TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Sėkmingai baigiami antrieji VSF lėšomis finansuojamo projekto „STS darbuotojų mokymas, I etapas“ įgyvendinimo metai

Sukurta: 2017.12.14 / Atnaujinta: 2017.12.14 14:13
    Sėkmingai baigiami antrieji VSF lėšomis finansuojamo projekto „STS darbuotojų mokymas, I etapas“ įgyvendinimo metai

    Š. m. lapkričio 30 d. - gruodžio 1 d. ir gruodžio 6 - 7 d. Birštone įvykęs Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje, generalinių konsulatų Kaliningrade ir Sankt Peterburge darbuotojų 15 akademinių valandų mokomasis seminaras „Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių darbuotojų įvaizdis ir jo pagrindiniai elementai. Specialiosios tranzito schemos aktualijos.“ užbaigė antrus Vidaus saugumo fondo lėšomis finansuojamo projekto „STS darbuotojų mokymas, I etapas“ įgyvendinimo metus. Seminarą vedė VšĮ „Lietuvos viešojo administravimo institutas“ lektorės ir Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai.

    Seminaro metu dalyviai gilinosi į protokolo ir etiketo  subtilybes, stiprino turimas žinias apie šiuolaikinius reikalavimus dalykinei išvaizdai, tobulino bendravimo įgūdžius.

    Antrąją mokymų dieną seminaro dalyviai nagrinėjo kelionės dokumentų pripažinimo problematiką, buvo supažindinti su Šengeno vizų išdavimo naujovėmis. Tradiciškai, buvo aptarti aktualūs teisiniai ir praktiniai Specialiosios tranzito schemos funkcionavimo klausimai,  taip pat pasiruošimas žiemos sezonui ir 2018 m. Rusijos Federacijoje vyksiančiam Pasaulio futbolo čempionatui, kurio metu tikimasi žymaus keleivių traukiniuose skaičiaus padidėjimo.

    Projekto „STS darbuotojų mokymas, I etapas“, kuriam 2016 - 2018 m. iš viso skirta 176000 eurų, lėšomis per 2016 - 2017 m. buvo surengti keturi mokomieji seminarai, be to, Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai aktyviai dalyvavo seminaruose finansų, darbo teisės, viešųjų pirkimų, kalbos kultūros ir kitomis temomis, lankė informacinių technologijų sistemų naudojimo ir administravimo, užsienio kalbų kursus.