Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

Sužinokite daugiau
Kelionės dokumentai
Sukurta: 2015.07.07 / Atnaujinta: 2021.05.05 15:40

SVARBU: Vykstant į bet kurią užsienio valstybę privaloma turėti kelionės dokumentą.

Norėdami sužinoti, ar keliaujant į užsienio valstybę užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, pasirinkite šalį, į kurią vyksite.

Kelionės dokumentai

Patarimai

  • Įsitikinkite, kad asmens dokumentai galioja visą kelionės periodą. Kai kuriose ne Šengeno zonos valstybėse reikalaujama, kad pasas galiotų bent 6 mėn. po išvykimo iš šalies.
  • Jei turite ir pasą, ir asmens tapatybės kortelę, stenkitės laikyti juos skirtingose vietose, kad vienu metu neprarastumėte abiejų.
  • Patartina visuomet turėti asmens dokumento kopiją ar bent jo nuotrauką mobiliajame telefone ar elektroninio pašto paskyroje.
  • Primygtinai rekomenduojame neviešinti asmens dokumentų ir lėktuvo bilietų nuotraukų socialiniuose tinkluose, nes juose esančia asmenine informacija gali pasinaudoti sukčiai.

Naudingos nuorodos