Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Bevizis režimas Augustavo parko teritorijoje Baltarusijoje
sukurta: 2016.10.27 / atnaujinta: 2024.05.20 09:18

Kokie dokumentai reikalingi, norint įvažiuoti į bevizę zoną?

Užsienietis privalo turėti pasą ir specialų leidimą, suteikiantį teisę lankytis bevizėje zonoje. Šis dokumentas yra dviejų rūšių: individualiam ir grupiniam parko lankymui. Individualiame leidime nurodomi turizmo agentūros duomenys, turisto asmens duomenys, buvimo Baltarusijoje laikas, taip pat kelionės programa. Grupiniame leidime be programos ir turo operatoriaus duomenų bus nurodomas turistų sąrašas, įskaitant turistinės grupės vadovą.

Leidimą išduos kelionių operatorius, kuris teikia paslaugas Gardino teritorijoje, „Augustavo kanalo“ parke ir šalia esančiose teritorijose. Kelionių operatorius ne tik išduoda leidimą bet ir privalo informuoti atvykstančiuosius apie atsakomybę pažeidus Baltarusijos įstatymus.

Norint gauti leidimą, turizmo agentūrai elektroniniu paštu ar paštu reikia pateikti šiuos asmens duomenis:

  1. pavardę, vardą, tėvavardį (jei įrašytas asmens dokumentuose)
  2. lytį
  3. gimimo datą
  4. pilietybę
  5. paso seriją ir numerį

Per kokius pasienio punktus turistai galės atvykti?

Be vizų turistai į Baltarusiją iš Lietuvos Respublikos galės atvykti tik per šiuos pasienio punktus: sausumos pasienio punktą „Raigardas - Pryvalka“ ir sezoninį upių pasienio punktą „Švendubrė – Pryvalka“. Sezoninis pasienio punktas dirba nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d..

Apie užsieniečių atvykimą turizmo operatorius privalo pranešti prieš 24 val. iki turistų įvažiavimo į Baltarusiją. Duomenis apie turistus turizmo agentūra teiks elektroniniu būdu.

Kokios gyvenamosios vietovės patenka į bevizę zoną?

Teritorijai, kurioje veiks bevizis režimas, priklauso Gardinas, taip pat Gardino rajono Gožos, Koptiovo, Odelsko, Podlabno ir Sapockino kaimų tarybų teritorijos.

Kokią pinigų sumą pinigų reikia turėti vykstant į bevizio režimo zoną?

Kiekvienai buvimo dienai turistas privalo turėti pinigų sumą užsienio valiuta, atitinkančią ne mažiau 42 Baltarusijos rublius (BYN, 2016.10.27 valiutos keitimo kursu - 20€).

Kiek laiko užsienietis gali būti bevizėje zonoje?

Turistas bevizėje zonoje gali būti 5 paras.

Ką daryti, jeigu turistas dėl ligos, stichinių nelaimių, nepaprastosios padėties ir kitų nenumatytų atvejų nespėja išvykti?

Tokiu atveju užsienietis arba jo atstovas kreipiasi į artimiausią kompetentingą Baltarusijos instituciją su prašymu dėl laikinojo buvimo pratęsimo ir registracijos. Šiuo atveju užsieniečiui išduodama viza išvykimui iš Baltarusijos.

Ką daryti užsieniečiui, pametusiam leidimą ir/arba pasą?

Pametęs leidimą užsienietis turi kreiptis į turizmo agentūrą dėl dublikato išdavimo.

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis pametė pasą ir negali išvykti už šalies ribų, jis turi kreiptis į LR generalinį konsulatą Gardine dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo.

Kas kontroliuos turistų judėjimą?

Be vizos turistai gali būti tik parko „Augustavo kanalas“ teritorijoje. Juos kontroliuos Baltarusijos vidaus reikalų institucijos bendradarbiaujant su pasienio valdyba, valstybės saugumo komitetu ir Užsienio reikalų ministerija.

Turistus, kurie išvažiuos už leistinos bevizės lankymo teritorijos ribų arba vengs išvykti iš Baltarusijos per nustatytą laiką, už įstatymų pažeidimą gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn. Taigi, pasienio juostoje ir bevizio režimo zonoje turistai privalo judėti tik turistiniais maršrutais, dviračių ir pėsčiųjų takais, automobilių keliais, ir Augustavo kanalo vandens ruožais.

Daugiau informacijos:

Oficialus bevizio režimo informacijos tinklapis

LR generalinis konsulatas Gardine

Baltarusijos ambasada Vilniuje