Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Haitis (Haiti) Haitis
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-06-12
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

 • Rekomenduojama nevykti į šalį, o ten esančius – išvykti dėl neapibrėžtos saugumo padėties, gaujų vykdomo smurto, pagrobimų rizikos. Galimybės gauti konsulinę pagalbą Haityje yra labai ribotos, nes užsienio valstybių, tarp jų ir Europos Sąjungos šalių, ambasados uždarytos.
 • Š. m. kovo mėn. pradžioje buvo pranešama apie nusikaltėlių gaujų bandymus užimti Haičio kalėjimus ir sostinės oro uostą. Gegužės mėnesį po 3 mėnesių uždarymo buvo vėl atidarytos mokyklos, oro uostas. Kovo 3 d. šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis ir komendanto valanda. Situacija nestabili ir pavojinga, atvykus į Haitį galimybių išvykti nėra. Pranešama apie tūkstančius žuvusiųjų ar sužeistų gyventojų.
 • Nuo sausio mėnesio labai išaugo gaujų nusikalstamumas net ir tokiose vietovėse, kurios buvo laikomos saugiomis Port o Prense ir už jo ribų. Per 2023 m. pirmąjį ketvirtį smurtinių nusikaltimų (žmogžudysčių, išžaginimų, pagrobimų, linčiavimo) skaičius išaugo daugiau nei dvigubai (nuo 692 iki 1647 nusikaltimų per tą patį laikotarpį, lyginant su praėjusiais metais). Itin išaugo seksualinio smurto atvejų skaičius prieš moteris ir mergaites. Vaikai grobiami, žudomi ir prievartaujami, apšaudomi mokyklose. Mokyklos uždaromos dėl nesaugumo.
 • Dažni pagrobimai – nors dažniausiai taikomasi į vietinius haitiečius, pasitaiko ir pagrobtų užsieniečių. Teisėsauga nepajėgia kovoti su nusikalstamomis grupuotėmis, kurios konkuruoja dėl teritorijų. Jungtinių Tautų duomenimis, 2022 metais Haityje nužudyta 1400 asmenų ir daugiau negu 1000 asmenų pagrobta. 
 • Policijos pagalbos nesulaukiantys gyventojai patys pradeda kovoti su ginkluotomis gaujomis, žudo gaujų narius.
 • Vyksta protestai, vykdomi išpuoliai prieš valdžios institucijas, mokyklas, diplomatines ir konsulines atstovybes, tarptautines organizacijas, nevyriausybinių organizacijų biurus ir maisto sandėlius, blokuojami keliai. Demonstracijos, protestai ir kelių blokados gali būti neprognozuojami ir pratrūkti smurtu. Jei nepaisant URM rekomendacijos vykstate į Haitį, stebėkite vietos žiniasklaidą, pasirenkite planą, kaip elgtis nenumatytais atvejais.
 • Nusikalstamumas dar labiau padidėja šventiniu laikotarpiu gruodžio mėnesį, Karnavalo metu (vasarį-kovą) ir mokslų metų pradžioje (vėlyvą rugpjūtį-ankstyvą rugsėjį).
 • Trūksta kuro, todėl nesistemingai teikiamos bazinės paslaugos, stinga maisto, elektra tiekiama nestabiliai, sutrikę transporto ir medicinos paslaugos.
 • Komendanto valanda ir naujos saugumo taisyklės gali būti paskelbtos iš anksto neperspėjus. Jei vis dėlto esate Haityje, venkite demonstracijų ir susibūrimų, remkitės vietos valdžios nurodymais.
 • Kovo 5 d. Dominikos Respublika uždarė sieną su Haičiu, todėl keliauti tarp šių dviejų valstybių nei sausumos, nei jūrų ar oro keliais nepavyks.  
 • Įvairūs nusikaltimai (vagystės, pagrobimai už išpirką, ginkluoti apiplėšimai, nužudymai ir kt.) įvykdomi net šviesiu paros metu, tačiau rizika išauga naktį nuošaliose vietovėse. Kategoriškai nerekomenduojama keliauti vieniems ir tamsiu paros metu. Rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių esant Port o Prenso centre, kur aktyviai veikia įvairios gaujos. Patariama būti atsargiems vykstant iš ar į Toussaint Louverture tarptautinį oro uostą. Vietos valdžios institucijoms ir policijai trūksta pajėgų užtikrinti tvarką ir saugumą, todėl galimybės nukentėjus gauti pagalbą yra ribotos.
