TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Lenkija (Poland)
EU schengen

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Lenkijos sienų kontrolė pratęsta iki birželio 12 d. Tarptautinių skrydžių apribojimas pratęstas iki birželio 6 d.
Į Lenkiją gali įvažiuoti: 

 • Lenkijos Respublikos piliečiai;
 • užsieniečiai – Lenkijos Respublikos piliečių sutuoktiniai arba vaikai, arba nuolat jų globojami asmenys;
 • užsieniečiai, turintys Lenko kortą;
 • diplomatinių atstovybių vadovai bei diplomatinio-konsulinio personalo nariai, t. y. diplomatinį statusą turintys asmenys ir jų šeimų nariai;
 • Užsieniečiai, turintys teisę dirbti Lenkijos Respublikos teritorijoje (turintys teisę dirbti tokiomis pat sąlygomis kaip ir Lenkijos Respublikos piliečiai; turintys leidimą dirbti; pažymą apie įtraukimą į sezoninio darbo sąrašą, pažymą dėl patikėjimo užsieniečiui atlikti darbą), dirbantys  Lenkijos Respublikos teritorijoje arba pateikę dokumentus, kad pradės dirbti nedelsiant po to, kai kirs Lenkijos Respublikos sieną.
 • Užsieniečiai, vairuojantys keleivinę arba krovininę transporto priemonę ir vykdantys profesinę veiklą, kuri yra krovinių arba keleivių vežimas.
 • Studentai ir moksleiviai besimokantys Lenkijoje (reikia turėti kelionės tikslą patvirtinantį dokumentą).
 • ES ir EEE bei Šveicarijos piliečiai o taip pat jų sutuoktiniai ir vaikai vykstantys tranzitu per Lenkijos Respublikos teritoriją (tranzitas per Lenkijos Respublikos teritoriją negali trukti ilgiau nei 12 valandų) į savo gyvenamąją arba buvimo vietą (reikia turėti kelionės tikslą patvirtinantį dokumentą).
 • Asmenys, vykdantys tarptautinius krovinių pervežimus norintys grįžti į Lietuvą iš užsienio  per Lenkiją poilsiui, kitomis transporto priemonėmis (pvz. asmenine transporto priemone) ar grįžti į darbą po poilsio Lietuvoje per Lenkijos teritoriją. 
 • Tokie krovinių vežėjai Lenkijos sienos apsaugos tarnybos pareigūnams turi pateikti galiojantį ir vykti per sieną tinkantį asmens dokumentą, vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę (kodas 95), vairuotojo kortelę ir darbo sutartį ar komandiruotės įsakymą, liudijantį, kad vairuotojas tikrai vyksta į savo darbo vietą ar grįžta į Lietuvą poilsiui.
 • Išskirtiniais atvejais Sienos apsaugos tarnybos pasienio posto komendantas, turėdamas Sienos apsaugos tarnybos vyr. komendanto leidimą, įvažiuoti į Lenkijos Respublikos teritoriją gali leisti kitiems užsieniečiams, negu nurodyta aukščiau. Sienos apsaugos tarnybos leidimo negalima gauti nuotoliniu būdu, o tik pateikus dokumentus kertant sieną. Nuotoliniu būdu galima tik pasikonsultuoti su Lenkijos sienos apsaugos tarnyba el. paštu zdsc.kg@strazgraniczna.pl.

  Veikiantys Lenkijos pasienio punktai: https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8447,Koronawirus-przekraczanie-granicy.html
   
  Sanitarinė kontrolė pasienyje
 • Sanitarinė kontrolė bus taikoma kiekvienam asmeniui, kertančiam Lenkijos sieną. Kaip ir iki šiol, medicinos tarnybos arba pasieniečiai matuos temperatūrą. 
 • Asmenys, kertantys sieną su Rusija, Ukraina ir Baltarusija, neprivalės pildyti keleivio kortelės. Informacija, kuri esant reikalui padės greitai susisiekti su kiekvienu keliautoju, bus įvedama į duomenų bazę sienos kontrolės metu, ja galės naudotis ir sanitarinės tarnybos. 
 • Žmonės, kuriems karantinas yra neprivalomas, yra atleidžiami nuo vairuotojų/keleivių anketų pildymo.

  Lenkijos karantino (saviizoliacijos) taisyklės kertantiems Lenkijos sienas: 
 • Visų atvykstančiųjų į Lenkiją atžvilgiu bus taikoma sanitarinė kontrolė, jie bus registruojami. Remiantis sveikatos ministro įsakymu, jie taip pat bus informuojami apie 14-os dienų saviizoliacijos būtinybę. 
 • Karantinas (saviizoliacija) Lenkijoje neprivalomas vairuotojams – keleivių ir krovinių vežėjams pagal profesiją.
 • Karantinas (saviizoliacija) Lenkijoje neprivalomas Lenkijos piliečiams, dirbantiems, atliekantiems profesines ir tarnybines pareigas, vykdantiems ekonominę veiklą ar besimokantiems kaimyninėse šalyse.
 • Privalomas karantinas Lenkijoje nebus taikomas Lietuvos piliečiams dirbantiems, atliekantiems profesines ir tarnybines pareigas, vykdantiems ekonominę veiklą ar besimokantiems Lenkijoje.
 • Karantinas (saviizoliacija) Lenkijoje neprivalomas jūrų ir oro laivų įguloms, Lenkijos kariuomenės ir sąjungininkų kariams, atliekantiems oficialias užduotis.
 • Privalomas karantinas Lenkijoje nebus taikomas Lietuvos piliečiams vykstantiems per Lenkiją tranzitu.
 • Karantinas (saviizoliacija) Lenkijoje nepravalomas diplomatinių atstovybių vadovams bei diplomatinio/konsulinio personalo nariams, t. y. diplomatinį statusą turintiems asmenims, tarptautinių organizacijų atstovams ir jų šeimų nariams.

  COVID-19 testai
 • Asmenys, kertantys Lenkijos Respublikos sieną kitais nei verslo, darbo ar mokslo tikslais, turintys testo atlikimo pažymėjimą kitoje šalyje su patvirtintu neigiamu COVID-19 rezultatu, neatleidžiami nuo privalomo karantino. Testas turi būti pakartotas po kelių dienų.
 • Komercinį testą dėl COVID-19 galima atlikti Lenkijoje, tačiau prievolė atlikti testą taikoma tik asmenims, kuriems jis bus paskirtas. Jei testo rezultatas neigiamas, pagal asmens gyvenamąją ar buvimo vietą, galima kreiptis į sanitarijos inspektorių, prašant atleisti/sutrumpinti karantiną.

  Dokumentai reikalingi kertant sieną

  Lenkijos teisės aktuose nėra išsamių gairių dėl dokumentų, kuriuos reikia pateikti sienos perėjimo punkte - tai turėtų būti atvykimo teisėtumą patvirtinantys dokumentai:
 • darbo sutartis su Lenkijos ar ES šalies bendrove, darbdavio pažyma, komandiruotės įsakymas, darbuotojo pažymėjimas, leidimas dirbti ir pan.;
 • sutartis su švietimo įstaiga dėl mokslo, studento/moksleivio pažymėjimas, kvietimas dalyvauti konferencijoje ir pan.;
 • gyvenamąją vietą nurodantys/patvirtinantys dokumentai – pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą, nuomos sutartis, nacionalinė draudimo kortelė, rezidento dokumentas ir t.t.;
 • atsitiktinį įvykį patvirtinantys dokumentai - pvz., šeimos nario mirties liudijimas; siuntimas gydytis ir pan.

  Daugiau informacijos apie apribojimus Lenkijoje karantino metu: https://www.gov.pl/web/coronavirus/temporary-limitations

Jeigu per Lenkiją vykstama transportu, kuris oficialiai vykdo keleivių pervežimo veiklą, ir visi (keleiviai ir vairuotojas) patenka į tą išlygą, kad gali per 12 valandų pravažiuoti per Lenkiją t.y. vyksta į savo gyvenamą arba buvimo vietą, tuomet gali būti užimta tik 50 proc. transporto priemonės dokumente numatytų sėdimų vietų. 

Jeigu įmonė savo transportu su savo vairuotoju veža savo darbuotojus, tada gali būti užimtos visos sėdimos vietos.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, rekomenduoja imtis atsargos priemonių. Dėl kelionės į šalį sąlygų rekomenduojama teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Poland LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LENKIJOS RESPUBLIKOJE
Adresas: Al. Ujazdowskie 14, 00-478 Warszawa, POLAND
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+48 22 625 33 68,
+48 22 6359794 (konsuliniai klausimai)
amb.pl@urm.lt
+48 22 625 34 40
http://pl.mfa.lt Facebook
plačiau »
Poland LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SEINUOSE (LENKIJOS RESPUBLIKA)
Adresas: ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny, POLAND
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.30 Darbo laikas V: 8.00-15.30 Pietų pertrauka: 12.00-12.30

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+4887 5173790
kons.seinai@urm.lt
+4887 5162214
http://consulate-sejny.mfa.lt
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Poland JERZY BANKOWSKI
Adresas: Ul. Piekary 12 Torun POLAND
Jurisdikcija: Kuyavia-Pomerania
+48 566 583 919
+48 566 583 919
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje (Kujavijos Pamario vaivadija)
Poland WIESLAW WIERZCHOŚ
Adresas: Ul. Gen. Rayskiego 23-13 70-442 Szczecin POLAND
Jurisdikcija: West Pomerania
+48 91 464 6808
+48 91 464 6808
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje (Vakarų Pamario vaivadija)
Poland JAN WIDACKI
Adresas: ul. Radzikowskiego 1 31-305 Kraków, POLAND
+48 608 49 38 48
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje (Krokuva, Mažosios Lenkijos vaivadija)
Poland BENEDYKT DUBSKI
Adresas: ul. Bukowska 12, bud. WTC 60-810 Poznań Poland
Jurisdikcija: Poznan
+48 508643949
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje
Poland JERZY WCISLO
Adresas: Konsulat Republiki Litewskiej w Katowicach Ul. Rolna 43 B 40-555 Katowice POLAND
+48 32 258 8696
+48 32 258 8696
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje
Poland JÓZEF POLTROK
Adresas: Konsulat Republiki Litewskiej w Gdansku Ul Haveliusza 11, piętro X, pok.1002 (budynek Ogarnika Trade) 80-890 GDANSK POLAND
Jurisdikcija: Gdansk
+48 58 7648484
+48 58 7648485
Pareigos: Garbės konsulas Lenkijoje
Poland TOMASZ ARTUR KOSOŃ
Adresas: Plac Powstańców Śląskich 1/114, 53-329 Wrocław, POLAND
Jurisdikcija: Lower Silesia Voivodeship
+48 71 360 24 00
+48 71 360 24 10
www.lithuaniaconsulatepoland.pl
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Poland Lenkijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Šv. Jono g. 3, LT - 01123 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 219 47 00,
+370 5 219 47 31 (Konsulinis skyrius),
+370 685 61 609 (Konsulinės pagalbos tel. ne darbo metu)
vilnius.embassy@msz.gov.pl, wilno.amb.wk@msz.gov.pl (Consular Section)
+370 5 219 47 47,
+370 5 219 47 44 (Konsulinis skyrius)
http://www.wilno.msz.gov.pl
Lenkijos institutas
Adresas: Šv. Jono g. 3, LT - 01123 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 264 93 32
vilnius.sekretoriatas@instytutpolski.org
+370 5 264 93 33
http://www.lenkukultura.lt
Prekybos ir investicijų rėmimo skyrius
Adresas: Kaštonų g. 2, LT - 01107 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 261 79 60
vilnius@trade.gov.pl
+370 5 261 06 86
http://lithuania.trade.gov.pl/en
plačiau »