egzistuoja šiose vietovėse: Indijos šiaurrytinėse, rytinėse ir centrinėse valstijose –Tripuroje (Tripura), Asame (Assam), Nagalande (Nagaland), Bihare (Bihar), Džarkande (Jharkhand), Čatisgare (Chhattisgarh), Vakarų Bengalijoje (West Bengal), Arunačal Pradeše (Arunachal Pradesh), Mizorame (Mizoram), Megalajoje (Meghalaya), Odišoje (Odisha), Maharaštroje (Maharashtra), Telanganoje (Telangana), Andra Pradeše (Andhra Pradesh), Madija Pradeše (Madhya Pradesh), Utar Pradeše (Uttar Pradesh).
 • Išpuolių tikimybė gali ypač išaugti per didžiąsias Indijos šventes (Respublikos diena – sausio 26 d., Holi – kovo 24 d., Nepriklausomybės diena – rugpjūčio 15 d., Ramadanas – gegužės 27 - birželio 25 d., Eid-ul-Fitr (Ramadano pabaiga) – birželio 25 d., Divali – spalio 19 – 23 d.).
 • Be „Islamo valstybės“, Indijoje veikia ir kitos teroristinės organizacijos:  Harkat-ul-Jihad-i-Islami, Harakat ul-Mujahidin, Indian Mujahideen, Jaish-e-Mohammed ir Lashkar-e Tayyiba.
 • Didmiesčiuose (Delyje, Kalkutoje, Mumbajuje) dažnos vagystės, pasitaiko organizuotų neginkluotų apiplėšimų.
 • Vykstantiems į Arunačalą (Arunachala), kai kurias Sikimo (Sikkim), Himačal Pradešo (Himachal Pradesh), Utarakando (Uttarakhand)., Radžastano, Mizoramo, Nagalando valstijų dalis, Andamanų, Nikobarų, Lakadyvų salas reikia specialių leidimų, kuriuos gauti trunka bent 3 mėn., o lankantis Džamu ir Kašmyre – specialios registracijos.

Kiti perspėjimai:

 • Liūčių sezono metu (birželio – rugsėjo mėnesiais) galimi potvyniai ir nuošliaužos kalnuotose vietovėse; klimatui būdingi ciklonai ir tropinės audros, ypač palei rytinę šalies pakrantę.
 • Nereti žemės drebėjimai Šrinagaro, Rišikešo (Rishikesh), Dehradūno (Dehradun) apylinkėse, Himačal Pradešo valstijoje, šiaurinėje Pandžabo (Punjab), šiaurės vakarų Gudžarato (Gujarat), šiaurinėje Biharo dalyse, visoje šiaurės rytų Indijos teritorijoje.
 • Rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų, politinių demonstracijų.
 • Keliaujant po šalį rekomenduojama atidžiai rinktis kelionės būdą, nesėsti į perpildytus autobusus/ mikroautobusus/ visureigius. Dažni traukinių ir autobusų vėlavimai.
 • Patariama naudotis tik automobiliais, turinčiais saugos diržus.Eismas Indijoje, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja puse.
 • Rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas.
 • Teisminio nagrinėjimo procedūros ypač lėtos (gali užtrukti metų metus), todėl rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių ir vengti pakliūti į situacijas, galinčias pasibaigti sulaikymu.
 • Moterys, vienos keliaujančios po Indiją, raginamos imtis ypatingų atsargumo priemonių.
 • Rekomenduojama nekeliauti vienoms tamsiu paros metu, vengti nuošalių vietų ir itin pigių viešbučių, atsargiai rinktis transporto priemones, neatsakinėti į vietos vyrų bandymus užmegzti kontaktą. Rekomenduojama gerbti vietos papročius ir rengtis santūriai. Tapus nusikalstamos veiklos auka nedelsiant pranešti policijai skambinant „100” arba „112” iš mobiliojo telefono, apie įvykį taip pat informuoti Lietuvos ambasadą.
 • Į Naująjį Delį savarankiškai atvykę turistai, ypač tie, kurie yra rezervavę viešbučius ir kurie atvyksta naktį, turėtų saugotis taksistų apgaulės. Delio oro uoste įsikūrusios iš anksto apmokamos, patikimos taksi tarnybos (pre-paid taxi service), bet kitų taksi įmonių arba autorikšų vairuotojai dažnai nuveža turistus į kitą viešbutį arba melagingai tvirtina, kad užsakytasis viešbutis neegzistuoja arba neveikia, o tada pasiūlo itin brangias kelionių agentūros paslaugas. Nemažai užsienio turistų dėl tokių apgavysčių Delyje patyrė didelių materialinių nuostolių. Siekiant to išvengti, rekomenduojama užsisakyti pasitikimo paslaugą iš viešbučio, kuriame apsistosite. Lietuvos piliečiai, nukentėję nuo vairuotojų apgaulių, raginami kreiptis į policiją ir apie nusikaltimą pranešti Lietuvos ambasadai.
 • Rekomenduojama nesėsti į gatvėje susistabdytus ar sustojusius taksi automobilius.
 • Į Indijos oro uostus galima patekti tik pateikus pasą ir galiojantį kelionės bilietą (atspausdintą bilieto rezervaciją, elektroninės registracijos kopiją arba elektronines šių dokumentų versijas mobiliuosiuose įrenginiuose). Pažeidus šias taisykles gresia 500 rupijų bauda arba 3 mėn. laisvės atėmimo bausmė, arba ir piniginė bauda ir laisvės atėmimo bausmė).
 • Planuojant Indijoje naudotis Lietuvos bankų išduotomis mokėjimo kortelėmis, rekomenduojame apie tai informuoti atitinkamus bankus, kad šie, siekdami apsaugoti jūsų sąskaitas, neužblokuotų kortelių.
 • Už alkoholio vartojimą Biharo, Gudžarato, Keralos (Kerala), Manipuro, Nagalando valstijose ir Lakadyvų salose numatytos griežtos bausmės.
 • Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos sankcijos.
 • Didelis užsikrėtusiųjų AIDS skaičius.
 • Uodų platinamų ligų (Dengė karštinės, maliarijos, Zika viruso) pavojus.
 • Kai kuriuose šalies regionuose kelių būklė prasta.
 • Rekomenduojama turėti paso, nuotraukos, Indijos vizos, skrydžių bilietų kopijas, laikyti jas atskirai nuo originalų vagystės atveju.
 • Rekomenduojama atidžiai sekti ir vietinę spaudą anglų kalba.

2015 m. pradžioje Indijos geležinkeliai pristatė mobiliąją aplikaciją „Rail Yatri“, kuri leidžia sekti traukinių eismą; daugiau informacijos čia.

Indijos turizmo ministerija turi visą parą veikiančią pagalbos liniją, kuria keliautojams teikiama informacija kelionių ir turizmo klausimais - 1800 111 363.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-12-21

Kelionėms tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai, keliaujantys į Indiją turistiniais tikslais, Indijos vizą gali gauti internetu.

Be vizos gali vykti tik diplomatinių pasų savininkai.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Indija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA INDIJOS RESPUBLIKOJE, BANGLADEŠO LIAUDIES RESPUBLIKAI, NEPALO FEDERACINEI DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI IR ŠRI LANKOS DEMOKRATINEI SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: C-93 Anand Niketan, New Delhi 110021, INDIA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-16.45 Pietų pertrauka: 13.00-13.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+91 11 4313 2200
amb.in@urm.lt, consul.in1@urm.lt (for visa related enquiries)
+91 11 4313 2222
http://in.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Indija ARVIND KUMAR SUKHANI
Adresas: Premier court 3 rd floor, 4 Chandni Chowk Street, Kolkata 700 072, INDIA
Jurisdikcija: East/North-east India except Odisha
+913 322 126 624,
+913 340 086 624
+913 322 126 639
Pareigos: Garbės konsulas
Indija KIRON DHIRAJLAL SHAH
Adresas: Consulate of the Republic of Lithuania in Bengaluru, Velankani Information Systems P Ltd., 43, Electronics City Hosur Road, Bangalore-560 100, INDIA
Jurisdikcija: States of Karnataka and Kerala
+91 80 6614 5807,
+91 98 8084 6199
+91 80 6614 5808
Pareigos: Garbės konsulas Indijoje
Indija OM PRAKASH LOHIA
Adresas: Consulate of the Republic of Lithuania in Mumbai The Metropolitan Building, 6th Floor Bandra Kurla Complex Bandra (East) Mumbai-400 051 INDIA
Jurisdikcija: States of Goa, Gujarat, Haryana, Himachal Pradesh, Madhya Pradesh, Maharashtra, Punjab and Rajasthan
+91 22 2657 1234
+91 22 2657 1222
Pareigos: Garbės konsulas Indijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Indija Indijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: ul. Rejtana 15, 02516, Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 540 00 00
hoc.warsaw@mea.gov.in, inf.warsaw@mea.gov.in
+48 22 540 00 01
http://www.indianembassywarsaw.in
Vizų išdavimas Lietuvoje BLS International Visa Services Baltic biuras
Adresas: Ž.Liauksmino g. 3, LT-01101 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 262 0455
plačiau »
Indija Indijos Respublikos konsulatas
Indijos Respublikos konsulatas
Adresas: Odminių g. 11, Vilnius, LT 01122
Rodyti žemėlapyje
+ 370 616 77 060,
+ 370 526 29 147,
+ 370 600 277 88 (mob.)
indconsulate.lt@gmail.com
+ 370 526 29 147
plačiau »