TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Sakartvelas (Gruzija) (Georgia)

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo liepos 8 d. Sakartvelas atvėrė susisiekimą oru Lietuvos Respublikos piliečiams. Atvykimas galimas tiesioginiu susisiekimu oru iš tų valstybių, kurių piliečiams Sakartvelas atvėrė sienas: iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ar Prancūzijos. Atvykimas sausuma ir jūra užsienio piliečiams lieka uždraustas. Nuo rugsėjo 15 d. visi Lietuvos Respublikos piliečiai, atvykstantys į Sakartvelą, turi turėti COVID-19 (PCR) testo, daryto ne anksčiau kaip prieš 72 valandas iki atvykimo, neigiamą rezultatą. Neturintys PCR testo, privalės jį savo lėšomis atlikti oro uoste. Atvykusieji ne iš penkių aukščiau nurodytų valstybių, privalės atlikti karantino procedūrą (savo lėšomis), kuri nuo rugsėjo 15 d. yra trumpinama iki 8 d. Aštuntą dieną asmuo turės atlikti PCR testą ir neigiamo atsakymo atveju 9-tą dieną galės palikti karantino vietą. Pakartotinai testą asmuo bus įpareigotas atlikti 12-tą dieną po atvykimo. Prieš kirsdami sieną, keleiviai turi užpildyti specialią elektroninę formą, kurioje turi pateikti informaciją apie savo keliavimo istoriją per paskutines 14 dienų, adresą, kuriuo apsistos Sakartvele, kontaktinę informaciją. Elektroninė forma, kurią turės užpildyti atvykstantys užsienio piliečiai, pasiekiama šiuo adresu.

Jei atvykusiems keleiviams bus užfiksuota pakilusi temperatūra, jie turės atlikti COVID-19 testą oro uoste (testas atliekamas valstybės lėšomis) bei gali būti priversti atlikti karantino procedūrą arba gali būti paguldyti į ligoninę (savo lėšomis). Testas taip pat gali būti atliktas savanoriškai, net jei nebus užfiksuota pakilusi temperatūra. Jei testas buvo atliktas savanoriškai (neužfiksavus pakilusios temperatūros), asmeniui leidžiama išeiti iš oro uosto bei izoliuotis pasirinktose patalpose daugiausiai 24 val., kol bus gauti testo rezultatai.  Asmenys, kurie per paskutines 14 d. keliavo kitose šalyse (išskyrus Latviją, Estiją, Vokietiją ir Prancūziją), privalės atlikti karantino procedūrą. Prašome atkreipti dėmesį, jog kitokios sąlygos yra taikomos vykstantiems verslo tikslais.

Verslo kelionės iš visų pasaulio šalių leidžiamos be išlygų. Norint atvykti verslo tikslais, reikia užpildyti elektroninę formą bei savo atvykimą suderinti su Sakartvelo agentūromis. Keliaujantieji verslo tikslais privalo kas 72 valandas savo lėšomis atlikti COVID-19 testą arba karantino procedūrą (taip pat savo lėšomis). Nors šie reikalavimai netaikomi atvykstantiems iš Lietuvos bei Latvijos, Estijos, Vokietijos ir Prancūzijos, jie bus taikomi, jei asmuo per paskutines 14 d. lankėsi kitose šalyse.

Specialiai sukurta skambučių centro grupė proaktyviai komunikuos su kiekvienu atvykusiu užsienio šalių piliečiu jo vizito Sakartvele metu.

Siekiant valdyti COVID-19 (koronaviruso) paplitimą, Sakartvele galioja reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes uždarose patalpose (viešuose liftuose, prekybos centruose, grožio salonuose, švietimo institucijose, viešajame transporte, įskaitant taksi, autobusus ir metro), už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos. Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas vaikams iki 6 m. ir asmenims, turintiems kvėpavimo takų problemų bei kai kuriuos kitus sutrikimus, dėl kurių negalima dėvėti kaukės. Įeinant į viešas uždaras erdves dažniausiai tikrinama temperatūra, prašoma dezinfekuoti rankas, būtina laikytis atstumo nuo kitų asmenų. Viešbučiai ir apgyvendinimo įstaigos gali atsidaryti ir veikti po patikrinimo, todėl prieš juos rezervuojant patariama susisiekti tiesiogiai ir pasitikrinti, ar svečiai yra priimami.  

Esant Sakartvele ir pablogėjus sveikatai, ypač pajutus COVID-19 simptomus, rekomenduojama skambinti:

  • Skubios pagalbos telefonu 112
  • Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerijos karštąja linija 1505

Keliaujant Sakartvele ypač svarbu pasirūpinti tinkamu kelionės sveikatos draudimu, nes vietos sveikatos įstaigos gali kainas nustatyti savo nuožiūra ir užsienio piliečiams jos paprastai būna didesnės.

