Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Bulgarija (Bulgaria) Bulgarija EU
Atnaujinta: 2022-01-07
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d., galiojančios įvažiavimo į Bulgarijos teritoriją taisyklės:

Asmenys, atvykstantys iš žaliai zonai priskiriamų šalių, į Bulgarijos teritoriją įleidžiami pateikus vieną iš šių dokumentų:

 • galiojantį ES skiepijimo sertifikatą, sertifikatą, kad persirgo  COVID-19 liga;
 • arba sertifikatą, kad persirgo  COVID-19 liga;
 • arba sertifikatą dėl  atlikto Covid-19 PGR tyrimo, kurio rezultatas neigiamas.

Nepateikus vieno iš šių dokumentų, asmenims yra   privaloma 10  dienų izoliacija, kuri gali būti panaikinta, atlikus Covid -19 tyrimą ne anksčiau, nei  72 val. nuo atvykimo į šalį.

Asmenys, atvykstantys iš oranžinei zonai priskiriamų šalių, į Bulgarijos teritoriją įleidžiami pateikus vieną iš šų dokumentų:

 • galiojantį ES skiepijimo sertifikatą,
 • arba sertifikatą, kad persirgo  COVID-19 liga,
 • arba  sertifikatą dėl  atlikto Covid-19 PGR tyrimo, kurio rezultatas neigiamas.

Nepateikus vieno iš šių dokumentų, asmenims yra   privaloma 10  dienų izoliacija, kuri gali būti panaikinta, atlikus Covid -19 tyrimą,  ne anksčiau nei 72 val. nuo atvykimo į šalį.

Į Bulgarijos teritoriją įleidžiami tik šie asmenys, atvykstantys iš raudonai zonai priskiriamų šalių:

 • Bulgarijos  piliečiai  bei asmenys,  turintys  leidimą  gyventi  Bulgarijos  Respublikoje  bei  jų šeimos nariai;
 • ES šalių,  Europos  ekonominės  erdvės valstybių ir Šveicarijos Konfederacijos bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės  piliečiai bei jų šeimos nariai, kurie atvyksta iš ES šalių, Europos ekonominės erdvėsvalstybių ir Šveicarijos Konfederacijos bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės;
 • medicinos specialistai, medicinos tyrėjai, socialiniai darbuotojai bei  jų vadovai, kai kelionės tikslas  yra susijęs su jų vykdoma profesija;
 • darbuotojai, pristatantys vaistus, medicinos prietaisus ir asmenines apsaugos priemones, medicinos  įrangą, įskaitant jos montavimą ir priežiūrą;
 • oficialūs pareigūnai (valstybių vadovai, vyriausybių nariai ir kt.) ir jų delegacijų nariai, taip pat diplomatai, užsienio atstovybių administracinio ir techninio personalo nariai,  tarptautinių                     organizacijų darbuotojai, kariškiai, saugumo ir viešosios tvarkos tarnybų nariai ir humanitarinės    pagalbos darbuotojai atliekant savo pareigas, taip pat jų šeimos nariai;
 • sezoniniai žemės ūkio darbuotojai ir darbuotojai turizmo srityje;
 • užsienio studentai, priimti į aukštąsias mokyklas, ir turintys „D“ tipo vizą dėl ilgalaikio gyventojo statuso mokslo tikslams.

Asmenys, kuriems leidžiama atvykti,  į Bulgarijos teritoriją įleidžiami tik pateikus galiojantį skiepijimo sertifikatą arba sertifikatą, kad persirgo  COVID-19 liga, kartu pateikiant ir sertifikatą dėl  atlikto Covid-19 PGR tyrimo, kurio rezultatas neigiamas ir atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Bulgariją. 

Bulgarijos  piliečiai  bei asmenys,  turintys  leidimą  gyventi  Bulgarijos  Respublikoje  bei  jų  šeimos nariai, kurie nepateikia nei vieno iš aukščiau minėtų dokumentų, yra įleidžiami  į Bulgarijos teritoriją,  bet yra privalomas 10 dienų karantinas, kuris negali būti panaikintas.

Bulgarijos  piliečiams  bei asmenims,  turintiems  leidimą  gyventi  Bulgarijos  Respublikoje  bei  jų  šeimos nariams, kurie pateikia tik  vieną iš aukščiau minėtų dokumentų, taip pat yra privalomas 10 dienų karantinas, kuris gali būti panaikintas, atlikus Covid-19 PGR tyrimą ne anksčiau nei praėjus 72 val. po atvykimo į šalį. 

