TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Pietų Afrikos Respublika (South Africa, ZA)

Skubios pagalbos telefono numeris: 10177

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Nuo 2017 m. Pietų Afrikoje siaučia listeriozės epidemija, plintanti per maisto produktus. Primygtinai rekomenduojama laikytis griežtos maisto ir asmeninės higienos, nevartoti termiškai neapdorotų gyvulinės kilmės produktų. Patariama vadovautis Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijomis.


Nors šalis pasižymi itin aukštu nusikalstamumo lygiu, didžiajai daugumai turistų Pietų Afrikoje pavyksta išvengti bet kokių incidentų. Nepaisant to, nepriklausomai nuo paros laiko ir vietovės, rekomenduojame išlikti budriais. Rekomenduojame ypač saugotis dažnai pasitaikančių nusikaltimų – ginkluotų apiplėšimų, ginkluotų automobilių grobimų, vagysčių iš namų ir automobilių, išprievartavimų.

 • Nevaikščiokite tamsiu paros metu. Johanesburge, Pretorijoje, Durbane ir daugelyje kitų vietovių patartina būti budriems bet kuriuo paros metu.
 • Būkite budriais naudojantis bankomatais, venkite grynųjų išėmimo izoliuotose vietose, pasirinkite bankomatus prekybos centruose. Suvesdami kortelės PIN kodą, įsitikinkite, kad jo nepastebės aplinkiniai.
 • Nedėvėkite brangenybių ir nedemonstruokite turimų vertingų daiktų.
 • Nesinaudokite mikroautobusų ir nežinomų įmonių taksi paslaugomis.
 • Venkite viešo transporto ir jo stočių. Išimtys: greitaeigis traukinys Gautrain ir MyCiTi autobusai Keiptaune.
 • Patekus į pavojingą situaciją visada elkitės ramiai, siekiant išvengti agresyvių reakcijų, pakluskite reikalavimams ir nebandykite perimti iniciatyvos.

Informacija keliaujantiems į PAR su vaikais

 • Nuo 2014 m. Pietų Afrika sugriežtino nepilnamečių keliavimo į ir iš Pietų Afrikos taisykles. Šios taisyklės galioja visiems nepilnamečiams ir jų tėvams (teisėtiems globėjams) nepriklausomai nuo jų pilietybės.
 • Nepilnamečiui keliaujant su abiem tėvais, Pietų Afrikos pareigūnams turi būti pateiktas nepilnamečio išsamus gimimo liudijimas, kuriame būtų įrašyta informacija apie tėvus (unabridged birth certificate). Lietuvos Respublikos išduodami gimimo liudijimai atitinka šį reikalavimą.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, be minėto gimimo liudijimo, turi būti pateiktas kartu nekeliaujančio tėvo/motinos notariškai patvirtintas sutikimas. Sutikimas turi būti ne senesnis kaip 4 mėnesiai su vertimu į anglų kalbą. Taip pat turi būti pateikiama nekeliaujančio tėvo/motinos paso kopija.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai tėvai išsituokę arba niekuomet nebuvo susituokę, bet gyvena skyriumi, be išsamaus gimimo liudijimo, turi būti pateiktas teismo sprendimas su vertimu į anglų kalbą, kuriuo vaiko globa suteikiama kartu keliaujančiam tėvui.
 • Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai kitas yra miręs, be išsamaus vaiko gimimo liudijimo turi būti pateikiamas ir mirusiojo mirties liudijimas.

