Rekomenduojame jokiais tikslais nevykti į Afganistaną dėl itin nestabilios saugumo padėties ir didelės teroristinių išpuolių rizikos.
Saugumo padėtis Afganistane nuolat blogėja, Vakarų šalių piliečiams kyla didelė teroristinio ar nusikalstamo smurto, įskaitant pagrobimus, grėsmė. Šalyje vyksta kardinalūs politiniai, ekonominiai ir saugumo pokyčiai. Talibano valdžios padėtis išlieka neaiški dėl tarptautinės bendruomenės atsisakymo ją pripažinti ir gali greitai keistis.
Smurto proveržio rizika dėl naujausių politinių įvykių ir protestų išlieka labai aukšta. Primygtinai rekomenduojama vengti visų politinių demonstracijų ir viešų susibūrimų, įdėmiai stebėti saugumo situacijos pokyčius tarptautinėje ir vietos žiniasklaidoje. Papildomo saugumo reikėtų imtis keliaujant per religines šventes ar ramadano mėnesį, kuomet padidėja teroristinių išpuolių tikimybė.
Kabulo tarptautinio oro uosto veikla tebėra ribota, nors šiuo metu vykdomi keli komerciniai skrydžiai. Kelionė keliais Afganistane yra labai pavojinga, nes nestabili saugumo situacija žymiai padidino su kelionėmis susijusią riziką. Kai kurie sienos perėjimo punktai gali būti uždaryti arba gali būti uždaryti be išankstinio įspėjimo.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad dėl sudėtingos situacijos šalyje konsulinė pagalba Afganistane gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.
- Dažni teroristų išpuoliai, ypatingai viešose vietose
- Dažni turistų ir dirbančių Afganistane vakariečių grobimai
- Dažni savižudžių išpuoliai
- Visoje šalies teritorijoje nemažai nesprogusių minų ir kitų sprogmenų
- Ypač pavojingos masinių susibūrimų vietos: viešbučiai, stotys, parduotuvės, prekyvietės, valstybinės įstaigos ir tarptautinių organizacijų biurai
- Vyksta vietinių ginkluotų grupuočių kova
- Rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas
- Rekomenduojama gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].