TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Vietnamas (Vietnam)

Skubios pagalbos telefono numeris: 115

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso Vietnamo Vyriausybė priėmė sprendimą nuo kovo 22 d. laikinai neįleisti į šalį atvykstančių užsienio valstybių piliečių, išskyrus diplomatinio korpuso ar ofiacialių delegacijų narius, taip pat kitais išimtiniais atvejais.

Nuo kovo 18 d. visuose sienos perėjimo punktuose sustabdytas vizų išdavimas užsienio valstybių piliečiams, vykstantiems į Vietnamą.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Saugumas

Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Rekomenduojama būti atsargiems viešajame transporte, nedėvėti ir nesinaudoti brangiais asmeniniais daiktais. Didesniuose miestuose motociklininkai vagia rankines bei kuprines, gali sužaloti pėsčiuosius.

Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu.

Turistų pamėgtose bei gausiai užsieniečių apgyvendintose vietose pasitaiko seksualinės prievartos atvejų. Moterims rekomenduojama nevaikščioti vienoms tamsiu paros metu bei imtis atitinkamų saugumo priemonių.

Draudžiama keliauti prie karinių bazių. Jeigu nuspręstumėte aplankyti kaimą ar rajoną, esantį prie pasienio zonos, gali reikėti policijos leidimo.

Centriniame Vietname ir prie sienos su Laosu yra nesprogusių minų. Užminuotos teritorijos dažnai nėra pažymėtos.

Atogrąžų ciklonų ir potvynių sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio mėnesio, bet atogrąžų ciklonų gali pasitaikyti ir kitu metu. Apie artėjančias audras įspėja Nacionalinis hidrometeorologijos centras ir Japonijos meteorologinė agentūra. Taip pat klausykite vietinės valdžios įspėjimų ir nurodymų.

Transportas

Pasitaiko atvejų, kai oro uostuose taksi vairuotojais apsimetantys nusikaltėliai apvagia užsieniečius. Patariama naudotis tik oro uosto rekomenduojamų taksi paslaugomis, o jeigu jus pasitinka, iš anksto pasiklausti vairuotojo vardo, telefono numerio, automobilio registracijos numerio.

Dažni eismo įvykiai, sužeidimai ar net mirtinos avarijos, todėl rekomenduojama patiems nevairuoti, o nusisamdyti vairuotoją ir transportą.

Patariama vengti naudotis motociklu ar motociklo taksi (xe oms) paslaugomis. Važiuojant motociklu privaloma visuomet dėvėti šalmą.

Sveikata

Būti atsargiems perkant maistą ar gėrimus. Vanduo dažnai būna užterštas, todėl rekomenduojama vandenį gerti tik išpilstytą į butelius, atsisakyti ledo gėrimuose.

Naktiniuose klubuose ar baruose nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų. Už narkotikų laikymą, platinimą ar gamybą galima mirties bausmė.

Egzistuoja nedidelė galimybė užsikrėsti Zikos virusu. Išsamiau skaitykite čia.

Prireikus pagalbos skambinti 113 (policija), 115 (greitoji pagalba), 114 (gaisrinė). Perspėkite draudimo kompaniją, jei esate vežami į medicinos įstaigą.

Bendros rekomendacijos

Vietname pagal įstatymą privaloma su savimi turėti asmens dokumentą. Patariama nešiotis dokumento kopiją, o originalą palikti saugioje vietoje.

Patariama nekritikuoti valdančiosios komunistų partijos ir vengti dalyvauti demonstracijose.

Verta būti itin atidiems naudojantis banko kortelėmis, nepalikti jų nepažįstamų asmenų akiratyje ar rankose, nesinaudoti mažose įstaigose. Keliaujant į Vietnamą rekomenduojama vežtis papildomą banko kortelę su mažesne pinigų suma.

Už laukinių gyvūnų pirkimą, pardavimą ir žudymą baudžiama kalinimu arba piniginėmis baudomis.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-20

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Informacija apie vizas - Vietnamo užsienio reikalų ministerijos puslapyje

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Vietnamas LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOJE, KORĖJOS RESPUBLIKAI, MIANMARO SĄJUNGOS RESPUBLIKAI, MONGOLIJAI, TAILANDO KARALYSTEI IR VIETNAMO SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI
Adresas: #A-18 King's Garden Villa, 18 Xiaoyun Road, Chaoyang District, 100125 Beijing, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00 Darbo laikas V: 9.00-18.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+86 10 845 185 20
amb.cn@urm.lt, konsuliniai klausimai: consul.cn1@urm.lt
+86 10 659 065 07
http://cn.mfa.lt
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Vietname sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Danijos ambasada Vietname

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 7th Floor, BIDV Tower, 194 Tran Quang Khai Street, Hanoi
Telefonas:+8448231888
Faksas: +84 4 823 19 99
El.p. adresas: hanamb@um.dk
Svetainė: www.ambhanoi.um.dk

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Vietnamas HOAI TRAN VU
Adresas: 24H Ha Hoi st., Hoan Kiem distr. Ha Noi VIETNAM
Jurisdikcija: Hanoi
+84439746116
Pareigos: Garbės konsulas Vietname
Vietnamas NGUEN THE KIEN
Adresas: No. 47 floor, Bitexco Financial Tower, No. 2 Hai Trieu St., Ben Nghe ward, Dist. Chi Minh City, Vietnam
+84987018282
Pareigos: Garbės konsulas Vietname

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Vietnamas Vietnamo Socialistinės Respublikos ambasada
Kanceliarija
Adresas: Resorowa 36, 02-956, Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 651 60 98
vnemb.pl@mofa.gov.vn vnemb.poland@yahoo.com
+48 22 844 6021,
+48 22 844 3780,
+48 22 844 6035
https://vnembassy-warsaw.mofa.gov.vn
Prekybos biuras
Adresas: Polna 48 m. 17, 00-644 Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 825 81 63,
+48 22 825 12 11
+48 22 825 81 06
plačiau »