TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Islandija (Iceland)
schengen

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo rugpjūčio 19 d. atvykusiems į Islandiją taikomos naujos ribojamosios priemonės. Visi atvykusieji į šalį privalo pasirinkti:

  • arba izoliuotis 14 dienų,
  • arba atlikti dvigubo testavimo procedūrą, kurios metu teks karantinuotis 5-6 dienas.

Dvigubo testavimo procedūra reiškia, kad į Islandiją atvykęs asmuo privalo atlikti du tyrimus COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti: vieną -  atvykus į šalį, antrą - praėjus 5–6 dienoms po atvykimo. Šiuo laikotarpiu asmenys privalo izoliuotis. Asmenims, kurių antrasis COVID-19 testas yra neigiamas, nebetaikomos ribojamosios priemonės bei reikalavimas izoliuotis. Asmenys, kurių antrasis COVID-19 testas yra teigiamas - privalo savarankiškai toliau izoliuotis. Vaikams, gimusiems 2005 m. ir vėliau, dviguba testavimo procedūra netaikoma.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame dėl kelionės į šalį sąlygų teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-11-09

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje besilankantys ilgalaikio buvimo tikslais (studijos, darbas ir pan.) turi kreiptis į atitinkamas Islandijos valdžios institucijas.

Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras - Islandijos Tarptautinio Kultūros ir Informacijos centro tinklapyje (lietuvių kalba).

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Iceland LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA DANIJOS KARALYSTĖJE IR ISLANDIJOS RESPUBLIKAI 
Adresas: Bernstorffsvej 214, 2920 Charlottenlund, DENMARK
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-16.45 Pietų pertrauka: 13.00-13.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+45 39 636 207
amb.dk@urm.lt
kons.dk@urm.lt (konsuliniams klausimams)
+45 39 636 532
http://dk.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Iceland INGA MINELGAITĖ
Adresas: c/o Grenimelur 13, 107 Reykjavik, ICELAND
+354 62 63399
Pareigos: Garbės konsulė Islandijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Iceland Islandijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Pohjoisesplanadi 25 B, 2nd fl., 00100 Helsinki, Finland
Rodyti žemėlapyje
+358 9 612 24 60
helsinki@utn.is
+358 9 612 246 20
http://www.islanti.fi
plačiau »