TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Jungtinė Karalystė (United Kingdom)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

Dėl koronaviruso nuo š.m. birželio 8 d. įsigaliojo nauja laikinoji tvarka – visi atvykusieji į Jungtinę Karalystę privalo pateikti informaciją apie savo gyvenamąją vietą ir 14 dienų laikotarpiu laikytis saviizoliacijos nurodytu adresu.

Numatyta, kad bus tikrinama, ar atvykusysis laikosi saviizoliacijos (tvarkos pažeidėjams numatyta 1 000 GBP bauda). Nenorintys pateikti duomenų apie savo gyvenamąją vietą gali būti neįleisti į šalį.

Ši tvarka galioja atvykstantiems oro transportu, keltais, traukiniais ir automobiliais. Ji taikoma visiems, atvykusiems iš užsienio šalių, išskyrus atvykusius iš Airijos, Mano salos, Džersio ir  ir Gernsio.

Karantinas netaikomas tolimųjų reisų vairuotojams, vykstantiems per Jungtinę Karalystę tranzitu, kai kuriems sveikatos apsaugos ir medicinos ir farmacijos pramonės atstovams, civilinės aviacijos inspektoriams, Euratomo atstovams, Eurotunelio vairuotojams ir t.t. Visą išimčių sąrašą galima rasti čia.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame dėl kelionės į šalį sąlygų teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Užsienio reikalų ministerija dėl išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės Jungtinėje Karalystėje rekomenduoja Lietuvos Respublikos piliečiams būti budriems. Šalyje besilankantiems asmenims rekomenduojame su savimi visada turėti galiojančius asmens tapatybės ir kelionės dokumentus. Užsienio reikalų ministerija ragina piliečius atidžiai sekti Jungtinės Karalystės institucijų skelbiamas rekomendacijas bei jomis vadovautis.

Oficialus Londono policijos tinklapis: https://www.met.police.uk/

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-07-17

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informaciją dėl kelionėms į Jungtinę Karalystę tinkamų dokumentų galite rasti interneto svetainėse https://www.gov.uk/uk-border-control ir https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Jungtinė Karalystė LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJEFEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI
Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00 – 16.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+44 (0) 2080899616 (LR pasų,
Asmens tapatybių kortelių išdavimo/keitimo ir kt. konsuliniais klausimais),
+44 (0)20 7592 2840
amb.uk@urm.lt
+44 (0)20 7592 2864
http://uk.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jungtinė Karalystė ROGER GIFFORD
Adresas: Honorary Consul for the Republic of Lithuania in Dorset, Ware House, Ware Lane, Lyme Regis, Dorset, DT7 3RH
Jurisdikcija: county of Dorset
+44 (0) 78 79 43 45 43
Pareigos: Garbės konsulas
Jungtinė Karalystė SAMUEL ANDREW MALIN
Adresas: Ingress Abbey, Prioress Crescent, Greenhithe, Kent DA9 9UR, UNITED KINGDOM
Jurisdikcija: county of Kent
0207 193 9878
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Jungtinė Karalystė Jungtinės Karalystės ambasada
Kanceliarija
Adresas: Antakalnio g. 2, LT- 10308 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 246 2900,
be-vilnius@britain.lt, be.vilnius@fco.gov.uk
+370 5 246 2901
http://www.gov.uk/government/world/lithuania
plačiau »