Atnaujinta: 2024-08-05
Rekomenduojama nevykti į šalį
Užsienio reikalų ministerija nerekomenduoja keliauti į Bangladešą. Rugpjūčio 5 d. Ministrė Pirmininkė Hasina paskelbė atsistatydinanti ir paliko šalį po antivyriausybinių protestų, pasibaigusių smurtu ir žmonių aukomis. Bangladešo kariuomenė laikinai perėmė šalies kontrolę. Geležinkelio paslaugos nebeveikia, o ryšiai, įskaitant internetą, sutriko.
Bangladeše esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame būti itin atsargiems, sekti kompetentingų institucijų pranešimus ir vykdyti jų nurodymus, domėtis žiniasklaidos priemonėse skelbiama informacija apie padėtį šalyje, laikytis atokiau nuo viešų renginių, masinio susibūrimo vietų, demonstracijų, išlikti budriems. Su savimi visada reikėtų turėti pasą arba paso ir vizos kopiją. Daugiau informacijos galima rasti Bangladešo imigracijos departamento ir Civilinės aviacijos valdybos interneto svetainėse.
- Nerekomenduojama vykti į Čitagongo (Chittagong) apylinkes dėl nuolatinių susirėmimų tarp vietos policijos ir ginkluotų opozicinių grupuočių.
- Sostinėje Dakoje aukštas nusikalstamumo lygis, ypač tamsiu paros metu. Nusikaltimus (sukčiavimai, vagystės, užpuolimai, įsilaužimai) vykdo pavieniai asmenys arba grupuotės. Terorizmo grėsmė sostinėje didesnė nei kitose šalies vietose.
- Tarp vyriausybės ir opozicinių partijų tvyro didelė įtampa, neretai perauganti į antivyriausybinius protestus ir smurtinius susirėmimus.
- Viešint Bangladeše, rekomenduojama imtis atsargumo priemonių, ypač vietinių rinkimų metu, vengti protestų ir masinio susibūrimo vietų. Šalyje tikėtinos kelių blokados ir transporto trukdžiai.
- Šiuo metu egzistuoja didelė terorizmo grėsmė bei atsitiktinių ginkluotų išpuolių pavojus, ypač užsieniečių susibūrimo vietose.
- Ginkluotų apiplėšimų pavojus visoje šalies teritorijoje.
- Rekomenduojama pasisamdyti vietinį asmenį, lydintį visos kelionės metu.
- Šalies klimatui būdingi tropiniai ciklonai, liūčių sezonas (birželio – rugsėjo mėnesiais), dažni potvyniai patariama atidžiai stebėti orų prognozę.
- Maždaug pusė Bangladešo teritorijos (šiaurinė ir rytinė dalys) yra žemės drebėjimų rizikos zonoje.
- Šalies kelių būklė gana prasta.
- Bangladeše, priešingai nei Lietuvoje, eismas vyksta kairiąja puse.
- Rekomenduojama nesinaudoti Bangladešo taksi paslaugomis ir viešuoju transportu, kuris yra perpildytas, itin dažnai pasitaiko keleivių mirtimis pasibaigiančių incidentų. Patariama samdytis asmeninį vairuotoją.
- Rekomenduojama vengti kelionių su Bangladeše registruotomis oro linijomis.
- Nerekomenduojamos kelionės tamsiu paros metu.
- Planuojant Bangladeše naudotis Lietuvos bankų išduotomis mokėjimo kortelėmis, rekomenduojame apie tai informuoti atitinkamus bankus.
- Su savimi nesinešioti didelės grynųjų pinigų sumos.
- Saugoti pasą, kitus dokumentus.
- Su savimi visur nešiotis paso kopiją, nuotrauką, Bangladešo vizą, mobilųjį telefoną.
- Rekomenduojama gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas.
- Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.
- Žemas medicinos paslaugų lygis ir prastos sanitarinės sąlygos visoje šalyje.
- Uodų platinamos ligos, pavyzdžiui, Dengės karštligė, pasireiškia ištisus metus. Visame Bangladeše, įskaitant Daką, labai padaugėjo Dengės karštligės atvejų.
- Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, nuo balandžio mėnesio šalyje užregistruota daugiau kaip 135 000 Dengės karštligės atvejų ir 650 mirčių. Tai yra didžiausias per visą istoriją Dengės karštligės protrūkis Bangladeše. Būtina imtis atsargumo priemonių, kad išvengtumėte uodų įkandimo.
- Didelis sergančiųjų AIDS skaičius.
- Būtinas pilnas sveikatos draudimas.
- Rekomenduojama atidžiai sekti vietinę spaudą anglų kalba.
Bendrojo pagalbos centro (policija, greitoji medicinos pagalba ir priešgaisrinė tarnyba) telefono numeris skambinant tiek iš fiksuoto ryšio, tiek iš mobiliojo telefono – 999.
Bangladešo turizmo policija siekia užtikrinti turistams saugią aplinką, daugiau informacijos rasite turizmo policijos interneto svetainėje, Facebook ir Youtube kanaluose, mobiliojoje programėlėje Hello Tourist, taip pat paskambinę pagalbos linijos telefonais +88 01320-222222, +88 01887-878787.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba
Kelionės dokumento galiojimas
Vykstant į Bangladešą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo planuojamo išvykimo iš šalies dienos.
Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.
Informacija apie vizas - Bangladešo vizų išdavimo sistemoje.
Skiepai
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:
9.00-18.00
9.00-16.45
13.00-13.45
Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
Visa Bangladešo Liaudies Respublikos teritorija
Garbės konsulas