Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą, lėšomis keliama Lietuvos vizų tarnybų darbuotojų kvalifikacija
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM), siekdama užtikrinti aukščiausią teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, įgyvendino Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą, 2021-2027 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Vizų tarnybų darbuotojų mokymas, I etapas“, projekto Nr. SVVP/2023/231 (toliau – Projektas).
Projekto tikslas – užtikrinti aukštą visų Lietuvos Respublikos vizų tarnybų užsienyje darbuotojų (konsulinių pareigūnų ir techninių darbuotojų) kvalifikacijos lygį, kad prašymus išduoti Šengeno vizą pateikiantiems asmenims būtų teikiamos tik kokybiškos, veiksmingos ir klientams palankios paslaugos. Įgyvendinant projektą, surengti dveji mokymai Lietuvoje ir vieneri mokymai Turkijoje, suteikiant 53 darbuotojams žinių apie Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius su prašymų gauti Šengeno vizą pateikimu ir nagrinėjimu susijusius klausimus, ir jų tinkamą taikymą. Mokymų programos sudarytos įvertinus politines ir socialines pasaulio bei regiono aktualijas, galiojančių teisės aktų pakeitimus, nelegalios migracijos situaciją, naujausią teismų praktiką.
URM daugelį metų nuosekliai vykdo vizų tarnybų darbuotojų (konsulinių pareigūnų, priimančių sprendimus dėl Šengeno vizų išdavimo, ir techninių darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su prašymus Šengeno vizoms gauti pateikiančiais asmenimis) reguliarius mokymus, finansuojamus tiek biudžeto, tiek Europos Sąjungos fondų finansine parama, kadangi kvalifikacijos tobulinimas turi būti nuolatinis ir nepertraukiamas, siekiant užtikrinti aukščiausią teikiamų konsulinių paslaugų kokybę.
Projekto įgyvendinimui skirta 93 333,33 eurų. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2023/04–2024/12.
Projektas prisidėjo siekiant Nacionalinio pažangos plano 8 (didinti teisinės sistemos ir viešojo valdymo veiksmingumą) ir 9 (stiprinti Lietuvos įtaką pasaulyje ir ryšius su diaspora) strateginių tikslų ir padės įgyvendinant Nacionalinio pažangos plano 8.6 (gerinti viešojo valdymo institucijų teikiamų paslaugų kokybę, didinti jų prieinamumą ir patrauklumą) ir 9.1 (stiprinti atstovavimą Lietuvos interesams tarptautinėje erdvėje ir diasporos politiką) uždavinius.