TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Slovėnija (Slovenia)
EU schengen

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėmesio! Nuo spalio 12 d. Slovėnija įtraukė Šiaulių apskritį į COVID-19 paveiktų šalių ar teritorijų sąrašą. Atvykus į Slovėniją iš šio regiono yra privalomas 10 dienų karantinas arba turi būti pateiktas neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Visi kiti Lietuvos regionai yra Slovėnijos "oranžiniame" sąraše, todėl, atvykus į šalį, karantinas yra neprivalomas, taip pat nebūtina pateikti pažymos apie atlikto testo COVID-19 ligai nustatyti neigiamą rezultatą. Daugiau informacijos apie atvykimo į šalį sąlygas galima rasti čia.

Dėl koronaviruso yra vykdoma sienų kontrolė, tačiau nuo gegužės 26 d. Europos Sąjungos ir Šengeno zonos piliečiai gali atvykti į Slovėniją turizmo tikslais, jei jie turi rezervacijos patvirtinimą. Sienos kirtimas gali būti vykdomas tiek sausumos transportu, tiek oro ar jūrų transportu. Taip pat į Slovėniją gali atvykti turintys nuolatinę ar laikiną gyvenamą vietą Slovėnijoje, nekilnojamojo turto, laivų, lėktuvų savininkai, pasienio darbuotojai, pasienio fermeriai, diplomatai, krovinių vežėjai, energetikos, sveikatos apsaugos darbuotojai, susisiekimo paslaugas teikiantys asmenys, atvykstantys gauti sveikatos, švietimo paslaugų, atvykstantys šeiminiais tikslais ir kt. Esant šiems atvejams karantinas netaikomas.  

14 dienų karantinas taikomas tiems Europos Sąjungos ir Šengeno zonos piliečiams, kurie buvo išvykę iš Europos Sąjungos ar Šengeno zonos daugiau nei 14 dienų.

Jei pasireiškia koronaviruso susirgimo simptomai, užsieniečiai gali būti neįleidžiami.  

Vykimas tranzitu nesustojus leidžiamas.

Reaguojant į staigų naujų COVID-19 atvejų augimą, rugsėjo 17 d. Slovėnijos Vyriausybė paskelbė dėl naujų griežtinančių priemonių įvedimo:

  • nuo rugsėjo 19 d. daug žmonių sutraukiančiose atvirose erdvėse, tokiose kaip turgavietės ir miestų centrai, privaloma dėvėti veido kaukes;
  • nuo rugsėjo 21 d. taikomi barų ir restoranų darbo laiko ribojimai, kurie gali dirbti tik nuo 6 iki 22 val.

Saugių šalių sąrašą galima rasti Slovėnijos visuomenės sveikatos nacionalinio instituto interneto svetainėje: https://www.nijz.si/sl/seznam-drzav-za-prehajanje-drzavne-meje-brez-omejitev.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame dėl kelionės į šalį sąlygų teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-11-10

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Kita informacija

Įvažiuojant į Slovėniją iš Kroatijos teritorijos pasienio punktuose be išansktinio perspėjimo gali būti vykdomos tikslinės sieną kertančių transporto priemonių patikros. Švenčių laikotarpiu dėl patikrų gali pailgėti sienos kirtimo laikas.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Slovėnija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, SLOVĖNIJOS RESPUBLIKAI, LICHTENŠTEINO KUNIGAIKŠTYSTEI
Adresas: Löwengasse 47/4, 1030 Vienna, AUSTRIA
Darbo laikas I-IV: 8.30-17.30 Darbo laikas V: 8.30-16.15 Pietų pertrauka: 12.30-13.15

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+43 1 718 5467,
amb.at@urm.lt
Konsulinio skyriaus el. paštas: wien@urm.lt
+43 1 718 5469,
http://at.mfa.lt Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Slovėnija NEVENKA LEBAN
Adresas: Kosarjeva 25 2000 Maribor, Slovenia, Maribor
Jurisdikcija: all territory of the country
+386 41 813 119
Pareigos: Garbės konsulas Slovėnijoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Slovėnija Slovėnijos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: al. Jana Chrystiana Szucha 19, 4th floor, 00-580 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 8 49 82 82,
+48 22 8 49 84 84
sloembassy.warsaw@gov.si
+ 48 22 848 40 90
http://varsava.veleposlanistvo.si
plačiau »
Slovėnija Slovėnijos Respublikos garbės konsulas Vilniuje
Kanceliarija
Adresas: J.Balčikonio g. 9, LT-08247 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 686 17000
gintautas.kevisas@gmail.com
+370 5 2794 061
plačiau »