Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Aktuali informacija ne URM kompetencijos klausimais

DĖMESIO! Atvykusiųjų į Lietuvą asmenų izoliacijos, privalomų COVID-19 tyrimų, keleivio anketos pildymo ir skiepų klausimais  konsultuoja  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie LR SAM (NVSC) telefonu +370 5 264 9676, el. paštu . Daugiau informacijos rasite NVSC interneto svetainėje.

Užsienio valstybių piliečių atvykimo ir sienų kirtimo bei kontrolės klausimais rekomenduojame kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie LR VRM telefonu +370 5 271 9305, el. paštu . Daugiau informacijos rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM interneto svetainėje.

Užsienio valstybių piliečių teisėto buvimo Lietuvos Respublikoje klausimais rekomenduojame kreiptis į Migracijos departamentą prie LR VRM telefonu 8 707 67000, el. paštu . Daugiau informacijos rasite Migracijos departamento prie LR VRM interneto svetainėje.

DUK

Naujausią informaciją dėl gyvenimo Jungtinėje Karalystėje bei vykimo į šią šalį sąlygų galite rasti čia.


Atnaujinta : 2021-07-28

Remiantis šiuo metu Jungtinės Karalystės Vyriausybės skelbiama informacija, Europos Sąjungos piliečiams, vykstantiems į (iš) šią šalį po 2020 m. sausio 31 d., pakanka turėti galiojantį kelionės dokumentą: pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į JK atvykstantys ES šalių piliečiai privalės turėti pasus. Su savo šalies asmens tapatybės kortele galės atvykti tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES piliečiai (turintys nuolatinio arba nenuolatinio (settled / pre-settled) gyventojo statusą).

Daugiau informacijos Jungtinės Karalystės vyriausybės puslapyje: https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit


Atnaujinta : 2021-07-28

Asmens grįžimo pažymėjimas (AGP) išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir buvimo valstybėje gimusiems vaikams, kurių bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis ir kuriems nebuvo išduoti Lietuvos Respublikos pasai ar tapatybės kortelės. AGP išduodamas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, ir jo išdavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai. Emergency travel document (ETD) išdavimą reglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai, jis išduodamas Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams ne jų pilietybės valstybės diplomatinėse atstovybėse, jei šalyje, kurioje asmuo neteko kelionės dokumento nėra jo pilietybės valstybės diplomatinės atstovybės. Taigi, Lietuvos atstovybės Lietuvos piliečiams išduoda AGP, o jei kreipiasi kitos ES valstybės narės pilietis – ETD. Lietuvos atstovybė Lietuvos piliečiui išduoti ETD negali. Lietuvos Respublikos piliečiai, praradę savo asmens tapatybės dokumentą, valstybėse, kuriose nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, gali kreiptis į bet kurią Europos Sąjungos valstybės narės diplomatinę atstovybę su prašymu išduoti ETD grįžimui į kilmės valstybę. Atkreiptinas dėmesys, kad AGP skirtas grįžti į Lietuvą (t.y. galutinis kelionės tikslas turėtų būti Lietuva), tačiau kelionės metu galima tranzitu vykti per kitas užsienio valstybes, jei tai yra artimiausias ar patogiausias kelias į Lietuvą. Į AGP ir ETD gali būti klijuojamos vizos. Daugiau apie AGP išdavimą rasite čia, o daugiau apie ETD išdavimą rasite čia.


Atnaujinta : 2020-11-24

Trumpalaikė Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją dėl kitų nei imigracija priežasčių ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį, skaičiuojant nuo pirmos apsilankymo dienos. Apsilankymų skaičius priklauso nuo to, kokia viza buvo išduota: vienkartinė („01“) leidžia įvažiuoti ir išvažiuoti vieną kartą; dvikartinė („02) – atitinkamai du kartus ir daugkartinė („MULT“) – daugiau nei du kartus su sąlyga, kad bendra apsilankymų trukmė nėra ilgesnė kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį, skaičiuojant nuo pirmos apsilankymo dienos.  


Atnaujinta : 2020-11-24

Užsieniečiui, turinčiam galiojantį leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, vykstant į kitas Šengeno valstybės, vizos nereikia. Reikia turėti ir, prireikus, kitos Šengeno valstybės narės kompetentingų institucijų pareigūnams pateikti tik galiojantį kelionės dokumentą ir leidimą nuolat ar laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje.  


Atnaujinta : 2020-11-24

Garbės konsulai neturi teisės išduoti vizas.  


Atnaujinta : 2020-11-24

Kokius dokumentus legalizuoti priklauso nuo to, kokių dokumentų Jums prireiks užsienyje. Užsienio institucijoms pateikiami dokumentai turi būti legalizuoti. Dėl legalizavimo tvarkos plačiau galite perskaityti čia.


Atnaujinta : 2020-12-16

Legalizuojami tik tie dokumentai, kuriuos išdavė Lietuvos Respublikos institucijos. Jei dokumentas yra senesnio pavyzdžio, reikėtų gauti kartotinį dokumentą kompetentingoje Lietuvos Respublikos institucijoje (pvz., Civilinės metrikacijos skyriuje), kuris galėtų būti legalizuotas.


Atnaujinta : 2020-11-24

Kai dokumentus pateikia ne jų savininkas, o jo įgaliotas atstovas, Konsulinio departamento valstybės tarnautojai arba atstovybių konsuliniai pareigūnai turi teisę paprašyti pateikti notariškai patvirtintą įgaliojimą arba kitą atstovavimą įrodantį dokumentą. Legalizavimui dokumentai paštu nepriimami.


Atnaujinta : 2020-11-24

Užduoti klausimą

Klausimai, skirti Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ar konsulinėms įstaigoms, turėtų būti siunčiami atitinkamos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos elektroninio pašto adresu.

Klausimus, kurie yra skirti LR URM Konsuliniam departamentui, prašome pateikti užpildant žemiau pateiktą formą:

Afganistanas
Airija
Albanija
Alžyras
Andora
Angilija
Angola
Antigva ir Barbuda
Argentina
Armėnija
Aruba
Australija
Austrija
Azerbaidžanas
Bahamos
Bahreinas
Baltarusija
Bangladešas
Barbadosas
Belgija
Belizas
Beninas
Bermuda
Bisau Gvinėja
Bolivija
Bosnija ir Hercegovina
Botsvana
Brazilija
Brunėjus
Bulgarija
Burkina Fasas
Burundis
Butanas
Čadas
Čekija
Centrinės Afrikos Respublika
Čilė
Danija
Dominika
Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas
Džersis
Džibutis
Egiptas
Ekvadoras
Eritrėja
Estija
Esvatinis
Etiopija
Farerų Salos
Fidžis
Filipinai
Folklando salos
Gabonas
Gajana
Gambija
Gana
Gernsis
Gibraltaras
Graikija
Grenada
Grenlandija
Gvatemala
Gvinėja
Haitis
Hondūras
Honkongas
Indija
Indonezija
Irakas
Iranas
Islandija
Ispanija
Italija
Izraelis
Jamaika
Japonija
Jemenas
Jordanija
Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija
Kambodža
Kamerūnas
Kanada
Kataras
Kazachstanas
Kenija
Kinija
Kipras
Kirgizija
Kiribatis
Kiurasao
Kolumbija
Komorai
Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas
Kosta Rika
Kroatija
Kuba
Kuveitas
Laosas
Latvija
Lenkija
Lesotas
Libanas
Liberija
Libija
Lichtenšteinas
Lietuva
Liuksemburgas
Madagaskaras
Makao
Malaizija
Malavis
Maldyvai
Malis
Malta
Marokas
Maršalo salos
Martinika
Mauricijus
Mauritanija
Meksika
Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV)
Mianmaras
Mikronezija
Moldova
Monakas
Mongolija
Mozambikas
Namibija
Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija
Nauru
Nepalas
Nigerija
Nigeris
Nikaragva
Norvegija
Nyderlandai
Omanas
Pakistanas
Palau
Palestina
Panama
Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus
Peru
Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas
Portugalija
Prancūzija
Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas
Ruanda
Rumunija
Rusija
Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos
Salvadoras
Samoa
San Marinas
San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija
Seišeliai
Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija
Šiaurės Makedonija
Siera Leonė
Singapūras
Sint Martenas
Sirija
Slovakija
Slovėnija
Somalis
Šri Lanka
Sudanas
Suomija
Surinamas
Švedija
Šveicarija
Šventasis Sostas
Tadžikistanas
Tailandas
Taivanas
Tanzanija
Togas
Tokelau
Tonga
Trinidadas ir Tobagas
Tunisas
Turkija
Turkmėnistanas
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Urugvajus
Uzbekistanas
Vanuatu
Venesuela
Vengrija
Vietnamas
Vokietija
Žaliasis Kyšulys
Zambija
Zimbabvė
Pasirinkite
Lietuvos Respublikos piliečių vykimas į užsienio valstybes
Konsulinė pagalba
Dokumentų legalizavimas
Konsulinės paslaugos Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse
Užsienio valstybių piliečių atvykimas į Lietuvos Respubliką
Kiti konsuliniai klausimai
captcha