TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Zimbabvė (Zimbabwe, ZW)

Skubios pagalbos telefono numeris: 999

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Dėl šalyje neseniai vykusių rinkimų rekomenduojama laikytis toliau nuo bet kokių manifestacijų, kaip taikiai jos bebūtų prasidėjusios. Galimas platesnis ginkluotų pajėgų dislokavimas šalyje - verta būti dėmesingais fotografuojant ir filmuojant. Neturint Zimbabvės Informacijos ministerijos išduoto leidimo, yra draudžiama fotografuoti valstybės tarnautojus, oro uostus, karinius pastatus, oficialias rezidencijas, ambasadas ir kitus valstybinius objektus.

Šalyje yra daug gamtos rezervatų bei safario medžioklės plotų, kuriuose turistai yra santykinai saugūs. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad kiekviename jų taisyklės gali skirtis, todėl rekomenduojama atidžiai pasirinkti kompetentingus gidus ir/arba tinkamai „Zimbabwe Ministry of Environment and Tourism“ autorizuotus medžioklės operatorius ir nepažeidinėti vietinių taisyklių. Yra uždrausta medžioti saugomų rūšių gyvūnus, pirkti ar parduoti juos ir jų dalis (pvz. dramblio kaulą). Nusižengus draudimui, gresia laisvės atėmimo bausmė iki 9 metų.

Gamtoje rekomenduojama visada išlaikyti saugų atstumą nuo gyvūnų bei visokeriopai atsižvelgti į kitas grėsmes, ypač aktyvaus turizmo (nusileidžiant plaustais, kanojomis, medžiojant) ir kelionių privačiais lėktuvais bei malūnsparniais metu.

Pasieniuose su Mozambiku ir Zambija vis dar yra neišminuotų ir apie tai niekaip vietoje nepažymėtų teritorijų.

Liūčių sezonų metu, nuo lapkričio iki vasario, kai kurie keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojamais.

Grynųjų pinigų išėmimas bankuose ir bankomatuose ribojamas, todėl patariama pakankama grynųjų suma apsirūpinti iš anksto. Verta atkreipti dėmesį, kad draudžiama išvežti iš šalies daugiau nei 1000 USD, ir kad tarptautinės banko kortelės priimamos ne visur ir veikia ne visada.

Keliaujant automobiliu, verta atkreipti dėmesį, kad aprūpinimas degalais yra nepastovus, todėl verta laikyti baką pakankamai užpildytu.

Siūlome atkreipti dėmesį į oro linijų Zimbabvėje patikimumą, pvz., aviakompanija Air Zimbabwe yra įtraukta į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą.

Rekomenduojama laikytis įprastinių atsargos priemonių:

  • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turint vertingų objektų (foto ir video kamerų, telefonų);
  • būti dėmesingais vairuojant automobilį: laikyti langus uždarytais ir duris užrakintas, priparkavus nepalikti jame vertingų daiktų;
  • nesinešioti didelių grynųjų pinigų sumų;
  • su savimi, atskirai nuo pinigų ir dokumentų, pastoviai turėti savo esminių dokumentų fotokopijas.
Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2019-01-11

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Zimbabvės vizą gali gauti šalies pasienio punktuose: informacija apie Zimbabvės vizas.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

South Africa LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI
Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45 Pietų pertrauka: 12.00-12.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+27 (0) 12 760 9000
amb.za@urm.lt
kons.za@urm.lt (for visa, passport and citizenship enquiries)
http://za.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Zimbabvėje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Jeigu vykstant į šią šalį reikalinga viza, dėl vizos gavimo sąlygų ir vietos Jums gali patarti šalies, į kurią vykstate, Užsienio reikalų ministerija.