TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Europos Sąjunga stiprina savo piliečių konsulinę apsaugą trečiosiose šalyse

Sukurta: 2018.06.13 / Atnaujinta: 2018.06.13 09:54
    Europos Sąjunga stiprina savo piliečių konsulinę apsaugą trečiosiose šalyse

    Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos pradeda teikti konsulinę pagalbą ir trečiosiose šalyse neatstovaujamų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams. Tai numatyta naujame Užsienio reikalų ministro įsakyme, kuris įgyvendina  2015 m. balandžio 20 d. Tarybos direktyvą (ES) 2015/637 dėl koordinavimo ir bendradarbiavimo priemonių, skirtų neatstovaujamų Europos Sąjungos piliečių konsulinei apsaugai trečiosiose šalyse palengvinti.

    Pagal naują reglamentavimą ir Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys trečiosiose šalyse, kuriose Lietuvos Respublika neturi savo diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, ypatingais atvejais dėl konsulinės pagalbos suteikimo gali kreiptis į kitų ES valstybių narių diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.

    Konsulinė pagalba kitų ES narių atstovybėse teikiama nukentėjus nuo nusikaltimo, sunkaus nelaimingo atsitikimo arba sunkios ligos, kai reikalinga repatriacija dėl mirties ar įvykus nelaimei, taip pat kai reikalingi laikinieji kelionės dokumentai.