TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Brazilija (Brazil)

Skubios pagalbos telefono numeris: 192

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso nuo kovo 30 d. Brazilijos valdžia priėmė sprendimą laikinai uždrausti į šalį atvykti užsienio valstybių piliečiams. Detalesnę informaciją apie priimtus teisės aktus, susijusius su COVID-19 pandemija, galima rasti čia.

Sprendimus dėl kovos su COVID-19 priemonių priima ir skelbia Brazilijos sveikatos ministerija ir kiekvienos valstijos vyriausybės.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Saugumas

Atskiri Brazilijos regionai, daugiausiai - Šiaurė ir Šiaurės Rytai, pasižymi aukštu nusikalstamumo lygiu. Brazilijoje dažniausiai Lietuvos piliečių lankomi miestai - Salvador, Manaus, Recife, Porto Alegre, Kuritiba - patenka į pasaulio pavojingiausių miestų 50-tuką, kai tuo tarpu San Paulo ir Rio de Žaneiro didmiesčiai pastaraisiais metais į šią statistiką nebepatenka.

Brazilijoje dažnai vyksta protestai ir demonstracijos, kurių metu pasitaiko smurto proveržių. Rekomenduojama vengti masinių susibūrimų vietų, visuomet išlaikyti budrumą, incidento ar užpuolimo atveju – nesipriešinti.

Rekomenduojama nesinešioti su savimi didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, brangių papuošalų, nesilankyti lūšnynų (favelas) rajonuose. Atsiskaitymui patartina naudotis banko debitinio mokėjimo kortelėmis (venkite atsiskaitymų kreditinio mokėjimo kortelėmis) iš anksto informuokite banką apie būsimus atsiskaitymus Lotynų Amerikoje. Vairuojant patartina užsirakinti automobilį ir uždaryti langus.

Brazilijoje privaloma visą laiką su savimi turėti asmens dokumentus. Atsižvelgiant į tai, kad turistai dažnai tampa vagysčių aukomis, rekomenduojama nešiotis asmens dokumento ir kitų svarbių dokumentų spalvotas kopijas.

Gamtinės sąlygos

Liūčių sezono metu (nuo lapkričio iki kovo mėnesio šalies pietuose ir pietryčiuose, nuo balandžio iki liepos – šiaurės rytuose) kyla potvynių ir nuošliaužų pavojus. Rekomenduojama sekti orų prognozes.

Sveikata

Jeigu planuojate kelionę po Braziliją už miesto ribų, prieš išvykstant siūlome pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų skiepų. Siūlome iš anksto pasirūpinti reikalingais medikamentais, kadangi Brazilijoje taikomi reikalavimai vaistams ir jų sudėčiai nesutampa su Europos Sąjungos standartais.

Perspėjame dėl geltonojo drugio karštinės pavojaus visoje Brazilijos teritorijoje, ypač laikotarpiu nuo gruodžio iki gegužės mėnesio. Vykstantiems į visus Brazilijoje regionus, įskaitant ir miestus, rekomenduojama būti pasiskiepijusiems. Daugiau informacijos – Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėje.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-09-05

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Brazil LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE(BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)
Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brasil
Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00 Darbo laikas V: 8.00-15.45

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+55 (11) 2614 8665
kons.br@mfa.lt
atendimento@mfa.lt
http://br.mfa.lt/ Facebook
plačiau »

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Brazil CARLOS LEVENSTEIN
Adresas: Rua Petrópolis 31, Apt. 35 Guaruja, SP CEP 11410-916 Brazil
Jurisdikcija: State of Sao Paulo, excluding city of Sao Paulo, and state of Minas Gerais
+55 13 35 13 10 77
Pareigos: Lietuvos Respublikos garbės konsulas Guaruja

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai: