Kelionių rekomendacijos ir vizų informacija

Pasirinkite šalį ar teritoriją Žemėlapis

Madagaskaras (Madagascar, MG)

Skubios pagalbos telefono numeris: 118

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Dėl pastaruoju metu šalyje padidėjusios politinės įtampos rekomenduojama vengti galimų demonstracijų, gatvių eitynių ir politinių susibūrimų.

Šalyje kyla nusikalstamumo lygis, todėl patariama imtis atsargumo priemonių, net ir sostinėje Antananaryve bei įprastiniuose turistiniuose maršrutuose:

 • jei įmanoma, naudotis tik organizuotų kelionių paketais ir keliauti tik su vietiniais gidais;
 • vengti izoliuotų vietovių, nenutolti nuo miestų centrų ir turistinių vietovių;
 • būti dėmesingais kelių eismo dalyviais;
 • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų daiktų;
 • nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, turėti savo esminių dokumentų fotokopijas.

Ypatingo atsargumo reikalaujanti zona – pietinis Madagaskaras, ypač trikampis tarp Ihosy, Toliaros ir Fort-Daufino.

Nors Madagaskaras nėra matomas tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti konsulinėje kelionės registracijoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose.

Primygtinai rekomenduojama nefotografuoti bei nefilmuoti jėgos struktūrų veiksmų ar dislokacijos vietų.

Liūčių sezonų metu, nuo gruodžio iki balandžio, keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojami, gėlas vanduo - užkrėstas. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą paprastai niokoja sausio – kovo mėnesiais, todėl tuo metu rekomenduojama vengti šalies vietų, kurias labiausiai paveikia šie reiškiniai, pasitikrinant savo kelionių agentūroje ir orų tinklapyje.

Madagaskare, ypač kaimiškose vietovėse, kasmet pastebimas sezoninis maro protrūkis. 2017 m. Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), atsižvelgdamas į tai, kad nuo š. m. rugpjūčio 23 d. iki spalio 12 d. Madagaskare užregistruota 560 maro atvejų, iš jų –57 mirties, 2017 m. spalio 16 d. buvo paskelbęs perspėjimą dėl maro protrūkio Madagaskare. Didelį susirūpinimą sukėlė didesenis plaučių maro (kuris artimo sąlyčio veidas į veidą metu per orą su lašeliais gali plisti nuo žmogaus žmogui) atvejų miestuose skaičius. Daugiausia tokių maro atvejų buvo užregistruota sostinėje Antananaryve ir uostamiestyje Toamasina. Pagal šį perspėjimą keliautojams, vykstantiems Madagaskarą, papildomai rekomenduojama:

 • naudoti asmenines apsaugos priemones nuo blusų įkandimų. Kadangi Madagaskaras yra endeminė maliarijos teritorija, naudoti repelentus nuo uodų įgėlimų ir nuo blusų įkandimų;
 • vengti tiesioginio sąlyčio su sergančiais ar mirusiais gyvūnais;
 • vengti artimo sąlyčio su sergančiais asmenimis, ypač tais, kuriems patvirtinta plaučių maro diagnozė, arba tais, kurių simptomai panašūs į plaučių maro simptomus;
 • vengti perpildytų teritorijų, kuriose buvo neseniai nustatytų plaučių maro atvejų;
 • išsivysčius ligos simptomams kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus;
 • keliautojams, kuriems grįžus iš Madagaskaro išsivysto ligos simptomai pvz., karščiavimas, limfadenopatija, kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus ir pasakyti apie buvusią kelionę.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tarptautinę maro plitimo riziką vertina kaip labai mažą ir asmenims, vykstantiems į Madagaskarą, pataria netaikyti jokių kelionės apribojimų. Maro įvežimo rizika į Europos Sąjungą laikoma maža. Daugiau informacijos – ULAC perspėjime.

Maro sezonas paprastai baigiasi balandžio mėnesį.

 

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-05-04

Kelionėms tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Madagaskare sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.