Atkreipiame dėmesį, kad keliaujantys prisiima visą atsakomybę dėl galimų išlaidų, jei  būtų reikalingas specialus gydymas susirgus COVID-19 (koronaviruso infekcija), ir grįžimo į Lietuvą išlaidų. Įprastinės draudimo sąlygos šių išlaidų nedengia.

Daugiau informacijos apie atvykimo sąlygas galima rasti https://stopcov.ge/en/EntryRules bei https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/sazgvris-kvetis-regulaciebi.aspx?lang=en-US. Informacija gali būti atnaujinama.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojama nevykti į Sakartvelo (Gruzijos) valdžios nekontroliuojamus Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionus, taip pat nesilankyti šalia administracinės ribos. Lietuvos Respublikos konsulinės pagalbos suteikimas šiose teritorijose nėra įmanomas.

Nerekomenduojama kirsti Sakartvelo ir Rusijos Federacijos sienos tuose ruožuose, kurių nekontroliuoja Sakartvelo valdžia, kadangi pagal Sakartvelo įstatymus užsienio piliečiams draudžiama įvažiuoti į jo teritoriją per Abchazijos ir Cchinvalio regionus. Atvykti į šiuos regionus galima tik iš Sakartvelo kontroliuojamos teritorijos pusės.

Užsieniečiai, atvykę į šias teritorijas, nesilaikydami nustatytos tvarkos, rizikuoja susidurti su sunkumais iš jų išvažiuojant. Atvykimas į Abchaziją ar Cchinvalio regioną iš Rusijos arba išvykimas iš jų tiesiogiai į Rusiją Sakartvelo institucijų yra traktuojamas kaip neteisėtas sienos kirtimas ir yra atitinkamai baudžiamas (gali būti uždraustas atvykimas į šalį, taikomos baudos, o kai kuriais atvejais – ir laisvės atėmimas). Rusija, išleidusi užsieniečius į Abchaziją ar Cchinvalio regioną, nebūtinai įsileidžia juos atgal, nes nustoja galioti jų turėtos vienkartinės vizos.

Kelionėje po kitas Sakartvelo dalis rekomenduojama imtis įprastinių atsargos priemonių. Rekomenduojama būti atsargesniems politinių protestų ir demonstracijų vietose, sekti žiniasklaidos pranešimus ir vadovautis vietos policijos nurodymais.

Dėl pavojingo manevravimo, prastos kelių ir transporto priemonių būklės rekomenduojama būti atsargiems vairuojant, ypač tamsiu paros metu ir regionuose, kuriuose netoli kelio gali būti laisvai vaikštančių naminių gyvūnų (karvių, kiaulių, šunų). Pėstieji turėtų atidžiai kirsti perėją, įsitikinę, kad automobiliai juos praleidžia, kur įmanoma, naudotis požeminėmis perėjomis.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-02-01

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Sakartvele (Gruzijoje) be vizos gali būti 365 dienas.

Šiuo metu į Sakartvelą galima keliauti turint vien ATK, tačiau jei skrydis netiesioginis ir vykstama tranzitu per kitas valstybes, esančias ne Šengeno erdvėje, būtina pasitikrinti, ar tranzito valstybės pripažįsta ATK. Sakartvele LR paso gali prireikti keičiant pinigus bankuose, prireikus gydymo paslaugų ir t.t. Todėl rekomenduojama (nebūtina) papildomai su savimi turėti ir LR pasą.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Sakartvelas (Gruzija) LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRUZIJOJE (SAKARTVELE)
Adresas: Krtsanisi 29, Tbilisi GE-0114, GEORGIA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-17.45 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+995 32 2 912 933,
for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
amb.ge@urm.lt for consular appointments: kons.ge@urm.lt
http://ge.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Sakartvelas (Gruzija) BORIS GAMREKELI
Adresas: Lvovi str. 30, 0160 Tbilisi, GEORGIA
Jurisdikcija: all territory of the country
+995 32 376 025
+995 32 378 936
Pareigos: Garbės konsulas Gruzijoje (Sakartvele)
Sakartvelas (Gruzija) TEMUR USTIASHVILI
Adresas: 7 orbeliani str., 6018 Batumi, GEORGIA
Jurisdikcija: Autonomous Republic of Adjara and the regions of Guria, Imereti and Samegrelo-Zemo Svaneti
+995 422 247761,
+995 595 418888
+995 422 247761
Pareigos: Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Sakartvelas (Gruzija) Gruzijos (Sakartvelo) ambasada
Kanceliarija
Adresas: Algirdo g. 4 , LT - 03161 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 273 69 59,
+370 5 212 78 48 (Konsulinis skyrius)
vilnius.emb@mfa.gov.ge
+370 5 272 36 23
http://www.lithuania.mfa.gov.ge
plačiau »
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelo garbės konsulas Kaune ir Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: S. Žukausko g. 13, Ramučiai, Kauno raj., Pamėnkalnio 28, Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 698 00032
kazimieras@labradoras.lt
plačiau »