TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Vairuotojo pažymėjimai

Sukurta: 2015.09.08 / Atnaujinta: 2018.05.08 11:26

Galiojimas užsienyje

Vairuotojo pažymėjimas, išduotas vienoje iš Europos Sąjungos (ES) šalių, galioja visose ES šalyse. Daugumoje ES šalių automobilį vairuoti galima nuo 18 metų. Jei jaunesnis nei 18 metų vairuotojas turi jam išduotą vairavimo pažymėjimą, vairuoti automobilio jis negali toje ES šalyje, kur vairavimas yra draudžiamas nesulaukus 18 metų amžiaus.

Daugumoje šalių nuomotis automobilį gali vyresni nei 20 metų amžiaus vairuotojai.

Lietuvos Respublikoje išduoti vairuotojo pažymėjimai galioja ir ne ES šalyse, kurios yra prisijungusios prie 1968 m. Vienos kelių eismo konvencijos (prisijungusių šalių sąrašą galima rasti čia). Dėl galiojimo terminų ir kitų klausimų patartina kreiptis į šalies, į kurią ketinate vykti, diplomatinę atstovybę. Daugiau inforamcijos apie vairuotojo pažymėjimo galiojimą - REGITRA tinklapyje.

Vairuotojo pažymėjimo ir registracijos dokumentų pametimas ar praradimas užsienyje

Apie užsienyje pamestus ar prarastus automobilio vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentus reikia pranešti tos valstybės policijai ir paprašyti išduoti pažymą apie pamestus ar prarastus dokumentus. Šią pažymą reikia pateikti Lietuvos Respublikos atstovybėje ir užpildyti atitinkamą prašymą, kad jam per Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją būtų išduota pažyma, leidžianti automobiliu grįžti į Lietuvą.

Už pažymos išdavimą imamas 30 eurų konsulinis mokestis.

VĮ Regitra informacija apie vairuotojo pažymėjimą.