Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Angola (Angola) Angola
Atnaujinta: 2021-12-02
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Angola įsileidžia į šalį tik savo piliečius arba užsieniečius, kurie atvyksta darbo tikslais arba yra Angolos gyventojai.

Visi keleiviai yra prašomi iš anksto užpildyti keleivių informacijos formą 72 val. iki atvykimo.

Oro transportu atvykę keleiviai turi pateikti Covid-19 neigiamą testą, atliktą ne ilgiau negu 72 val. iki atvykimo.

Jeigu keleivis atitiks įvažiavimo į šalį sąlygas, jam bus taikomas bent 7 dienų karantinas prieš dar kartą atliekant Covid-19 testą. 

Ypač Covid-19 pandemijos metu rekomenduojam turėti galiojantį kelionės draudimą, kuris apimtų ir korona viruso galimus atvejus. 


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojama nevykti į Luanda provinciją dėl aukšto nusikalstamumo lygio. Dažni apiplėšimai. Rekomenduojama nedėvėti papuošalų, atvirai nenaudoti mobilių telefonų ar kompiuteriu, būti atsargiems prie bankomatų dėl dažnai pasitaikomų apiplėšimų gryninant pinigus. Kreditines korteles priima tik ribotas skaičius viešbučių ir restoranų, todėl rekomenduojama iš anksto pasitikslinti. Patartina nekeliauti vieniems, ypač tamsiu paros metu. Tarpmiestinių kelių sąlygos blogos. Naudotis viešu transportu nėra saugu. Galimas degalų, vandens, energijos laikinas nutraukimas. Reikia būti pasiruošus. Pranešama apie žmonių pagrobimus (tarp jų ir užsieniečių) bei išžaginimo atvejus.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kabindos provinciją (šiauriausią Angolos dalį, naftos turtingą Angolos eksklavą prie Atlanto vandenyno, apsuptą Kongo Respublikos ir Kongo Demokratinės Respublikos), taip pat į deimantais turtingas Šiaurės Lundos bei Pietų Lundos provincijas Angolos šiaurės rytuose, kur nusikalstamumo lygis yra ypač aukštas. Būkite ypač atsargūs Serpentino kelyje (Nehru) tarp Marginalo ir Miramaro,  pastaruoju metu šiose vietovėse padaugėjo nusikaltimų.

Rekomenduojame vengti bet kokių didesnių susibūrimų, politinių demonstracijų, nefotografuoti valstybės įstaigų ir objektų, ypač karinių. Rekomenduojama nefotografuoti gatvėse, tai gali atkreipti valdžios dėmesį ir jūsų įranga gali būti konfiskuota.

Rekomenduojame su savimi visuomet turėti pasą bei galiojančią vizą ir/ar darbo leidimą.

Šalyje yra grėsmė užsikrėsti Zika virusu, maliarija, cholera, dengės karštligė, geltonojo drugio liga, poliomielitu, vidurių šiltine. Tad, keliaujant į Angolą, su savimi būtina turėti tarptautinį skiepų pasą ir būti pasiskiepijus, atsižvelgiant į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro rekomendacijas. Luandoje yra keletas privačių klinikų, tačiau jų paslaugos labai brangios, privaloma susimokėti už paslaugas iš anksto. Keliauti rekomenduojama su sveikatos draudimu. Nors nusikalstamumo prieš užsieniečius lygmuo didžiausias sostinėje Luandoje, ypač nakties metu (nuo vagysčių iš kišenių ir daiktų išplėšimo iš rankų iki ginkluotų apiplėšimų), transportas ir apgyvendinimas už Luandos ribų yra ribotas, patariama itin atsargiai elgtis visoje Angoloje:

 • vengti vaikščioti miestuose pėsčiomis, ypač tamsiuoju paros metu, stengtis izoliuotose vietovėse nebūti vieniems
 • nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti turimų vertingų objektų
 • būti dėmesingais vairuojant: laikyti langus uždarytus ir duris užrakintas, atminti, kad automobiliai dažniau apvagiami prie šviesoforų ar priparkuoti izoliuotose vietose dažnai inicijuojamos avarijos, norint apvogti turistus. Būkite budrūs, ypač jei šalia važiuojantis automobilis imtų signalizuoti, kad sustotumėte. Vagys, imituoja smulkų eismo įvykį ar tariamą automobilio techninę problemą, siekdami išvilioti jus iš automobilio, ir tuomet jį pavogti, arba tiesiog jus apiplėšti. Nuo 2016 m. fiksuota atvejų, kuomet užsienio piliečius Luandoje, dėl išpirkos, pagrobė ginkluotos gaujos
 • perspėjama, kad mažesnės svarbos keliuose gali būti minų, todėl patariama keliauti tik šviesiu paros metu
 • viešasis transportas nėra saugus, todėl juo naudotis nepatartina
 • nesinešioti didelių pinigų sumų, tačiau nuolat turėti 100/200/500 kvanzų banknotų (agresijos atvejui)
 • agresijos, net jei iš pirmo žvilgsnio ir neginkluotos, atveju patariama nesipriešinti – dažnai užpuolikai turi ginklų ir nedvejoja juos panaudoti po nusikaltimo apie jį rekomenduojama pranešti vietos policijai nemažai civilių gyventojų turi įsigiję ginklų
 • būti budriais pasirenkant bankomatus, valiutos keitimo punktus – nusikaltėlių mėgstamas aukų paieškos vietas svarbu paminėti, jog kai kuriuose viešbučiuose ir restoranuose kreditinės kortelės nėra priimamos - prieš naudojantis paslaugomis įsitikinkite, kad turite prieinamą atsiskaitymo būdą grynųjų pinigų, kuriuos galima importuoti ir eksportuoti, kiekis yra ribojamas. Šiuo metu limitas yra 15 000 JAV dolerių.  2016 m. buvo įvesti nauji užsienio valiutos eksporto/importo apribojimai: suaugusiems gyventojams leidžiama iki 10 000 JAV dolerių, gyventojams iki 18 metų - 3 500 JAV dolerių; suaugusiems ne gyventojams iki 5000 JAV dolerių, ne gyventojams iki 18 metų - 1 500 JAV dolerių.
 • grįžtant į nakvynės vietą, ypač tamsiuoju paros metu, prieš įeinant atidžiai apsižvalgyti, siekiant išvengti galimo kontakto su vagimis būsto viduje
 • nuolat su savimi, atskirai nuo pinigų ir asmens dokumentų, turėti savo esminių dokumentų fotokopijas, originalius dokumentus rekomenduojama palikti viešbučio seife
 • šalyje kartais trūksta degalų, taip pat gali būti išjungta elektros energija, vanduo be išankstinio įspėjimo
 • už sostinės ribų reikėtų naudoti vietinio ryšio operatorius „Unitel“ ir „Movicel“, nes kiekvieno paslaugos tiekėjo aprėptis visoje šalyje skiriasi.
 • Narkotinių medžiagų naudojimas, gabenimas yra draudžiamas įstatymu. Taikomos labai griežtos bausmės. Sąlygos kalėjimuose labai prastos.

Angola yra pasirašiusi nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES), kuria uždraudžiama prekyba dramblio kaulu. Privalu laikytis aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų.

Lietingo sezono metu, kuris prasideda lapkritį ir baigiasi balandį, pasitaiko, kad kai kurie keliai ir tiltai būna išardomi stiprių liūčių. Neretai patiriamas ir  pagrindinių resursų stygius (elektros, kuro, vandens), nors apie tai nėra pranešama, todėl rekomenduotina būti iš anksto pasiruošus tokioms situacijoms.

2019 m. sausio mėnesį Angolos parlamentas uždraudė diskriminaciją prieš seksualines mažumas. Tačiau visuomenės požiūris šiuo klausimu nepakito ir išlieka neigiamas.

Siūlome atkreipti dėmesį į oro linijų Angoloje patikimumą - dauguma Angolos oro kompanijų yra įtrauktos į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą.

 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Daugiau informacijos - Angolos vizų išdavimo sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Angoloje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją