Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Balsavimas užsienyje
sukurta: 2016.10.20 / atnaujinta: 2024.05.20 10:44

Ką daryti norint balsuoti užsienyje?

1. Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje. Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Kaip registruotis balsavimui užsienyje? – video

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

  • Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje ankstesniuose rinkimuose ir nurodė savo el. pašto adresus, VRK elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui kituose rinkimuose.
  • Rinkėjo registracijos prašyme rinkėjas turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu ar atvyks į diplomatinę atstovybę nustatytu laiku. Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

2. Balsuoti:

  A. LR diplomatinėje atstovybėje. Rinkimų dieną su asmens dokumentu atvykite į atstovybę, kurioje balsuoti užsiregistravote. Atstovybių sąrašą pagal kuruojamas šalis galite rasti čia. Nepamirškite atstovybės puslapyje pasitikrinti balsavimo laiko.

  B. Paštu. Jei rinkimų dieną negalite atvykti į LR atstovybę, galite balsuoti paštu, tačiau tai būtina nurodyti registruojantis balsavimui. Adresu, kurį pateikėte užsiregistruodami, gausite rinkimų biuletenį. Jį užpildę nedelsdami išsiųskite nurodytos diplomatinės atstovybės adresu.

 

Referendumai dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais.

Papildomai registruotis balsuoti referendumuose nereikia. Rinkėjai, kurie jau užsiregistravo balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, automatiškai bus įtraukti į sąrašus rinkėjų, balsuosiančių referendumuose. Rinkėjai, kurie dar registruosis balsuoti rinkimuose, registruodamiesi Rinkėjo Puslapyje matys atnaujintą informaciją dėl balsavimo referendumuose

 

Jei nepavyko užsiregistruoti, prašome susisiekti su atstovybe arba Vyriausiąja rinkimų komisija tel. Nr. +370 620 75079, el. p. mindaugas.skackauskas@vrk.lt el. p. tautvydas.jasinskas@vrk.lt