Informacija ir patarimai vairuojantiems

 • Pietų Afrikoje eismas vyksta kairiąja puse. Kelių būklė šalyje iš esmės yra gera, bet ne pagrindiniuose keliuose reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų. Pietų Afrika pasižymi ypatingai aukštu autoįvykių skaičiumi. Dėl to rekomenduojame vairuoti atsargiai, saugotis tamsiu paros metu be atšvaitų kelkraščiu einančių pėsčiųjų ar keliu važiuojančių dviratininkų.
 • Policija vairuotojo gali pareikalauti lietuviško vairuotojo pažymėjimo vertimo į anglų kalbą.
 • Važiuojant ilgą atstumą, rekomenduojama planuoti degalų papildymą iš anksto dėl galimai reto degalinių išsidėstymo.
 • Dalis kelių Pietų Afrikoje yra mokami, todėl jais važiuojant būtina turėti grynųjų pinigų mokesčiams.
 • Vairuojant didžiausias vagystės ar apiplėšimo pavojus kyla sankryžose, prie šviesoforų ar spūstyse.
 • Užrakinus automobilį nuotoliniu būdu, rekomenduojame patikrinti, ar durelės tikrai užrakintos, nes dažnai pasitaiko užrakto blokavimo atvejų.
 • Reikėtų stengtis nevairuoti tamsiu paros metu, langus visuomet laikyti uždarytus.
 • Nestabdykite automobilio, kai aplinkiniai signalizuoja gedimą.
 • Stabdant policijai, kilus abejonių ar tai tikrai policija, galima nestoti ir, įjungus avarinį signalą, važiuoti į artimiausią policijos nuovadą.

Bendroji informacija ir patarimai

 • Pagalbos telefonas nelaimės atveju –10111.
 • Dėl ypač ryškios sausros Vakarinio, Rytinio ir Šiaurinio iškyšulio provincijose fiksuojamas didelis gaisringumas ir gėlo vandens trūkumas. Siūlome atkreipti dėmesį į Keiptaune ir „Garden Route“ paskelbtus stiprius vandens naudojimo apribojimus ir didelį gaisrų pavojų.
 • Rytinėje šalies dalyje (Kriugerio nacionaliniame parke ir kitose šalia Mozambiko esančiose teritorijose) pastebimas susirgimų maliarija padažnėjimas.
 • Privati sveikatos apsauga yra gero lygio. Esant galimybei, visuomeninėmis ligoninėmis rekomenduojame nesinaudoti. Su savimi patartina visuomet turėti sveikatos draudimo polisą.
 • Laikykitės saugumo rekomendacijų gyvūnų parkuose ir vandenyne. Parkuose pasitaiko plėšriųjų gyvūnų užpuolimų, vandenyne reikėtų saugotis ryklių, medūzų ir labai stiprių povandeninių srovių.
 • Būkite budrūs vykdami iš oro uostų. Padaugėjo apiplėšimų vykstant iš Johanesburgo oro uosto- nusikaltėliai paseka atvykusiuosius ir apiplėšia oro uosto prieigose, prie viešbučio ar namų.
 • Prieš vykstant tranzitu (net ir neišeinant iš oro uosto), įsitikinkite, ar nereikės vizos (vizos pasienyje neišduodamos).
 • Planuodami kelionę į gretimas šalis, pasirūpinkite vizomis iš anksto.
 • Nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų, turėkite savo paso ir kitų esminių dokumentų fotokopijas.
 • Venkite dažnai pasitaikančių demonstracijų, eitynių ar kitų masinių susibūrimų.

Nors PAR nėra matoma tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užsiregistruoti kelionės registracijoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose, pvz. dideliuose prekybos centruose bei viešo transporto stotyse.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-11-02

Kelionėms tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą:

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Pietų Afrikos Respublika LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Pietų Afrikos Respublika IVOR GEOFFREY FEINBERG
Adresas: Suite 401 4th Floor Savelkouls Building 256 Paul Kruger Street Corner Pretorius and Paul Kruger Streets Pretoria 0002 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+ 2712 3283550
+ 2712 3235498
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje
Pietų Afrikos Respublika PAUL RAYMOND BERMAN
Adresas: The Point Suite 802, 76 Regent Road, Sea Point, Cape Town, SOUTH AFRICA
Jurisdikcija: Provinces of the Western Cape, the Northern Cape and the Eastern Cape
+27 21 439 9030
+27 21 434 0473
Pareigos: Garbės konsulas PAR
Pietų Afrikos Respublika RAYMOND JOFFE
Adresas: 1st Floor, Killarney Mall 60 Riviera Road, Kllarney Johannesburg 2193 REPUBLIC OF SOUTH AFRICA
+27 11 4863660
+27 11 4863650
Pareigos: Garbės konsulas Pietų Afrikos Respublikoje

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Fleminggatan 20, 4th Floor, SE-122 26 Stockholm
Rodyti žemėlapyje
+46 8 243950
embassy.stockholm@dirco.gov.za
+46 8 660 7136
http://www.dirco.gov.za/sweden
plačiau »