Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Burkina Fasas (Burkina Faso) Burkina Fasas
Aktualu: 2024-07-19
Atnaujinta: 2024-06-06
Skubios pagalbos telefono numeris: 18
Rekomenduojama nedelsiant išvykti iš šalies

Rekomenduojama nedelsiant išvykti iš šalies

Primygtinai rekomenduojame susilaikyti nuo bet kokių kelionių į Burkina Fasą dėl didelio terorizmo lygio, nusikalstamumo, pagrobimų rizikos ir neapibrėžtos politinės padėties.


2022 m. sausio 24 d. Burkina Fase kariuomenė įvykdė karinį perversmą: šalies prezidentą sulaikė, o Vyriausybės veiklą ir konstitucinę tvarką sustabdė. 2022 m. rugsėjo 30 d. sostinėje įvyko dar vienas valdžios perversmas. 2022 m. spalio 6 d. buvo patvirtintas laikinasis prezidentas. 2023 m. rugsėjo 27 d. įvyko nesėkmingas bandymas įvykdyti dar vieną perversmą. Burkina Faso vyriausybės atstovas spaudai teigė, kad 2024 d. sausio 14 d. buvo sužlugdytas bandymas įvykdyti perversmą, kurį organizavo karininkų, išėjusių į pensiją, tinklas.

Saugumo situacija šalyje itin trapi. Burkina Faso karinė valdžia solidarizuojasi su Nigerio ir Malio karinėmis valdžiomis, su kuriomis kartu 2024 m. sausio pab. paskelbė pasitraukiančios iš ECOWAS (Vakarų Afrikos ekonominės bendrijos). Karinė chunta planavo surengti rinkimus 2024 m. liepos mėn., tačiau nusprendė pratęsti pereinamąjį laikotarpį 5-riems metams nuo 2024 m. liepos 2 d. Politinė padėtis išlieka neaiški ir gali artimiausiu metu pablogėti. Esantiems šalyje rekomenduojama kuo skubiau išvykti bei vengti didesnių politinių mitingų, susibūrimų ir demonstracijų, kurie gali peraugti į smurtinius susirėmimus arba tapti teroristų taikiniais.

Sienos kirtimo punktai, oro uostai gali būti be įspėjimo uždaryti. Primygtinai rekomenduojama nevykti į pasienio teritoriją, besiribojančią su Maliu, Nigeriu ir Gana. Ganos valdžia buvo dislokavusi specialiąsias pajėgas pasienyje su Burkina Fasu dėl išaugusios įtampos, kurią kursto islamistų kovotojai. 2023 m. liepos 26 d. įvyko valdžios perversmas Nigeryje. Rekomenduojama sekti žiniasklaidą ir kitus informacijos šaltinius, kadangi dėl blogėjančios saugumo situacijos sienos kirtimo punktai su Nigeriu ir kitomis kaimyninėmis valstybėmis gali būti uždaryti be įspėjimo. Bet kuriuo metu gali būti įvesti papildomi saugumo apribojimai: komendanto valanda, nepaprastoji padėtis. 

Burkina Fase didelis terorizmo pavojus. Teroristinės grupuotės rengia išpuolius Burkina Fase bei kontroliuoja didelę dalį teritorijos. Taikiniais gali būti pasirenkami viešbučiai, restoranai, policijos nuovados, maldos vietos, mokyklos, kariniai postai. Dėl teroristinių išpuolių ir pagrobimų grėsmės nerekomenduojama vykti į šiaurinę šalies dalį, į šiaurę nuo Boulsa miesto, į W nacionalinį parką ir į pietrytinę šalies dalį, pasienyje su Nigerija ir Beninu.

Pasienyje su Maliu sustiprėjo tarpetniniai konfliktai, fiksuoti užsieniečių pagrobimo atvejai, suintensyvėjo džihadistinių grupių veikla. Kuo toliau nuo sostinės, tuo silpnesnė centrinės valdžios įtaka. Šalies šiaurėje 2023 m. birželio 28 d. įvykdyta teroristų ataka nusinešė 34 karių gyvybes. 2023 m. gegužės 31 d. šalies vakarinėje dalyje buvo nužudyta 40 žmonių, taip pat gegužės 19 d. – 20 civilių mirė per ataką. Rugsėjo 5 d. pranešta apie 53 žuvusius per kariuomenės susirėmimus su sukilėlių kovotojais šalies šiaurėje. 2023 m. lapkričio mėn. pranešta apie 40 civilių aukų. 2024 m. vasario mėn. per atakas buvo nužudyti 223 civiliai, įskaitant 56 vaikus.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad dėl sudėtingos padėties Burkina Fase konsulinė pagalba šioje šalyje esantiems Lietuvos piliečiams gali būti teikiama tik labai ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.

Šalies keliuose fiksuojama nemažai transporto priemonių pagrobimų bei ginkluotų apiplėšimų. Ypač pavojingi keliai į Dramblio Kaulo Krantą, Beniną, Nigerį bei kelias iš Ugadugu į Po. Patariama keliauti tik dienos metu, ir, jei įmanoma, automobilių kolonose. Liūčių sezono metu (birželio - spalio mėnesiais) galimi potvyniai ir nuošliaužos, dalis kelių gali būti nepravažiuojami. Sausio – kovo mėnesiais pasitaiko smėlio audrų iš Sacharos dykumos. Naudokitės tik registruoto taksi paslaugomis, kurias patariama užsakyti per viešbutį. Nerekomenduojama naudotis viešuoju transportu dėl saugumo ir nusikaltimų rizikos.

Už disponavimą narkotikais taikomos itin griežtos bausmės. Burkina Faso muitinė gali konfiskuoti su religinėmis apeigomis susijusius daiktus, kaukes bei antikvariatą. Meno kūrinių eksportas turi būti suderintas su Kultūros ministerija. Draudžiama fotografuoti karinius ir valstybinius pastatus bei objektus. Su savimi privaloma turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis yra itin limituotas, sostinėje tik didesni viešbučiai ir restoranai priima kreditines korteles, ribotas bankomatų skaičius. Pasitaiko sukčiavimo atvejų.  

Humanitarinė padėtis šalyje itin prasta, numatoma, kad 2024 m. 6.3 mln. žmonių bus reikalinga humanitarinė pagalba. Medicininės paslaugos šalyje itin ribotos, dalis medicinos įstaigų bei mokyklų yra uždarytos. Plačiai paplitusi maliarija ir kitos tropinės ligos. Rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti visapusišku kelionių draudimu, kuris padengtų visas medicinos išlaidas užsienyje. Daugiau informacijos prancūzų kalba apie ligų protrūkius galite rasti Burkina Faso sveikatos apsaugos ir visuomenės higienos ministerijos puslapyje.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Burkina Fasą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo planuojamo išvykimo iš šalies datos.

Norint gauti vizą, galima kreiptis į Burkina Faso ambasadą Vokietijoje arba užpildyti prašymą interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie vizos išdavimą skelbiama Burkina Faso ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Prancūzijos ambasada Burkina Fase (ATSTOVAVIMAS LAIKINAI SUSTABDYTAS)

Adresas: BP 504, Ouagadougou 01-Quartier Koulouba - Entrée visiteurs - face à la RTB - Télévision

Rue de l’Hospitalité

Telefonas: +226 25 49 66 66

El. paštas: 

Svetainė: La France au Burkina Faso (ambafrance.org)

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Burkina Faso teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas