TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Madagaskaras (Madagascar)

Skubios pagalbos telefono numeris: 118

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Šalyje aukštas nusikalstamumo lygis, todėl patariama imtis būtinų atsargumo priemonių visose Madagaskaro dalyse: esant poreikiui rinktis tik oficialių įmonių gidus, vengti izoliuotų vietovių, laikytis kelių eismo taisyklių, saugoti vertingus asmeninius daiktus. Šalyje plačiai paplitę apiplėšimas ir vagystės gatvėse, paplūdimiuose. Rekomenduojama nedemonstruoti vertingų daiktų, viešai nenaudoti mobiliųjų telefonų ar kitos elektroninės įrangos, visuomet būti atsargiems. Be to, dėl išpuolių kelyje grėsmės, patariama vengti kelionių tamsiuoju paros metu.

Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu. Pagrindiniuose keliuose pasitaiko ginkluotų apiplėšimų, ypač naktį, todėl patariama užrakinti automobilio duris ir langus, ypač sostinėje Antananarive.

Griežtai draudžiama  fotografuoti bei filmuoti jėgos struktūrų veiksmus ar dislokacijos vietas. Dėl dažnai vykdomų patikrų patariama visuomet turėti asmens tapatybę patvirtinantį  dokumentą – policija dažniausiai nepriima dokumento kopijos, tačiau vis tiek rekomenduojama turėti dokumento kopiją.

Po 2019 m. sausio mėn. įvykusių Madagaskaro prezidento rinkimų, šalyje išlieka politinių demonstracijų ir protestų tikimybė. Patariama vengti didelių susibūrimų ir nedalyvauti demonstracijose, įskaitant vietas aplink Nepriklausomybės aikštę (La Place du 13 mai) ir Antananarivo miesto rotušę.

Patariama išlikti ypač budriems pietinėje Madagaskaro dalyje, teritorijoje tarp Ihosy, Toliaros ir Fort-Daufino regiono. Dėl ginkluotų apiplėšimų grėsmės patariama nevykti į Tuliara (Tuléar) paplūdimius ir juose esančius naktinius klubus, o ypač dėl išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės, į Batterie paplūdimį. Ypač pavojinga Bekopa ir Mahabo Morondava regionuose, kuriuose 2018 m. buvo įvykdyti išpuoliai. Taip pat, patariama išlikti budriems  Cinži de Bemarahos gamtos draustinyje.

Liūčių sezonų metu, nuo gruodžio iki balandžio, keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojami, o gėlas vanduo - užkrėstas. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą dažniausiai niokoja sausio – kovo mėnesiais, todėl patariama sekti orų prognozes. Šiuo laikotarpiu išauga sezoninio maro protrūkio grėsmė (kasmet užfiksuojama apie 500 maro atvejų) ne tik kaimo vietovėse, bet ir didžiuosiuose miestuose, įskaitant ir sostinę Antananaryvą. Taip pat, aukšti susirgimų sifiliu rodikliai. Šalyje egzistuoja tikimybė užsikrėsti maliarija, dengės karštlige, čikungunijos virusais. Daugiau informacijos apie reikalingus skiepus skaitykite čia:

Patariama gerti tik į butelius išpilstytą vandenį, atsisakyti ledo gėrimuose.

Griežtai draudžiama eksportuoti fosilijas, senovinės medienos dirbinius, maisto produktus, saugomus augalus ir gyvūnus bei krokodilo odos gaminius. Be to, šalyje gresia laisvės atėmimo bausmė už narkotikų gabenimą ir nuo 5 iki 10 metų įkalinimas už naudojimąsi prostitucijos paslaugomis. Perspėjama, kad  visuomenėje netoleruojami homoseksualūs santykiai. Taip pat, patariama nenešioti kamufliažinių ar kitų karinio stiliaus apdarų, nes už tai gresia baudos.

Nors Madagaskaras nėra matomas tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti kelionės registracijos sistemoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-07-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie Madagaskaro vizas - Madagaskaro ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Madagaskare sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.