TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Madagaskaras (Madagascar)

Skubios pagalbos telefono numeris: 117

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Atsižvelgiant į pasaulyje susidariusią situaciją dėl koronaviruso plitimo, Madagaskaro valdžia ėmėsi šių priemonių siekiant suvaldyti situaciją:

  • Nuo kovo 20 d. nutraukiami visi skrydžiai tarp Madagaskaro ir Europos, įskaitant Italiją, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją bei kitas šalis 30 dienų laikotarpiui. Šis apribojimas taikomas ir Reunjono bei Majoto saloms. Madagaskaro piliečiai bei nuolatiniai gyventojai raginami grįžti į Madagaskarą iki kovo 19 d.
  • Nuo kovo 15 d. nei vienam kruiziniam laivui nėra leidžiama prisišvartuoti Madagaskaro uostose.
  • Siekiant kontroliuoti žmonių srautus bei keleivių sveikatos situaciją, visi tarptautiniai skrydžiai yra stabdomi, jie bus vykdomi tik priėmus atskirą sprendimą ir tik iš Ivato tarptautinio oro uosto Antananarive.
  • Vizų išdavimas Madagaskaro ambasadoje Berlyne yra stabdomas aukščiau minėtam laikotarpiui iki sekančio sprendimo.

Daugiau informacijos apie koronaviruso plitimą pasaulyje galite rasti čia.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Šalyje aukštas nusikalstamumo lygis, todėl patariama imtis būtinų atsargumo priemonių visose Madagaskaro dalyse: esant poreikiui rinktis tik oficialių įmonių gidus, vengti izoliuotų vietovių, laikytis kelių eismo taisyklių, saugoti vertingus asmeninius daiktus. Šalyje plačiai paplitę apiplėšimas ir vagystės gatvėse, paplūdimiuose. Rekomenduojama nedemonstruoti vertingų daiktų, viešai nenaudoti mobiliųjų telefonų ar kitos elektroninės įrangos, visuomet būti atsargiems. Be to, dėl išpuolių kelyje grėsmės, patariama vengti kelionių tamsiuoju paros metu.

Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu. Pagrindiniuose keliuose pasitaiko ginkluotų apiplėšimų, ypač naktį, todėl patariama užrakinti automobilio duris ir langus, ypač sostinėje Antananarive. Rekomenduojama naudotis tik patikimais automobilių nuomos punktais ir vengti „Taxi be“ ir „Taxi brousse“ (vyksta į atokius regionus) firmos automobilių dėl plėšikų išpuolių rizikos. Nepatariame keliauti viešuoju transportu, jis gali būti neprižiūrėtas ir nesaugus.

Griežtai draudžiama fotografuoti bei filmuoti jėgos struktūrų veiksmus ar dislokacijos vietas. Dėl dažnai vykdomų patikrų patariama visuomet turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.

Po 2019 m. sausio mėn. įvykusių Madagaskaro prezidento rinkimų, šalyje išlieka politinių demonstracijų ir protestų tikimybė. Patariama vengti didelių susibūrimų ir nedalyvauti demonstracijose, įskaitant vietas aplink Nepriklausomybės aikštę (La Place du 13 mai) ir Antananarivo miesto rotušę.

Patariama išlikti ypač budriems pietinėje Madagaskaro dalyje, teritorijoje tarp Ihosy, Toliaros ir Fort-Daufino regiono. Dėl ginkluotų apiplėšimų grėsmės patariama nevykti į Tuliara (Tuléar) paplūdimius ir juose esančius naktinius klubus, o ypač dėl išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės, į Batterie paplūdimį. Ypač pavojinga Bekopa ir Mahabo Morondava regionuose, kuriuose 2018 m. buvo įvykdyti išpuoliai. Taip pat, patariama išlikti budriems  Cinži de Bemarahos gamtos draustinyje.

Madagaskare galimi cunamio pavojai. Pajutus žemės drebėjimą, pamačius staigų jūros lygio kilimą ar kritimą nedelsdami pasitraukite į aukštumas ir stebėkite žiniasklaidą. Liūčių sezono metu, nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojami, o gėlas vanduo - užkrėstas. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą dažniausiai niokoja sausio – kovo mėnesiais, todėl patariama sekti orų prognozes.

Kovo mėnesį išauga pneumoninio, buboninio ir sezoninio maro protrūkio grėsmė (kasmet užfiksuojama apie 500 maro atvejų) ne tik kaimo vietovėse, bet ir didžiuosiuose miestuose, įskaitant ir sostinę Antananaryvą. Taip pat, aukšti susirgimų sifiliu rodikliai. Madagaskare fiksuojamos maistu, vandeniu plintančios ligos, tokios kaip: cholera, hepatitas. Taip pat šalyje egzistuoja tikimybė užsikrėsti maliarija, dengės karštlige, čikungunijos virusais. Daugiau informacijos apie reikalingus skiepus skaitykite čia.

Patariama gerti virintą arba  buteliuose parduodamą vandenį, atsisakant ledo gėrimuose. Rekomenduojama vengti žalios arba ne pilnai iškeptos mėsos, dėl plintančių ligų rizikos.

Griežtai draudžiama eksportuoti fosilijas, senovinės medienos dirbinius, maisto produktus, saugomus augalus ir gyvūnus bei krokodilo odos gaminius. Be to, šalyje gresia laisvės atėmimo bausmė už narkotikų gabenimą ir nuo 5 iki 10 metų įkalinimas už naudojimąsi prostitucijos paslaugomis. Perspėjama, kad  visuomenėje netoleruojami homoseksualūs santykiai. Taip pat, patariama nenešioti kamufliažinių ar kitų karinio stiliaus apdarų, nes už tai gresia baudos.

Nors Madagaskaras nėra matomas tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti kelionės registracijos sistemoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-03

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie Madagaskaro vizas - Madagaskaro ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Madagaskare sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.