TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Filipinai (Philippines, PH)

Skubios pagalbos telefono numeris: 911

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti

Filipinuose, Luzon salos pietuose, išsiveržė Mayon ugnikalnis - patariame vengti 7 km zonos aplink kraterį. Šiuo metu Legazpi miesto oro uostas veikia, tačiau skrydžiai bet kada gali būti sutrikdyti ugnikalnio į orą išmestų pelenų. Rekomenduojame Lietuvos piliečiams, planuojantiems keliones į Legazpi ar iš jo prieš keliaujant į oro uostą susisiekti su avialinijomis ir peržiūrėti skrydžių informaciją. Sekite vietos institucijų informaciją ir vadovaukitės jų rekomendacijomis.

Daugiau informacijos - Filipinų vulkanologijos instituto tinklapyje.


Įspėjame keliautojus, kad iki 2018 m. gruodžio 31 d. Mindanao saloje paskelbta nepaprastoji padėtis. Nerekomenduojame vykti į šią salą. Vykstantys į šią salą turi būti pasiruošę privalomiems ir neplanuotiems saugumo patikrinimams.

Pasak Filipinų valdžios, terorizmo grėsmė šalyje aukšta, todėl likusioje šalies dalyje taip pat galimi neplanuoti patikrinimai. Privaloma su savimi nešiotis asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Dėl aplinkosauginių priežasčių šiuo metu turistams uždrausta keliauti į Borakajaus salą. Numatomas vėliausias draudimo panaikinimas – šių metų lapkritis.

Dėl teroristinių išpuolių ir vietos pajėgų ginkluotų susidūrimų su teroristinėmis grupuotėmis grėsmės rekomenduojama nevykti ir į Mindanao salų grupei priklausantį Sulu archipelagą.  Kartu Filipinų valdžia įspėja apie didelį terorizmo pavojų Palavano provincijoje-archipelage; Malay Aklan savivaldybėje Boracay saloje; Negros salos pietuose; Zamboanga ir Isabela miestuose; Dipolog ir Dapitam miestuose; Zamboanga Sibugay provincijoje; Cotabato mieste; Palibang, Isulan ir Lebak miesteliuose; Kidapawan mieste; Kabacan, Pikit, Midsayap, Aleosan savivaldybėse; Maguindanao, Basilan ir Tawi-Tawi provincijose; Marawi mieste.

Visoje šalies teritorijoje išlieka didelė pagrobimų grėsmė, kuri gali padidėti švenčių laikotarpiu. Daugiausia pagrobimų įvykdoma pietinėse šalies teritorijose (Mindanao saloje, Palavano salos pietuose, centrinėje Visajos salyno dalyje (įskaitant Siquijor ir Dumagetės miestus), pajūrio ir salų kurortuose bei nardymo vietose. Šalyje taip pat paplitusios vagystės ir ginkluoti apiplėšimai. Renkantis taksi, patariama atsižvelgti į oro uosto arba viešbučio darbuotojų rekomendacijas.

Verta būti itin atidiems naudojantis bankomatais, nes prie jų gali būti pritvirtinami aparatai, nuskaitantys banko kortelės kodą. Nepalikite banko kortelių nepažįstamų asmenų akiratyje ar rankose.

Prieš keliaujant keltu ar laivu būtina įsitikinti, kad jie turi privalomas gelbėjimo priemones ir nėra perpildyti.

Nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų. Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės. Pasak nevyriausybinės organizacijos Human Rights Watch, nuo 2016 m. birželio mėnesio, kai buvo paskelbta kova prieš narkotikus, buvo nužudyta per 12000 žmonių.

Patariama vengti žmonių susibūrimo vietų bei demonstracijų. Filipinų imigracijos biuras užsieniečius įspėja nedalyvauti politinio pobūdžio sambūriuose, nepaisantiems draudimo gresia areštas ir/ar deportacija.

Filipinuose didelė tikimybė užsikrėsti Zikos virusu. Patariama pasitarti dėl kelionės su savo gydytoju, ypač nėščioms bei nėštumą planuojančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Kasmet, dažniausiai birželio–lapkričio mėnesiais, Filipinus pasiekia apie 20 taifūnų, kurie sukelia potvynius ir nuošliaužas. Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, joje taip pat gausu ugnikalnių. Prieš keliaujant ir kelionės metu rekomenduojama nuolat sekti vietos informacijos šaltinių informaciją ir prognozes dėl galimų stichinių nelaimių.

Daugumos Filipinuose registruotų avialinijų saugumo standartai atitinka tarptautinius reikalavimus ir joms leidžiama skraidyti Europos Sąjungoje, tačiau pasitaiko privačių avialinijų, kurios šių reikalavimų gali neatitikti. Saugių oro linijų sąrašą galite rasti čia.

Prireikus medicininės pagalbos skambinti 911.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2019-01-05

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai į Filipinus gali vykti be vizų ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui. Tokiu atveju Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo planuojamos kelionės pabaigos. Taip pat privaloma turėti atgalinį bilietą arba bilietą į kitą užsienio valstybę.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Filipinai LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI
Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN
Darbo laikas I-IV: 10.00-17.00 Darbo laikas V: 10.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+81 3 3408 5091
amb.jp@urm.lt
+81 3 3408 5092
http://jp.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Austrijos Ambasada Filipinuose

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 8th floor, One Orion Building, 11th Avenue corner 38th street, Bonifacio Global City, Taguig
Telefonas: +6328179191
Faksas: +63-2- 813 42 38
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: https://www.bmeia.gv.at/en/embassy/manila.html

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Filipinai ROMUALDAS GINTARAS VILDŽIUS
Adresas: 1015 Renaissance 2000 Cond. Meralco Ave., Ortigas Center Pasig City 1605 THE PHILIPPINESS
Jurisdikcija: Manila city, Regions IV-XII, Cordillera Administrative Region, Autonomous Region in Muslim Mindanao, Caraga
+639 178 103 729
+632 631 6260
Pareigos: Garbės konsulas Filipinuose (Manilos miestas, IV-XII regionai, Kordiljera, Mindanao musulmonų regionas ir Karaga)

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Filipinai Filipinų Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: ul. Lentza 11, 02-956 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 490 20 25
warsaw.pe@dfa.gov.ph, pe.warsaw@gmail.com, consular.warsawpe@gmail.com
+48 22 651 59 49
http://www.warsawpe.dfa.gov.ph/
plačiau »
Filipinai Filipinų Respublikos generalinis konsulatas Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: Lvovo g. 25, LT-09320 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 250 08 00
deividas.soloveick@cobalt.legal
plačiau »