TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Vengrija (Hungary)
EU schengen

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Rugpjūčio 29 d. Vengrijos Vyriausybė paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos užsieniečių atvykimas į šalį nuo rugsėjo 1 d. draudžiamas, o atvykstantys Vengrijos piliečiai (arba Vengrijos gyventojai) privalo atlikti 14 dienų karantiną, iš kurio gali būti išleidžiami po dviejų neigiamų COVID-19 testų.

Nuo rugsėjo 1 d. į Vengriją gali atvykti tik tie užsienio piliečiai, kurie turi leidimą nuolat gyventi arba leidimą būti Vengrijoje, kuris galioja daugiau kaip 90 dienų nuo atvykimo. Be to, į šalį gali atvykti:

 • krovininio transporto operatoriai;
 • asmenys, vykstantys tranzitu;
 • tie, kurie gali įrodyti, kad per pastaruosius 6 mėnesius sirgo COVID-19 ir pasveiko;
 • vykstantys karinių konvojų sudėtyje;
 • oficialių vizitų dalyviai /diplomatinių ar tarnybinių pasų savininkai.

Norintys į Vengriją atvykti dėl žemiau išvardintų ar kitų įrodomų priežasčių, turi internetu arba per teisinį atstovą pateikti atskirą prašymą ir sulaukti atskiro leidimo:

 • tie, kurių dalyvavimas yra būtinas Vengrijoje vykstančiose oficialiose bylose;
 • tie, kas užsiima verslu ir turi patvirtinantį kvietimą iš administruojančios, reguliuojančios ar nepriklausomos viešojo administravimo institucijos;
 • atvykstantys gydytis Vengrijoje;
 • studijuojantys Vengrijoje ar laikysiantys egzaminus Vengrijoje, pateikę pažymą iš mokymo įstaigos;
 • pakviestieji į šeimos renginius Vengrijoje, tokius kaip vestuvės, laidotuvės ar krikštynos;
 • dalyvaujantys tarptautinės svarbos sporto, kultūros ar bažnyčios renginiuose;
 • tie, kurie turi slaugyti artimąjį Vengrijoje.

Užsieniečių tranzitas per Vengriją leidžiamas po atvykstančiojo medicininės apžiūros, jei nekyla įtarimų, kad jis užsikrėtęs, jei atvykstantysis atitinka Šengeno sienų kodekse numatytas atvykimo sąlygas, jei jis įrodo kelionės tikslą ir, kad paskirties šalis ir kaimyninė Vengrijai valstybė, per kurią jis vyks į paskirties šalį, vykstantįjį įsileis. Tranzitinis eismas galimas tik nurodytais maršrutais, sustojant nurodytose poilsio stotelėse ir turi trukti ne ilgiau kaip 24 valandas.

Tiems, kurie kasdien kerta sieną dėl darbo, galioja atskiros taisyklės. Išimtys taikomos Vengrijos ir kaimyninių valstybių, kurias nustato užsienio reikalų ir prekybos ministras, piliečiams, gyvenantiems 30 kilometrų atstumu nuo valstybės sienos. Tokie asmenys, gyvenantys abipus sienos, gali atvykti į Vengrijos teritoriją arba iš jos išvykti ne ilgiau kaip 24 valandoms, ir negali nutolti daugiau nei 30 km nuo sienos.

Primename, kad atvykimo taisyklės gali pasikeisti bet kuriuo metu, todėl vykstant į Vengriją, siūlome vadovautis oficialiais Vengrijos teisės aktų tekstais, pateikiamais „Magyar Közlöny“.

Aktualią informaciją apie kovos prieš pandemiją režimą Vengrijoje galite rasti  oficialiose Vengrijos institucijų interneto svetainėse:


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame dėl kelionės į šalį sąlygų teirautis  šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-10-31

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Vengrija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI
Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY
Darbo laikas I-IV: 8.00-16.15 Darbo laikas V: 8.00-15.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+36 1 224 79 10
amb.hu@urm.lt
+36 1 20 23 995
http://hu.mfa.lt
plačiau »

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Vengrija Vengrijos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Jogailos g. 4, LT - 01116 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
+370 5 269 00 38,
+370 655 54343 (nelaimės atveju,
po darbo valandų)
mission.vno@mfa.gov.hu
+370 5 269 00 39
Gynybos, Karo ir Oro atašė biuras
Adresas: Jogailos g. 4, LT - 01116 Vilnius
Rodyti žemėlapyje
plačiau »
Vengrija Vengrijos garbės konsulas Kaune
Kanceliarija
Adresas: Tiškevičių g. 14, LT - 47296 Kaunas
Rodyti žemėlapyje
+370 37 385 755,
+370 37 337908
ilona@imlitex.lt, ilona.jocionisne@gmail.com
+370 37 337909
plačiau »