TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai efektyviai tobulina kvalifikaciją Vidaus saugumo fondo lėšomis

Sukurta: 2018.05.02 / Atnaujinta: 2018.05.08 09:23
  Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai efektyviai tobulina kvalifikaciją Vidaus saugumo fondo lėšomis

  Įgyvendinant Vidaus saugumo fondo lėšomis finansuojamą projektą „STS darbuotojų mokymas, I etapas“, š. m. balandžio 19 - 20 d. ir balandžio 26 - 27 d. Kaune buvo surengtas jau penktasis Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje ir generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojų mokomasis seminaras. Jo metu iš viso buvo apmokyti net 80 darbuotojų.

  13 akademinių valandų mokomąjį  seminarą „Saugumo užtikrinimo aspektai įgyvendinant Specialiąją tranzito schemą. Specialiosios tranzito schemos aktualijos.“ vedė Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas, UAB „Mokesčių srautas“ lektorius.

  Mokymų metu ypatingas dėmesys buvo skirtas 2018 m. birželį Rusijos Federacijoje vyksiančiam Pasaulio futbolo čempionatui, sklandaus ir efektyvaus darbo ir saugumo jo metu užtikinimui. Seminaro dalyviams buvo pateikta ypač naudinga informacija apie terorizmo grėsmes, jų prevenciją, saugų elgesį nepaprastųjų įvykių metu. Jie taip pat aktyviai diskutavo įvairiais Specialiosios tranzito schemos įgyvendinimo klausimais, plačiai aptarė pristatytas Specialiosios tranzito schemos aktualijas.

  Antrąją mokymų dieną seminaro dalyviai nagrinėjo fundamentalius kibernetinio saugumo principus ir saugaus darbo principus, buvo supažindinti su pasaulinėmis kibernetinių grėsmių tendencijomis ir kibernetinio saugumo teisiniu reglamentavimu.

  Trejų metų trukmės projektas  „STS darbuotojų mokymas, I etapas“, kuriam iš viso skirta 176000 eurų, sėkmingai vykdomas nuo 2016 m. Projekto lėšomis surengti jau penki mokomieji seminarai. Be to, siekdami tobulinti savo kvalifikaciją, Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai nuolat dalyvauja seminaruose finansų, darbo teisės, viešųjų pirkimų, kalbos kultūros ir kitomis temomis, lanko informacinių technologijų sistemų naudojimo ir administravimo, užsienio kalbų kursus.