TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Korėjos Respublika (Pietų Korėja) (Korea, South)

Skubios pagalbos telefono numeris: 119

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

Dėl koronaviruso pandemijos Korėjos Respublikos Vyriausybė priėmė sprendimą nuo balandžio 1 d. įgyvendinti privalomą 14 dienų karantiną visiems keliautojams, atvykstantiems į šalį iš užsienio valstybių, nepriklausomai nuo jų tautybės. Taip pat visi atvykstantieji turi į savo išmaniuosius telefonus instaliuoti mobiliąją programėlę, kurios pagalba 14 d. bėgyje nuo atvykimo į šalį dienos kiekvieną dieną turi informuoti kompetentingas vietos valdžios institucijas apie savo sveikatos būklę.

Turintys galimų koronaviruso simptomų, tokių kaip kosulys ar gerklės skausmas, taip pat asmenys, neturintys panašių simptomų, bet atvykę iš Europos šalių, siunčiami į karantino patalpas, kad būtų galima ištirti virusą. Tie, kuriems simptomų nėra, siunčiami į atskiras patalpas testavimui. Piliečiai turi likti šiose patalpose, kol paaiškės tyrimo rezultatai, kurie gali užtrukti 6–24 val. Tie, kurių viruso testas teigiamas, atsižvelgiant į simptomų sunkumą, vežami į ligonines ar paskirtus gydymo centrus. Net jeigu tyrimo rezultatas neigiamas, piliečiai, kurie planuoja šalyje pasilikti ilgesniam laikui, turi 14 dienų savarankiškai karantinuotis namuose. Trumpalaikiams keliautojams, kurių viruso testas neigiamas, taikoma „aktyvi“ stebėsena naudojantis mobiliąja programėle, o valdžios institucijos kiekvieną dieną viešnagės Pietų Korėjoje metu tikrina jų sveikatos būklę.

Atvykstantys į šalį taip pat turi užpildyti Sveikatos ir Kelionių deklaracijas, kuriose privalo pateikti savo kontaktinius duomenis ir buvimo šalyje adresą. Į šalį neįleidžiami tie keleiviai, kurie pateikia neteisingus duomenis. Daugiau informacijos dėl atvykimo sąlygų į Pietų Korėją galima rasti čia.

Rekomenduojame vykstantiems į Pietų Korėją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas Pietų Korėjoje patirtas gydymo nuo COVID-19 bei grįžimo į Lietuvą išlaidas.

Pietų Korėjos sostinėje Seule registruojamas COVID-19 susirgimų augimas, todėl mieste griežtinamos ribojamosios priemonės - draudžiami daugiau nei 10 asmenų susibūrimai, grąžinama temperatūros patikra, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Daugiau informacijos anglų kalba galima rasti čia.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo balandžio 13 d. 00.00 val. Pietų Korėjos Vyriausybė nusprendė laikinai sustabdyti bevizio režimo galiojimą Lietuvos Respublikos piliečiams. Šis bevizio režimo sustabdymas netaikomas turintiems diplomatinius ir tarnybinius pasus.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Pietų Korėjoje esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojame įsidiegti oficialią šios šalies Vyriausybės programėlę, skirtą rasti artimiausias slėptuves ir pirmosios pagalbos punktus, taip pat leidžiančią tiesiogiai skambinti pirmosios pagalbos numeriu 119: Android ir iOS.

Rekomenduojama pasinaudoti Korėjos Respublikos vyriausybės parengta atmintine ekstremaliųjų situacijų atvejams ir susipažinti su Korėjos Respublikoje galiojančiomis nuobaudomis už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Rekomenduojame taip pat užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-04

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

DĖMESIO! Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. balandžio 13 d. 00.00 val. Pietų Korėjos Vyriausybė nusprendė laikinai sustabdyti bevizio režimo galiojimą Lietuvos Respublikos piliečiams. Šis bevizio režimo sustabdymas netaikomas turintiems diplomatinius ir tarnybinius pasus.

 

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Korėjos Respublika (Pietų Korėja) LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-18.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+86 10 845 185 20
amb.cn@urm.lt, konsuliniai klausimai: consul.cn1@urm.lt
+86 10 659 065 07
http://cn.mfa.lt
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Korėjos Respublika (Pietų Korėja) KWANG BUM PARK
Adresas: 10F, MIR Dental Hospital Building, 149-132, Samduk-dong 2Ga, Jung-gu, Daegu, 700-412, Republic of Korea
Jurisdikcija: Daegu, Gyeongsangnam, Gyeongsangbu
+82 53 212 2074
Pareigos: Garbės konsulas Korėjos Respublikoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Szwolezerow 6, 00-464, Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 559 2900
koremb_waw@mofa.go.kr
+48 22 559 2905
http://pol.mofa.go.kr/english/eu/pol/main/index.jsp
plačiau »