TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Palestina (Palestine)

Skubios pagalbos telefono numeris: 100

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Šalyje sparčiai plintant  koronavirusui, nuo kovo 6 d. šalyje įvesta nepaprastoji padėtis – atšaukti didesni renginiai, uždarytos mokymosi įstaigos, gali būti apsunkintas judėjimas tarp Palestinos miestų, atšaukiamos visos turizmo rezervacijos.

Visi užsieniečiai, iš Palestinos (išskyrus Betliejaus sritį) atvykę į Izraelio teritoriją, turi arba karantinuotis, arba išvykti. ES piliečiai, suderinus su IDF COGAT, iš Betliejaus srities per Izraelio teritoriją transportuojami į oro uostus.

Rekomenduojama susipažinti su informacija, skirta vykstantiems į Izraelį.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


LR piliečiams, esantiems Palestinoje, dėl nestabilios saugumo padėties rekomenduojama būti ypač budriems. Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti.

Dėl saugumo incidentų, smurtinių išpuolių, susidūrimų su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Rytų Jeruzalėje (įskaitant senamiestį) išlieka nestabili.

Lietuvos piliečiams, esantiems Jeruzalės rytinėje dalyje (įskaitant senamiestį), rekomenduojama imtis atsargumo priemonių, nesinaudoti tramvajumi Rytų Jeruzalėje, vengti masinių susibūrimų, demonstracijų, nedelsiant pasišalinti joms prasidėjus, nevaikščioti tamsiu paros metu.

Rekomenduojama nesilankyti kai kuriuose Rytų Jeruzalės rajonuose (Ras al-Amud, At-Tur/ Mount of Olives, Issawiyah, Abu Tur, Silwan) ir žydų naujakurių gyvenvietėse (Ma'ale Adumin, Pisgat Ze'ev ir kt.), ypatingai penktadieniais, nes saugumo padėtis juose sunkiai prognozuojama dėl galimų susidūrimų su Izraelio saugumo pajėgomis.

Penktadieniais, šeštadieniais ir žydų / musulmonų švenčių dienomis Šventyklos Kalne turistams lankytis neleidžiama.

Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti į Gazos ruožą.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių keliaujant Vakarų Krante, įskaitant Ramalą, Betliejų ir Jerichą, dėl neprognozuojamos saugumo padėties, pasikartojančių susidūrimų su Izraelio saugumo pajėgomis, taikomų judėjimo apribojimų ir susilaikyti nuo kelionių tamsiu paros metu.

Būtina visada su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą ir įvažiavimo kortelę, nes šių dokumentų Izraelio pareigūnai gali pareikalauti bet kuriuo metu keliaujant Vakarų Krante.

Lietuvos piliečiams, esantiems Vakarų Krante ir keliaujantiems netoli žydų naujakurių gyvenviečių, ypač Hebrono ir Nabluso apylinkėse, palestiniečių pabėgėlių stovyklų, ypač Nabluso ir Jenino apylinkėse, prie karinių patikros punktų (check point), rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų ir demonstracijų, išlikti budriems, nuolat sekti šalies kompetentingų institucijų, žiniasklaidos priemonių skelbiamą informaciją apie padėtį šalyje ir laikytis rekomendacijų.

Rekomenduotina gerbti vietos religijų papročius ir tradicijas.

Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-12-10

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos piliečiams, keliaujantiems turizmo tikslais iki 3 mėn., vizos nereikia.

Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po išvykimo dienos.

Izraelio oro uoste vietoj įvažiavimą į šalį žyminčio spaudo pase yra išduodama įvažiavimo kortelė. Kortelėje nurodyta, iki kada galima būti Izraelyje ir kartu Vakarų Krante. Kortelę rekomenduojama saugoti pase.

Norintys likti Izraelyje ilgiau nei 3 mėn., dėl vizos iš anksto turi kreiptis į Izraelio ambasadą, arba, jau atvykus į Izraelį, į vietinę Vidaus reikalų ministerijos įstaigą.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Israel LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA IZRAELIO VALSTYBĖJE
Adresas: Sason Hogi Tower, 12 Abba Hillel Silver St., Ramat Gan 5250606, ISRAEL
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.00 Darbo laikas V: 8.00-16.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+972 3 6958 685
amb.il@urm.lt
+972 3 6958 691
http://il.mfa.lt Facebook Twitter
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Šveicarijos atstovybė Ramaloje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Al-Wataniah Bldg., 5th floorm, Jerusalem Street, Al-Bireh - Ramallah, Palestinian Authority
Telefonas: +970 2 240 83 60
Faksas: +970 2 240 83 62
El.p. adresas: rah.vertretung@eda.admin.ch
Svetainė: www.eda.admin.ch/ramallah

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Palestina Palestinos misija
Kanceliarija
Adresas: Ruoholahdenkatu 8 A, 00180 Helsinki, Finland
Rodyti žemėlapyje
+358 9 278 9771
secretary@palestine.fi
+358 9 2789 772
plačiau »