
Atnaujinta: 2023-02-17
Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
DĖMESIO: Dėl ginkluoto konflikto grėsmės ir besikartojančių paliaubų tarp Armėnijos ir Azerbaidžano pažeidimų pasienio ruožuose rekomenduojama nevykti į su Azerbaidžanu bei su Azerbaidžano eksklavu, Nachičevanės Autonomine Respublika, besiribojančius rajonus šalies rytuose ir pietuose.
Taip pat rekomenduojama nevykti į Kalnų Karabachą ir jį su Armėnija jungiantį Lačino koridorių. Šios teritorijos kontroliuojamos Rusijos ginkluotųjų pajėgų, jose yra daug nesprogusių sprogmenų ir užminuotų teritorijų.
Be to, Lietuvos Respublika pagal tarptautinę teisę nepripažįsta Kalnų Karabacho Respublikos. Keliautojai, vyksiantys į šį regioną, negalės sulaukti konsulinės pagalbos nei iš Lietuvos Respublikos ambasados Azerbaidžane, nei iš Lietuvos Respublikos ambasados Armėnijoje.
Rekomenduojama nevykti į Armėnijos – Turkijos pasienio ruožą (2-5 km pločio nuo sienos). Pasienio ruožas yra kontroliuojamas Rusijos ginkluotųjų pajėgų.
Rekomenduojama vengti demonstracijų, žmonių susibūrimų, ypač protestų prie valstybinių institucijų pastatų.
Vykstant iš Armėnijos į Sakartvelą:
- Kelias Jerevanas-Tbilisis per Vanadzor ir Alaverdi miestus (M6) yra remontuojamas, bet pravažiuojamas, Bagratashen – pagrindinis sienos kirtimo punktas.
- Kelio atkarpa M16/H26 iki Bagratashen pasienio punkto yra nerekomenduojama dėl galimo apšaudymo rizikos.
- Kelias M2 pasienio ruože su Azerbaidžano eksklavu, Nachičevanės Autonomine Respublika, nerekomenduojamas dėl galimo apšaudymo rizikos.
- Kelias M3 per Gogavan/Guguti – pasienio punktas nerekomenduojamas dėl sudėtingų eismo sąlygų žiemos laikotarpiu.
- Kelias M1 per Bavra – pasienio punktas nerekomenduojamas dėl sudėtingų eismo sąlygų žiemos laikotarpiu.
Pagrindinės atvykimo į Armėniją sąlygos, susijusios su pandemijos ribojimais:
- užsienio piliečių atvykimas į šalį leidžiamas tiek oro, tiek kelių transportu;
- nuo 2022 m. gegužės 1 d. panaikinti reikalavimai atvykstantiems pateikti COVID-19 testo rezultatą ar sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19.
Sausumos sienos su Turkija ir Azerbaidžanu uždarytos.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai Armėnijoje be vizos gali būti 180 dienų per bet kurį 365 dienų laikotarpį.
Atkreipiame dėmesį, kad nėra galimybės tiesiogiai kirsti sienos tarp Armėnijos ir Azerbaidžano bei Armėnijos ir Turkijos iš abiejų pusių.
Keliautojai, turintys pasuose Azerbaidžano vizas, gali tikėtis papildomos patikros atvykdami į Armėniją.
Skiepai
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Lietuvos vizų centrai:
Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

