TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Rusija (Russia)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos visoje šalyje paskelbti laikini apribojimai ir kitos kontrolės priemonės (pvz., iš užsienio atvykstančių asmenų medicininis patikrinimas, saviizoliacijos reikalavimai), už kurių nepaisymą asmenys gali būti patraukti administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn. Atsižvelgiant į situaciją, jie nuolat peržiūrimi. Daugiau informacijos rusų kalba galima rasti čia.

Siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą, Rusijos Vyriausybė nenustatytam laikotarpiui uždarė visas valstybės sienas užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės. Nepriimami dokumentai vizoms gauti, neišduodamos elektroninės vizos. Tam tikroms asmenų grupėms taikomos išimtys (turintiems leidimą gyventi Rusijoje, Rusijos piliečių šeimos nariams, tarptautinių komercinių pervežimų vairuotojams, asmenims, vykstantiems tranzitu per oro uostus, gavusiems vizas gydymosi ir kitais humanitariniais tikslais ir pan.). Daugiau informacijos rusų kalba galima rasti čia.

Užsieniečiams, kurių teisėto buvimo šalyje laikas baigėsi po birželio 15 d. ir jie negali išvykti dėl susisiekimo su užsienio valstybėmis apribojimų, susijusių su koronavirusu, vizos galiojimo terminas pratęstas iki 90 dienų nuo vizos galiojimo termino pabaigos (vėliausiai iki rugsėjo 15 d.). Dėl tikslesnės informacijos rekomenduojame kreiptis į artimiausią Migracijos tarnybos padalinį. Asmenys, turintys dvigubą Rusijos ir kitos šalies pilietybę, iš šalies išvykti gali tik tomis sąlygomis, kurios taikomos Rusijos piliečiams.

Įvairūs papildomi apribojimai nustatomi Rusijos regionų lygiu, pvz., Maskvoje yra privalomas apsauginių priemonių (kaukių, pirštinių) dėvėjimas viešose uždarose vietose.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


  • Rekomenduojame nevykti į Šiaurės Kaukazo Federalinę apygardą (Dagestanas, Ingušija, Kabarda-Balkarija, Karačiajų Čerkesija, Šiaurės Osetija, Stavropolio kraštas, Čečėnija).
  • Atkreipiame  dėmesį į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos instrukciją regioninės valdžios institucijoms, nurodant itin atidžiai stebėti iš Lietuvos atvykstančias organizuotas turistines ir kitokias grupes (ypač tas, kurios užsiima istorinės atminties įamžinimu). Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija perspėja apie galimas administracines ir kitokio pobūdžio kliūtis, su kuriomis potencialiai gali susidurti Lietuvos Respublikos piliečiai, organizuotomis grupėmis vykstantys į Rusijos regionus.
Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-01

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Vykstant su diplomatiniu pasu trumpalaikiam buvimui vizos nereikia.Pastaba:

DĖMESIO! Dėl koronaviruso pandemijos Rusijos Federacija yra laikinai sustabdžiusi dokumentų priėmimą ir visų kategorijų vizų išdavimą visiems užsienio valstybių piliečiams, išskyrus diplomatines, tarnybines vizas, taip pat vizas tarptautinių komercinių pervežimų vairuotojams, orlaivių, jūrų ir upių transporto įguloms, tarptautinių geležinkelių transporto ir lokomotyvų įguloms, taip pat artimo giminaičio mirties atveju.

Nuo kovo 18 d. užsienio valstybių piliečiams laikinai sustabdytas elektroninių vizų išdavimas į Sankt-Peterburgą, Leningrado ir Kaliningrado sritis.


Elektroninės vizos į Sankt-Peterburgą, Leningrado ir Kaliningrado sritis

Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje pranešime spaudai informuojama, jog nuo 2019 m. spalio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Sankt-Peterburgą ir Leningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais, gali gauti vienkartinę nemokamą Rusijos Federacijos elektroninę vizą.

Norint gauti vizą reikia ne vėliau kaip prieš 4 kalendorines dienas iki planuojamos kelionės užpildyti elektroninę formą ir sulaukti patvirtinimo apie išduotą vizą elektroniniu paštu.

Elektroninė viza galioja 30 dienų nuo jos išdavimo datos ir leidžia būti Sankt-Peterburge ir Leningrado srityje ne ilgiau kaip 8 paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos Federacijos teritorijas su šia viza vykti draudžiama.

Su šia elektronine viza galima keliauti visų rūšių transportu, išskyrus geležinkelio transportą, tik per nustatytus Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punktus.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. tokia pati tvarka galioja Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia keliaujančių dėmesį, kad buvimas su elektroninėmis vizomis Sankt-Peterburge, Leningrado ir Kaliningrado srityse yra griežtai reglamentuotas, riboto buvimo, todėl prieš vykstant į šiuos Rusijos Federacijos miestus ir sritis reikia įvertinti rizikas, kelionės aplinkybes ir tikslus. Tam kad būtų išvengta galimų nesusipratimų, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja keliaujantiems atidžiai susipažinti su minėtųjų kelionių tvarka ir sąlygomis, o kilus neaiškumams, kreiptis dėl detalesnio jų išaiškinimo į kompetentingas Rusijos Federacijos institucijas.

