TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Mozambikas (Mozambique, MZ)

Skubios pagalbos telefono numeris: 198

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Cabo Delgado provincijoje (šalies šiaurės rytuose), Olubi rajone šalia Palma miesto 2018 m. gegužės mėn. atsinaujino ginkluotų islamistinių gaujų susirėmimai su policija. Šioje provincijoje yra sustiprintas saugos pajėgų dislokavimas (taip pat įrengiami kelių kontrolės postai ). Prieš vykstant į šį regioną patariame pasitikrinti vietinę ir socialinę žiniasklaidą ir iš naujo įvertinti poreikį vykti į šią zoną. Nusprendus keliauti patariame būti itin atsargiems ir griežtai laikytis vietos tarnybų nurodymų.

Mozambike nusikalstamumo lygis nėra itin aukštas, tačiau vis vien rekomenduojama išlikti budriais visos kelionės metu, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti vertingų daiktų, izoliuotose vietovėse nebūti vieniems. Pastaruoju metu yra pastebimas apiplėšimų padažnėjimas. Tamsiuoju paros metu siūlome vengti bet kokio vairavimo ar pasivaikščiojimų.

Mozambike būtina visuomet su savimi turėti pasą. Pasitaiko atvejų, jog policija gatvėje stabdo atsitiktinius asmenis ir sulaiko tuos, kurie su savimi neturi asmens tapatybės dokumentų.

Mozambike eismas vyksta kairiąja kelio puse. Mokamuose keliuose būtina turėti grynųjų pinigų kelio mokesčiams sumokėti. Degalinių ir bankomatų tinklas, ypač Mozambiko provincijoje, nėra išplitęs. Daugumos Mozambiko kelių kokybė nėra gera, vairuotojai ir pėstieji dažnai elgiasi neatsargiai. Rekomenduojame vairuoti ypač atsargiai ir griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. Mozambike pasitaiko, kad policija baudžia vairuotojus už menkiausius pažeidimus. Žinomi atvejai, kai policija bando išgauti baudą už nepadarytą pažeidimą ar tiesiog pasiimti ją sau. Visais atvejais prašykite pareigūnų oficialaus baudos apmokėjimo kvito.

Mozambike yra didelis pavojus susirgti maliarija.

Mozambiko pakrantėje kartais pasitaiko stiprių ciklonų ir dėl to kylančių potvynių. Dėl didelio vėjo kartais sutrinka laivų transportas į turistų pamėgtas salas (Inhaca, Bazaruto, Portugalų salas).

Nors pastaruoju metu Europos Komisija pašalino visas Mozambiko oro linijas iš uždraustųjų vykdyti veiklą ES sąrašo, rekomenduojame atkreipti dėmesį į kai kurių, ypač vietinius skrydžius vykdančių, oro linijų saugumą.

 

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-10-26

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Mozambiko vizą būtina gauti prieš vykstant į šalį.

Informacija apie Mozambiko vizų išdavimą - Mozambiko ambasados Berlyne tinklapyje.

Kita informacija

Vykstant į Mozambiką iš Pietų Afrikos Respublikos automobiliu, būtina pasidomėti atvykimo į Pietų Afriką reikalavimais (pvz.: PAR viza turėtų leisti įvažiuoti daug kartų, reikėtų turėti vaiko gimimo liudijimą ir jo vertimą į anglų kalbą, pase turėtų būti 2 tušti lapai išvažiuojant iš Mozambiko ir t. t.), pasienio punktų darbo valandomis.

Vykstant iš Pietų Afrikos automobilių į Maputą EN4 keliu būtina turėti grynųjų pinigų kelio mokesčiams (priimami PAR randai bei JAV doleriai). Taip pat būtina turėti automobilio registracijos dokumentus, draudimą, 2 raudonus perspėjimo trikampius, atsispindinti švarką. Pasienyje užpildytą importo formą reikia saugoti viso vizito šalyje metu. PAR nuomotam automobiliui nuomos įmonė turi parašyti sutikimą vairuoti Mozambike.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Mozambike sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Mozambique ALVARO JULIAO MASSINGUE
Adresas: Avenue Eduardo Mondlane 303, Maputu, MOZAMBIQUE
+285 21 485384,
+285 21 485385,
+285 21 485389
+285 21 485387
Pareigos: Garbės konsulas Mozambike

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.