Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU! Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į Jungtinę Karalystę atvykstantys ES šalių piliečiai privalo turėti pasus. Su savo šalies asmens tapatybės kortele gali atvykti tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES piliečiai (turintys nuolatinio arba nenuolatinio (settled / pre-settled) gyventojo statusą). Informaciją dėl kelionėms į Jungtinę Karalystę tinkamų dokumentų galite rasti interneto svetainėse https://www.gov.uk/uk-border-control ir https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Kelionės dokumentai
Sukurta: 2015.07.07 / Atnaujinta: 2021.09.21 11:09

SVARBU: Vykstant į bet kurią užsienio valstybę privaloma turėti kelionės dokumentą.

Norėdami sužinoti, ar keliaujant į užsienio valstybę užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, pasirinkite šalį, į kurią vyksite.

Kelionės dokumentai

Patarimai

  • Įsitikinkite, kad asmens dokumentai galioja visą kelionės periodą. Kai kuriose ne Šengeno zonos valstybėse reikalaujama, kad pasas galiotų bent 6 mėn. po išvykimo iš šalies.
  • Jei turite ir pasą, ir asmens tapatybės kortelę, stenkitės laikyti juos skirtingose vietose, kad vienu metu neprarastumėte abiejų.
  • Patartina visuomet turėti asmens dokumento kopiją ar bent jo nuotrauką mobiliajame telefone ar elektroninio pašto paskyroje.
  • Primygtinai rekomenduojame neviešinti asmens dokumentų ir lėktuvo bilietų nuotraukų socialiniuose tinkluose, nes juose esančia asmenine informacija gali pasinaudoti sukčiai.

Naudingos nuorodos