Kelionės į Rusiją per Baltarusiją

Rusijos Federacija įvedė apribojimus trečiųjų šalių ir Europos Sąjungos piliečių patekimui į Rusijos Federacijos teritoriją iš Baltarusijos Respublikos pusės ne per tarptautinius ar dvišalio susisiekimo pasienio punktus. Kadangi šiuo metu tarp Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos nėra tarptautinių pasienio punktų, kuriuose būtų atliekama vykstančių asmenų ir transporto kontrolė, vykimas per Baltarusijos-Rusijos sieną ES piliečiams yra apribotas. Į Rusijos Federaciją rekomenduojama vykti per Latvijos Respublikos teritoriją arba oro transportu.

Užsienio reikalų ministerija taip pat atkreipia keliaujančių dėmesį į tai, jog visais atvejais, pažeidus Rusijos Federacijos atvykimo į šalį tvarką gresia administracinė atsakomybė.

Kita informacija

Rusijos Federacijos miestuose privaloma deklaruoti gyvenamąją vietą per 7 darbo dienas nuo atvykimo dienos.

Atkreipiame dėmesį, kad tam tikrose Murmansko srities ir Karelijos Respublikos dalyse ribojamas trečiųjų šalių piliečių atvykimas. Daugiau informacijos teirautis Rusijos Federacijos ambasadoje Vilniuje.

Informacija apie eiles pasienyje

Rusijos muitinės informacija

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Rusija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUSIJOS FEDERACIJOJE IR UZBEKISTANO RESPUBLIKAI
Adresas: Borisoglebskij per. 10, 121069 Maskva, Rusija
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+7 495 785 86 05 (bendri klausimai),
+7 495 785 86 25 (konsuliniai klausimai)
amb.ru@urm.lt (bendri klausimai)
kons.ru@urm.lt (konsuliniai klausimai)
+7 495 785 86 00 (bendri klausimai),
+7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)
http://ru.mfa.lt Facebook
plačiau »
Rusija LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SANKT PETERBURGE (RUSIJOS FEDERACIJA)
Adresas: ul. Ryleyeva 37, 191123 St. Petersburg, RUSSIA 
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-16.45 Pietų pertrauka: 13.00-13.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+7 812 327 26 81
info.spb@mfa.lt
visa.spb@mfa.lt (vizų klausimais)
+7 812 327 26 15
http://consulate-stpetersburg.mfa.lt Facebook
plačiau »
Rusija LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS KALININGRADE (RUSIJOS FEDERACIJA)
Adresas: Proletarskaja 133  Kaliningrad  RUSSIA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+7 4012 95 94 86 (informacija vizų klausimais nuo 8.30 iki 10.30 val.),
+7 4012 95 76 88 (informacija administraciniais klausimais)
kons.kaliningradas@urm.lt
+7 4012 95 68 38
http://consulate-kaliningrad.mfa.lt Facebook
plačiau »
Rusija LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SOVETSKE (RUSIJOS FEDERACIJA)
Adresas: Ul. Iskry 22, Sovetsk 238750 Russia
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-16.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+7 401 61 38 165
konsovetsk@urm.lt
+7 401 61 37 309
http://consulate-sovetsk.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Estijos Generalinio konsulato Sankt-Peterburge Kanceliarija Pskove

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Narodnaja 25, Pskov, 180016
Telefonas: +7 (8112) 725 380
Faksas: +7 (8112) 725 381
El.p. adresas: Consulate.Pskov@mfa.ee
Svetainė: pskov.estemb.ru

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Rusija TATJANA MUNINA
Adresas: Ul. Baikalskaya 259-B 664050 Irkutsk RUSSIAN FEDERATION
Jurisdikcija: Irkutsk
+7 3952 359359
+7 3952 359359
Pareigos: Garbės konsulė Rusijos Federacijoje (Irkutsko sritis)

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Rusija Rusijos Federacijos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Latvių g. 53, LT - 08113 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 272 17 63,
+370 5 272 33 48,
+370 5 272 33 21,
+370 5 272 38 93 (Konsulinis skyrius),
+370 5 272 33 76 (Konsulinis skyrius)
lithuania@mid.ru, kolatvu@rusemb.lt (Consular Section)
+370 5 272 38 77,
+370 5 272 33 75 (Konsulinis skyrius)
http://www.lithuania.mid.ru
Prekybos atstovybė
Adresas: Kviečių g. 15 A, LT - 08418 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 269 75 57
+370 5 269 75 10
plačiau »
Rusija Rusijos Federacijos generalinis konsulatas Klaipėdoje
Kanceliarija
Adresas: Šermukšnių g. 4, Klaipėda
Rodyti žemėlapyje
+370 46 499 952
ruskonsul@rusemb.lt, rusconsklaipeda@mid.ru
+370 46 410 760
plačiau »
Rusija Rusijos Federacijos garbės konsulas Marijampolėje
Kanceliarija
Adresas: Basanavičiaus g. 8, LT-68308 Marijampolė
Rodyti žemėlapyje
+370 343 31042
info@konsulat.lt
+370 343 31043
plačiau »