TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) (Korea, North)

Skubios pagalbos telefono numeris: 119

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Šalies vidaus politikos padėtis labai sudėtinga, ypač žmogaus teisių srityje.

Dėl Šiaurės Korėjos vykdomų balistinių raketų bandymų ir 2017 m. atliko šeštojo branduolinio bandymo Jungtinių Tautų Saugumo Taryba nustatė šiai valstybei griežtas sankcijas. Saugumo situacija Korėjos pusiasalyje yra sunkiai prognozuojama – į šalį rekomenduojama nevykti, o savarankiškai nusprendus vykti – domėtis tarptautinėmis naujienomis apie padėtį Korėjos pusiasalyje.

Kita kelionių informacija:

  • Keliaujant šalies viduje turistus privalomai lydi vietinis gidas. Keliaujant ne šalies sostinėje gidas privalo parūpinti specialius leidimus. Atvykstant į miestus ir iš jų išvykstant kariniuose patikros punktuose tikrinami asmens tapatybės dokumentai.
  • Svarbu nevykti į draudžiamas teritorijas ir vykdyti kariškių nurodymus.
  • Tarptautiniai vairavimo pažymėjimai šalyje negalioja.
  • Į šalį galima įsivežti asmeninius mobiliuosius telefonus, tačiau jie turi būti užregistruoti atvykus į oro uostą. Mobiliuosius telefonus galima naudoti tik įsigijus vietines Šiaurės Korėjos SIM korteles.
  • Rekomenduojama nesivežti jokios literatūros korėjiečių kalba, ypač religinio turinio. Bet kokią įtartiną literatūrą konfiskuoja Šiaurės Korėjos pareigūnai.
Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-08

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Dėl Šiaurės Korėjos vizos išdavimo tvarkos rekomenduojame teirautis Šiaurės Korėjos ambasados Stokholme el. paštu koryo@telia.com

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

China LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-18.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+86 10 845 185 20
amb.cn@urm.lt, konsuliniai klausimai: consul.cn1@urm.lt
+86 10 659 065 07
http://cn.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Šiaurės Korėjoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Norra Kungsvägen 39, 181 31 Lidingö, Stockholm, Sweden
Rodyti žemėlapyje
+46 8 767 38 36
koryo@telia.com
+46 8 767 38 35
Prekybos biuras
Adresas: Kavallerivägen 16, 174 58 Sundbyberg, Stockholm, Sweden
Rodyti žemėlapyje
+46 8 35 69 84
+46 8 35 69 20
plačiau »