Madagaskaras (Madagascar, MG)

Skubios pagalbos telefono numeris: 118

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Atsižvelgiant į pastaruoju metu šalyje padidėjusią politinę įtampą dėl artėjančių rinkimų bei į smurto proveržių tikimybę, rekomenduojama vengti galimų demonstracijų, gatvių eitynių ir politinių susibūrimų, įskaitant tuos, kurie vyksta valstybės sostinėje Antananaryve prie Nepriklausomybės aikštės ("La Place du 13 mai") ir miesto rotušės.

Primygtinai rekomenduojama nefotografuoti bei nefilmuoti jėgos struktūrų veiksmų ar dislokacijos vietų.

Šalyje nusikalstamumo lygis pakilęs, todėl patariama imtis atsargumo priemonių, net ir sostinėje Antananaryve bei įprastiniuose turistiniuose maršrutuose:

  • jei įmanoma, naudotis tik organizuotų kelionių paketais ir keliauti tik su vietiniais gidais;
  • vengti izoliuotų vietovių, nenutolti nuo miestų centrų ir turistinių vietovių;
  • būti dėmesingais kelių eismo dalyviais;
  • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų daiktų;
  • nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, turėti savo esminių dokumentų fotokopijas.

Ypatingo atsargumo reikalaujanti zona – pietinis Madagaskaras, ypač trikampis tarp Ihosy, Toliaros ir Fort-Daufino. Čia patariama susilaikyti nuo kelionių naktį. Dalis Tuliara (Tuléar) paplūdimių – tabu zona (fady) užsieniečiams, į juos užsieniečiams nepatariama vykti apskritai (ypač į Batterie paplūdimį) arba be vietinio vedlio.

Madagaskare, ypač kaimiškose vietovėse, kasmet pastebimas sezoninis maro protrūkis. 2017 m. Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), atsižvelgdamas į tai, kad liūčių sezono metu Madagaskare buvo užregistruota virš 200 mirties atvejų, buvo paskelbęs perspėjimą dėl maro protrūkio Madagaskare. Didelį susirūpinimą kėlė didesnis plaučių maro (kuris artimo sąlyčio veidas į veidą metu per orą su lašeliais gali plisti nuo žmogaus žmogui) atvejų miestuose skaičius. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tarptautinę maro plitimo riziką vertina kaip labai mažą ir asmenims, vykstantiems į Madagaskarą, pataria netaikyti jokių kelionės apribojimų. Maro sezonas paprastai baigiasi balandžio mėnesį ir vėl prasideda rugsėjį/spalį.

Liūčių sezonų metu, nuo gruodžio iki balandžio, keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojami, gėlas vanduo - užkrėstas. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą paprastai niokoja sausio – kovo mėnesiais, todėl tuo metu rekomenduojama vengti šalies vietų, kurias labiausiai paveikia šie reiškiniai, pasitikrinant savo kelionių agentūroje ir orų tinklapyje.

Nors Madagaskaras nėra matomas tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti kelionės registracijos sistemoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-09-14

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Informacija apie Madagaskaro vizas - Madagaskaro ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Madagaskare sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.