Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444
Vairuotojo pažymėjimai
Sukurta: 2015.09.08 / Atnaujinta: 2020.12.31 11:55

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas užsienyje

Vairuotojo pažymėjimas, išduotas vienoje iš Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės bendrijos (EEE) šalių ir Šveicarijoje, galioja visose ES šalyse. Daugumoje ES šalių automobilį vairuoti galima nuo 18 metų. Jei jaunesnis nei 18 metų vairuotojas turi jam išduotą vairavimo pažymėjimą, vairuoti automobilio jis negali toje ES šalyje, kur vairavimas yra draudžiamas nesulaukus 18 metų amžiaus.

Daugumoje šalių nuomotis automobilį gali vyresni nei 20 metų amžiaus vairuotojai.

Lietuvos Respublikoje išduoti vairuotojo pažymėjimai galioja ir ne ES šalyse, kurios yra prisijungusios prie 1968 m. Vienos kelių eismo konvencijos  ir 1949 m. Ženevos kelių eismo konvencijos, tačiau, norint šiose šalyse vairuoti, būtina turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.  Daugiau informacijos apie vairuotojo pažymėjimo galiojimą ir tarptautinio vairuotojo pažymėjimo išdavimą - REGITRA tinklapyje.

Vairuotojo pažymėjimo ir registracijos dokumentų pametimas ar praradimas užsienyje

Apie užsienyje pamestus ar prarastus automobilio vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentus reikia pranešti tos valstybės policijai ir paprašyti išduoti policijos pažymą apie pamestus ar prarastus dokumentus. Šią pažymą reikia pateikti Lietuvos Respublikos atstovybėje ir užpildyti atitinkamą prašymą išduoti konsulinę pažymą vietoje pamesto transporto priemonės registracijos pažymėjimo arba vairuotojo pažymėjimo.

Už konsulinės pažymos išdavimą imamas 30 eurų konsulinis mokestis.

VĮ Regitra informacija apie vairuotojo pažymėjimą.