 • Rekomenduojama nesinešioti su savimi didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, brangių papuošalų, nedemonstruoti elektroninių prietaisų, nesilankyti lūšnynų rajonuose, ypač sostinės Petion-Ville, Carrefour, Cite Soleil, Martissant ir Bel Air. Tapus apiplėšimo taikiniu rekomenduojama fiziškai nesipriešinti. Vairuojant patariama užrakinti automobilį, uždaryti langus, automobilį statyti kuo arčiau kelionės tikslo, uždarose ir saugomose stovėjimo aikštelėse. Spūstyse vienos automobiliu keliaujančios moterys neretai tampa ginkluotų užpuolikų taikiniu.
 • Vairuojant dažnai nesilaikoma kelių eismo taisyklių, mažai kelio ženklų. Naudotis viešuoju transportu yra nesaugu, rekomenduojama vykti nuosavu automobiliu arba viešbučio taksi. Prieš atvykstant į šalį rekomenduojama iš anksto pasirūpinti viešbučio rezervacija ir transportu iš oro uosto.
 • Naudokitės tik bankomatais, esančiais banko padaliniuose, prekybos centruose arba viešbučiuose.
 • Patariama turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas.
 • Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir prekybą jais numatytos itin griežtos bausmės. Rekomenduojame daiktus susidėti bei gabenti patiems, taip užtikrinant, jog jokios narkotinės medžiagos nebus jums įdėtos be jūsų žinios.
 • Nors tos pačios lyties žmonių santykiai Haityje yra legalūs, dėl konservatyvaus vietinių požiūrio, rodydami jausmus galite pritraukti nepageidaujamą dėmesį.
 • Šalyje galimi žemės drebėjimai – kai kurie jų itin galingi ir nusineša šimtus tūkstančių žmonių gyvybių. 
 • Uraganų sezonas trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Po liūčių prasideda potvyniai, nuošliaužos. Visada atidžiai išklausykite orų prognozes ir oficialius pranešimus, kuriuose gali būti skelbiama informacija dėl evakuacijos.
 • Sveikatos apsaugos infrastruktūra šalyje yra itin ribota. Haityje nėra centralizuotų skubiosios pagalbos paslaugų. Sostinėje normaliai veikia tik 20 proc. medicinos įstaigų. Ligoninėse tikimasi, kad už suteiktas paslaugas iš karto atsiskaitysite grynaisiais pinigais, net jei esate apdrausti. 
 • Šalyje nemenka infekcinių ligų grėsmė, todėl patariama laikytis griežtų higienos normų, valgyti tik tinkamai paruoštą maistą ir gerti į butelius išpilstytą geriamąjį vandenį.
 • Haityje rizikuojama užsikrėsti cholera. Liūčių laikotarpiu (balandžio – spalio mėnesiais) ir iš karto po jo padidėja rizika užsikrėsti čikungunijos virusu. Virusą platina uodai, todėl reikia saugotis jų įkandimų. Ligos požymiai – karščiavimas, galvos skausmas, nuovargis, pykinimas, vėmimas, raumenų ir sąnarių skausmai. Paprastai geriau pasijuntama per savaitę, tačiau skausmai gali tęstis kelis mėnesius ar net metus.
 • Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.
 • Šalyje užfiksuoti maliarijos atvejai. Įmanoma užsikrėsti Dengės karštlige.

Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Haityje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltiniai – Jungtinės Karalystės ir Kanados Vyriausybių patarimai keliautojams bei pasaulio žiniasklaida.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Haitį, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius. 

Lietuvos Respublikos piliečiai be vizos Haityje gali būti 90 dienų.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvos Respublikai nėra.

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas