TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Lesotas (Lesotho)

Skubios pagalbos telefono numeris: 122

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Lesote nusikalstamumo lygis yra gana aukštas, todėl rekomenduojama išlikti budriais visos kelionės metu, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti vertingų daiktų, izoliuotose vietovėse nebūti vieniems. Naudotis bankomatu patartina saugomose teritorijose – bankuose, prekybos centruose.

Tamsiuoju paros metu rekomenduojama vengti bet kokio vairavimo ar pasivaikščiojimų (ypač Maseru centre). Šalyje dažnai pastebimas nusikaltimų skaičiaus padidėjimas atostogų sezono laikotarpiu, todėl tokiu metu patartina būti itin budriems.

Vakarų Lesote esančiame Maseru mieste gali būti nemaža politinių demonstracijų tikimybė. Tokiu atveju patariama vengti demonstracijų, gatvių eitynių ir bet kokių politinių susibūrimų. Taip pat rekomenduojama sekti žiniasklaidą, skaityti pranešimus apie potencialius kylančius neramumus. Vengti demonstracijų vietų.

Keliaujant į Lesotą būtina pasidomėti ir atitikti Pietų Afrikos Respublikos vizų ir šalies sienų kirtimo reikalavimus. Rekomenduojama pasidomėti PAR ir Lesoto pasienio punktų darbo valandomis, turėti grynųjų sumokėti įvažiavimo mokestį (priimami Pietų Afrikos randai). Lietuvos Respublikos piliečiams privaloma turėti Lesoto vizą.

Medicinos paslaugos yra ribotos. Ligos atveju užsienio šalių piliečiai dažniausiai vyksta į Pietų Afriką – į Blumfonteiną (esantį už ~150 km į vakarus nuo Lesoto sostinės Maseru) arba į Betliejų (šiauriau nuo Lesoto). Patariama iš anksto įsitikinti, ar turimas sveikatos draudimas padengtų tokios kelionės iš Lesoto į gretimą valstybę ir gydymo joje išlaidas. Atkreiptinas dėmesys, jog Letose sergamumas ŽIV/AIDS ligomis yra labai aukštas, todėl patariama imtis atsargos priemonių. Taip pat šalyje paplitusios kitos pavojingos ligos (tuberkuliozė, vidurių šiltinė, hepatitas, pasiutligė), tad keliautojams derėtų vengti plaukiojimo gėlame vandenyje, vengti termiškai neapdoroto maisto, dažnai plauti/dezinfekuoti rankas. Daugiau informacijos apie rekomenduojamus skiepus rasite ULAC svetainėje (žiūrėti čia).

Nepatartina naudotis viešuoju transportu. Taksi rekomenduojama užsisakyti per viešbučio administraciją.

Lesote už homoseksualius santykius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Narkotinių medžiagų laikymas Lesoto Karalystėje traktuojamas kaip rimtas nusikaltimas.

Fotografuoti(s) šalia karinių ar politinių institucijų pastatų draudžiama.

Stebint laukinę gamtą, patartina laikytis saugaus, įstatymuose nurodyto atstumo. Rekomenduojama naudotis profesionalių gidų ar turų paslaugomis ir laikytis lankomų parkų/vietovių taisyklių.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-24

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą - Lesoto vizų išdavimo sistemoje.

Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Lesote sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.