
Atnaujinta: 2023-06-30
Rekomenduojama nevykti į šalį
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Čadą dėl nestabilios politinės padėties, išaugusių terorizmo ir nusikalstamumo rizikų. Balandžio 15 d. dėl Sudane prasidėjusio karinio konflikto buvo uždaryta siena tarp Čado ir Sudano .Tūkstančiai pabėgėlių iš Sudano ieško prieglobsčio Čade, dėl to šalyje išaugę humanitariniai poreikiai, didėja įtampa. Rekomenduojama vengti bet kokių nebūtinų kelionių į pasienio teritorijas, besiribojančias su Libija, Centrine Afrikos Respublika ir Sudanu, dėl aukštos ginkluotų konfliktų grėsmės. Šiuo metu saugumo padėtis regione yra itin trapi ir nestabili, gali bet kuriuo metu dar labiau pablogėti.
2024 m. turėtų vykti prezidento rinkimai. Rekomenduojama būti itin budriems ir vengti protestų, demonstracijų ir didesnių susibūrimų.
Šalyje yra tik kelių Europos Sąjungos valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos, todėl galimybės gauti konsulinę pagalbą yra ribotos. Pagrindinės grėsmės Čade yra kriminaliniai nusikaltimai, terorizmas, užminuotos teritorijos ir grobimai. Šalyje veikia teroristinės organizacijos Boko Haram, Vakarų Afrikos Islamo valstybė (Islamic State West Africa - ISWA), Al-Qaeda ir kitos. Reikėtų vengti pasienio teritorijų 30 km ruožu nuo sienos, būti budriems sostinėje. Teritorija prie Libijos ir Sudano sienos užminuota, užminuotos teritorijos dažnai nepažymėtos.
Sostinėje ir likusioje šalies dalyje taip pat sustiprintas saugumas, todėl patariama visuomet su savimi turėti asmens dokumentus, patvirtintą paso fotokopiją, vizą bei vykdyti pareigūnų nurodymus. Nepatartina lankytis masinio susibūrimo vietose, šalyje vyrauja didelis politinis nestabilumas, ypač smurto protrūkiai gali pasireikšti prieš rinkimus, kurie turėtų būti suorganizuoti iki 2024 m., rekomenduojama sekti vietinę žiniasklaidą ir išlikti atsargiems. Per 2022 m. spalio mėn. vykusius protestus žuvo 128 žmonės. Teroristų taikiniais gali tapti užsieniečiai, vietos saugumo pajėgos ir civiliai, vieši renginiai (demonstracijos, protestai, politinės kampanijos, sporto renginiai, šventės), valstybiniai objektai, turistų dažnai lankomi viešbučiai, klubai ir restoranai, prekybos centrai, turgus, maldos namai, viešasis transportas ir kita.
Čado keliuose, o ypač rytinėje šalies dalyje, dažni ginkluoti apiplėšimai, todėl patariama važinėti uždarytais langais, visuomet turėti veikiančias mobiliojo ryšio priemones. Pasitaiko automobilių ir žmonių pagrobimo atvejų. Keliauti už sostinės ribų be būtinos priežasties nepatariama, be to, tam reikalingas Vidaus reikalų ministerijos leidimas ir Čado saugumo pajėgų palyda. Kelių būklė yra itin prasta, gali nebūti kelio ženklų, trūkti kuro degalinėse. Liepos – spalio mėnesiais dėl liūčių keliai tampa sunkiai pravažiuojami, ypač pietinėje šalies dalyje. Nerekomenduojama vairuoti tamsiu paros metu, pėsčiomis ar motociklu. Draudžiamos transporto priemonės tamsintais stiklais. Šalyje nėra veikiančio traukinių ar autobusų tinklo.
Šalyje ligų diagnostikos bei gydymo galimybės labai ribotos. Čade didelė rizika užsikrėsti maliarija, cholera bei hepatitu E, pasitaiko poliomielito, tymų, čikungunijos, hepatito A, Afrikinės miegligės, vidurių šiltinės, viduriavimo ligų atvejų. Patartina gerti tik virintą ar į butelius išpilstytą vandenį, vengti ledukų gėrimuose. Prieš vykstant į šalį rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dėl skiepų nuo šių ar kitų infekcinių ligų. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
Už homoseksualius santykius Čade gresia nuo 3 mėnesių iki 2 metų kalėjimo bausmė ir bauda nuo 50 000 iki 500 000 AFS frankų. Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir platinimą gresia įkalinimas bei baudos. Fotografavimui reikalingas oficialus leidimas. Draudžiama fotografuoti karinius ir valstybinius pastatus, oro uostus ir moteris tradiciniais apdarais. Vietinės valiutos eksportas yra draudžiamas.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba:
Čado vizą galima gauti Čado ambasadoje Berlyne.
Reikalavimai norint įvažiuoti į Čadą išdėstyti šiame dokumente.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
- Prancūzijos ambasada Čade
Adresas: Rue l’Adjudant-chef Zouala Agoyna, B.P 431 N’DJAMENA
Telefonas: +235 225 225 75, +235 225 225 76
El. paštas: [email protected]