Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Angola (Angola) Angola
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-01-24
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

Dėl išaugusio nusikalstamumo lygio, pagrobimų rizikos rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Cabinda provinciją (Angolos eksklavas, besiribojantis su Demokratine Kongo Respublika ir Kongo Respublika), dėl ten veikiančių ginkluotų grupių ir saugumo pajėgų galimų susirėmimų. Cabinda provincijoje prieiga prie pagrindinių prekių ir paslaugų gali būti ribota. Luandoje padidėjęs nusikalstamumas, kišenvagystės. Rekomenduojama išlikti budriems.

Dėl aukšto nusikalstamumo lygio, apiplėšimų rizikos ir trapios saugumo situacijos, vykstant į Lunda Norte ir Cabinda provincijas, rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Galimi saugumo pajėgų ir provincijose veikiančių ginkluotų grupių susirėmimai. Rekomenduojama vengti pasienio teritorijų, besiribojančių su Kongo Demokratine Respublika dėl neapibrėžtos saugumo situacijos. Venkite protestų, demonstracijų ir kitų didesnių žmonių susibūrimo, sekite vietinę žiniasklaidą.

Nedėvėkite papuošalų, atvirai nesinaudokite mobiliaisiais telefonais ar kompiuteriais, būkite atsargūs prie bankomatų dėl dažnai pasitaikančių apiplėšimų gryninant pinigus, ypač sostinėje Luandoje. Kreditines korteles priima tik ribotas skaičius viešbučių ir restoranų, todėl rekomenduojama iš anksto pasidomėti apie atsiskaitymo galimybes.

Patartina nekeliauti vieniems, ypač tamsiu paros metu. Tarpmiestinių kelių sąlygos blogos. Naudotis viešuoju transportu nėra saugu. Galimas laikinas degalų, vandens, energijos nutraukimas, reikia būti pasiruošus. Taip pat, gali pasitaikyti telekomunikacijų trikdžių, ryšio sutrikimų, už sostinės ribų gali nepavykti paskambinti į užsienį. Pranešama apie žmonių pagrobimus (tarp jų ir užsieniečių) bei išžaginimo atvejus.

Patariama su savimi visuomet turėti pasą. Rekomenduojame vengti bet kokių didesnių susibūrimų, politinių demonstracijų, nefotografuoti valstybės įstaigų ir objektų, ypač karinių.

Nors nusikalstamumo prieš užsieniečius lygis didžiausias sostinėje Luandoje, ypač nakties metu (nuo vagysčių iš kišenių ir daiktų išplėšimo iš rankų iki ginkluotų apiplėšimų), transportas ir apgyvendinimas už Luandos ribų yra ribotas, patariama itin atsargiai elgtis visoje Angoloje:

 • vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu, stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems
 • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų daiktų
 • būti dėmesingais vairuojant, laikyti langus uždarytus ir duris užrakintas, atminti, kad automobiliai dažniau apvagiami prie šviesoforų ar priparkuoti, izoliuotose vietose dažnai inicijuojamos avarijos, norint apvogti turistus. Būkite budrūs, ypač jei šalia važiuojantis automobilis imtų signalizuoti, kad sustotumėte. Vagys, imituoja smulkų eismo įvykį ar tariamą automobilio techninę problemą, siekdami išvilioti jus iš automobilio, ir tuomet jį pavogti, arba tiesiog jus apiplėšti. Nuo 2016 m. fiksuota atvejų, kuomet užsienio piliečius Luandoje dėl išpirkos pagrobė ginkluotos gaujos
 • perspėjama, kad mažesnės svarbos keliuose gali būti minų, todėl patariama keliauti tik šviesiu paros metu
 • viešasis transportas nėra saugus, todėl juo naudotis nepatartina
 • agresijos, net jei iš pirmo žvilgsnio ir neginkluotos, atveju patariama nesipriešinti – dažnai užpuolikai turi ginklų ir nedvejoja juos panaudoti. Įvykus nusikaltimui, apie jį rekomenduojama pranešti vietos policijai - nemažai civilių gyventojų turi įsigiję ginklų
 • būti budriais pasirenkant bankomatus, valiutos keitimo punktus – nusikaltėlių mėgstamas aukų paieškos vietas - svarbu paminėti, jog kai kuriuose viešbučiuose ir restoranuose kreditinės kortelės nėra priimamos - prieš naudojantis paslaugomis įsitikinkite, kad turite prieinamą atsiskaitymo būdą grynųjų pinigų, kuriuos galima importuoti ir eksportuoti, kiekis yra ribojamas
 • grįžtant į nakvynės vietą, ypač tamsiuoju paros metu, prieš įeinant atidžiai apsižvalgyti, siekiant išvengti galimo kontakto su vagimis būsto viduje
 • nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų ir asmens dokumentų, turėti savo dokumentų fotokopijas, originalius dokumentus rekomenduojama palikti viešbučio seife
 • šalyje kartais trūksta degalų, taip pat be išankstinio įspėjimo gali būti išjungta elektros energija, vanduo 
 • už sostinės ribų reikėtų naudoti vietinio ryšio operatorius „Unitel“ ir „Movicel“, nes kiekvieno paslaugos tiekėjo aprėptis visoje šalyje skiriasi
 • narkotinių medžiagų naudojimas, gabenimas yra draudžiamas įstatymu, taikomos labai griežtos bausmės, sąlygos kalėjimuose labai prastos
 • nefotografuoti valstybinių pastatų

Angola yra pasirašiusi nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES), kuria draudžiama prekyba dramblio kaulu. Privalu laikytis aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų.

Lietingojo sezono metu, kuris prasideda lapkritį ir baigiasi balandį, pasitaiko, kad kai kurie keliai ir tiltai būna išardomi stiprių liūčių. Neretai patiriamas ir pagrindinių resursų stygius (elektros, kuro, vandens), nors apie tai nėra pranešama, todėl rekomenduotina būti iš anksto pasiruošus tokioms situacijoms.

Angolos parlamentas uždraudė seksualinių mažumų diskriminaciją, tačiau visuomenės požiūris šiuo klausimu nepakito ir išlieka neigiamas.

2023 m. spalio mėn. siekiant paskatinti turizmą Angolos valdžia paskelbė valstybių sąrašą, kurių piliečiams nebereikės vizos atvykstant į Angolą turizmo tikslais. Lietuva buvo įtraukta į šį sąrašą. Angoloje turistai gali pasilikti iki 30 dienų laikotarpiui, bet ne daugiau kaip 90 dienų per metus. Keliaujant į šalį kitais tikslais, vizos reikalavimas išlieka. Reikalingas galiojantis pasas.

Siūlome atkreipti dėmesį į oro linijų Angoloje patikimumą - dauguma Angolos oro kompanijų yra įtrauktos į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą

Keliaujant į Angolą, su savimi būtina turėti tarptautinį skiepų pasą ir būti pasiskiepijus, atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas. Luandoje yra keletas privačių klinikų, tačiau jų paslaugos labai brangios, privaloma susimokėti už paslaugas iš anksto. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu gydymo užsienyje išlaidas.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Angolos Respubliką turizmo tikslais, vizos nereikia. Vienam atvykimui taikomas 30 dienų limitas, per metus Angoloje galima praleisti iki 90 dienų. Keliaujant į šalį kitais tikslais, vizos reikalavimas išlieka. Reikalingas galiojantis pasas.

Daugiau informacijos skelbiama Angolos vizų išdavimo sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

 • Portugalijos generalinis konsulatas Luandoje

Adresas: Avenida de Portugal n.º50, Luanda

Telefonas: +244 923 165 400

El.paštas: consulado.luanda@mne.pt 

Svetainė: Portugalijos generalinio konsulato Luandoje interneto svetainė

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+48 22 8440994, +48 22 8440983,
+48 22 8440985
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas