TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Baltijos šalys stiprina konsulinį bendradarbiavimą

Sukurta: 2019.12.09 / Atnaujinta: 2019.12.09 09:18 Šalis ar teritorija Estija, Latvija
    Baltijos šalys stiprina konsulinį bendradarbiavimą

    Gruodžio 6 dieną, Baltijos Ministrų Tarybos susitikimo Rygoje metu, trijų Baltijos valstybių Ministrai Pirmininkai Saulius Skvernelis, Arturs Krišjānis Kariņš ir Jüri Ratas pasirašė atnaujintą trišalį susitarimą dėl konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo. Susitarimas įsigalios šalių Vyriausybėms jį patvirtinus.

    Papildydamas 2015 m. balandžio 20 d. Tarybos direktyvą (ES) 2015/637 dėl koordinavimo ir bendradarbiavimo priemonių, skirtų neatstovaujamų Europos Sąjungos piliečių konsulinei apsaugai trečiosiose šalyse palengvinti, šis susitarimas numato, kad Lietuvos Respublikos piliečiai dėl  konsulinės pagalbos suteikimo gali kreiptis į Latvijos ar Estijos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas, esančias ir Europos Sąjungos šalyse, kuriose Lietuvos Respublika neturi savo diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų.

    Susitarimas taip pat nustato galimybę šalims papildomai susitarti dėl reikiamos konsulinės pagalbos teikimo esant iš anksto nenumatytoms ar neaptartoms situacijoms, tuo stiprindamas Baltijos šalių regioninį bendradarbiavimą.