Į Bulgarijos teritoriją  įleidžiami asmenys, kuriems nereikalaujama pateikti Covid-19 dokumentų:

 • autobusų vairuotojai ir stiuardai, vykdant tarptautinį keleivių vežimą;
 • sunkvežimių, važiuojančių tranzitu per šalį arba vykdančių pakrovimo ir iškrovimo veiklą šalyje vairuotojai, vykdant tarptautinį prekių  gabenimą;
 • laivo įgulos nariai ir asmenys, užsiimantys laivo priežiūra;
 • orlaivio, vykdančio skrydžius į oro uostus ir iš jų Bulgarijos teritorijoje, įgulos nariai ir orlaivio techninę priežiūrą atliekantys asmenys;
 • pasienio darbuotojai ( kurie gyvena Bulgarijoje ir kasdien ar kartą į savaitę darbo reikalais keliauja į ES šalį, Turkiją, Serbija ar Šiaurės Makedonijai ir atvirkščiai);
 • moksleiviai, studentai ir doktorantai, kurie gyvena Graikijoje, Turkijoje, Serbijoje, Šiaurės Makedonijoje ir Rumunijoje ir kasdien ar kartą į savaitę atvyksta į Bulgariją mokslo tikslais , tuo pačiu ir moksleiviai, studentai ir doktorantai, kurie gyvena Bulgarijoje ir kasdien ar kartą į savaitę keliauja į Graikiją, Turkiją, Serbiją, Šiaurės Makedoniją ar Rumuniją;
 • vykstantys tranzitu per šalį, kai užtikrinami tik būtinieji sustojimai;
 • vaikai iki 12 metų įskaitytinai. 

Šalių suskirstymo zonomis sąrašas, galiojantis nuo gruodžio 1 d.

Žaliai zonai priskiriamios  šalys:   Vatikanas, Ispanijos Karalystė, Maltos Respublika ir Švedijos Karalystė.

Raudonai zonai priskiriamios  šalys: Bangladešo Liaudies Respublika, Mianmaro Sąjungos Respublika, Butano Karalystė, Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika, Maldyvų Respublika, Pietų Afrikos Respublika, Botsvanos Respublika, Lesoto Karalystė, Esvatinio Karalystės, Zimbabvės Respublika, Mozambiko Respublika, Tanzanijos Jungtinė Respublika, Seišelių Respublika, Namibijos Respublika, Zambijos Respublika, Omano Sultonatas, Turkmėnistanas, Tadžikistano Respublika, Afganistanas, Kirgizijos Respublika, Mongolija, Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika,  Čilės Respublika, Urugvajaus Rytų Respublika, Brazilijos Federacinė Respublika, Paragvajaus Respublika, Bolivijos Daugiatautė Valstybė,  Surinamo Respublika, Panamos Respublika, Kosta Rikos Respublika, Gvatemalos Respublika, Belizas, Salvadoro Respublika, Kubos Respublika, Dominikos Respublika, Fidžio Respublika, Sent Lusija, Sent Kitsas ir Nevis, Grenada,  Barbadosas,  Singapūras, Brunėjas, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė,  Gruzija, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Lietuvos Respublika, Latvijos Respublika, Estijos Respublika, Rumunija,  Slovėnija, Kroatija, Slovakijos Respublika, Ukraina, Austrijos Respublika, Nyderlandų Karalystė, Airija, Čekijos Respublika, Belgijos Karalystė, Vengrijos Respublika, Danijos Karalystė, Islandijos Respublika, Graikijos Respublika, Vokietijos Federacinė Respublika, Lichtenšteino Kunigaikštystė, Andoros Kunigaikštystė, Lenkijos Respublika, Šveicarijos Konfederacija, San Marino Respublika, Liuksemburgas, Norvegijos Karalystė, Kipro Respublika, Trinidado ir Tobago Respublika ir Monako Kunigaikštystė.

Oranžinei zonai priskiriamos visos kitos šalys, kurios nepriskiriamos nei žaliai, nei raudonai zonai.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus koronaviruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-03-31

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas
59888540700003E+25

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją